Potyczki klas 0-III

konkursy

W świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy dla dzieci: recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej" oraz "Ortograficzne potyczki". Zapraszamy do zapoznania się z laureatami konkursów.

Czytaj więcej...

W ZUOK - u działa uczniowska grupa badawcza

IMG 7829

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Spytkowie wystąpił z kolejną ciekawą inicjatywą w zakresie edukacji ekologicznej. Na bazie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Giżycku została powołana Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania”, która składa się z uczniów klas IV-VI. Uczniowie od maja uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez p. Elżbietę Witek-Pawlukojć raz w tygodniu, zaś raz w miesiącu grupa wyjeżdża do ZUOK - u na zajęcia terenowe. 

Czytaj więcej...

WELCOME! BEM-VINDO! WELKOM ! VITAJTE! LAUKIAMAS ! WITAMY !

IMG 7207

 

 

 

 

 

Kolejny raz na korytarzach giżyckiej ,,Siódemki” słychać było powitania w języku słowackim, litewskim, holenderskim, portugalskim i polskim. W dniach 14 – 19 maja nasza szkoła gościła nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich realizujących wspólnie projekt programu Erasmus + School can be fun.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji - Klasy IV-VI

plan-lekcji

Od 5 czerwca zmianie ulega plan lekcjiProsimy o zapoznanie się ze zmianami.

Wizyta uczniów klas II w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku

IMG 6909

Maj jest miesiącem książki. 8 dnia tego miesiąca obchodziliśmy święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Dlatego też nieprzypadkowo właśnie w tym czasie uczniowie klas II SP 7 pod opieką nauczyciela bibliotekarza oraz wychowawcy udali się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Tam czekała na nich pani Agata Należyty, która oprowadziła dzieci po bibliotece i przedstawiła im główne zadania tej instytucji oraz pokazała najważniejsze działy, w których uczniowie mogą znaleźć dla siebie ciekawe książki.

Czytaj więcej...

Nie dla HEJTU

stop hejterom

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma spotami , które powstały w ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu” pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

List intencyjny Burmistrza Gizycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza

W ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu”pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, zrealizowany został spot „STOP HEJTOM” (w dwóch odsłonach 30 i 60 sekund).

Czytaj więcej...

Rekrutacja uzupełniająca

matematykaprzyroda

Drodzy Rodzice informujemy, że pozostało 5 wolnych miejsc do klasy IV o rozszerzonym profilu matematyczno - przyrodniczym na rok szkolny 2017/2018. Wnioski można składać do dyrektora szkoły w terminie do 30 czerwca 2017 r.

Zapraszamy 

Apel z okazji 3 maja

3maja13

W maju obchodzimy wiele świąt: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi Państwowej, (2 maja) Święto Konstytucji 3 maja i Dzień Europy (5 lub 9 maja). Każde z wymienionych świąt jest ważne, jednak dla świadomości Polaka najważniejsza jest kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą ustanowiono 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanowiła wynik dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze.

Czytaj więcej...

Klub Dudek monitoruje kolonię gawrona

Obraz 002

Tegoroczna wiosna była bardzo kapryśna, ze stale zmieniającą się pogodą. Mimo tych niedogodności i przekładania terminu wycieczki udało nam się w końcu wyjść do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej. Spacer i obserwowanie ptaków zaczęliśmy już pod SP 7.

Czytaj wiecej...

Konkurs na imię maskotki biblioteki rozstrzygnięty!!!

czytelnik

Czytelniczy Stefcio – tak od tej pory będzie nazywała się drewniana postać w okularach czytająca książkę. Autorką tej nazwy jest Maja Stachurska z kl. III f, która otrzyma nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej...

Niezwykła wizyta

20170508 095918

Dnia 8 maja nasi uczniowie mieli mozliwość obejrzenia występu zespołu tanecznego „Kałynońka” z Dubna oraz dzieci z punktu nauczania języka ukraińskiego działającego w naszej szkole. Wykonawcy zaprezentowali  m. in.: ukraińskie tańce, śpiew oraz grę na instrumentach.

Czytaj więcej...

KLASOWE MISTRZOSTWA GIER UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH

20161202 164231mini

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się Klasowe Mistrzostwa Gier uczniów klas piątych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki Janina Markowska-Wróbel i Dorota Karpowicz, które od lat propagują gry planszowe, jako alternatywę dla gier komputerowych.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNE POTYCZKI

konkurs

11 kwietnia 2017 roku chętni uczniowie klas piątych wzięli udział w szkolnym konkursie mitologicznym – „Mitologiczne potyczki”. Zorganizowała go Marlena Żukowska – nauczycielka języka polskiego. Spośród siedemnaściorga uczestników komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów. Zostały zrealizowane istotne cele konkursu, takie jak: rozwijanie wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowania mitologią, popularyzowanie wiedzy o mitach, wdrażanie uczniów do samokształcenia, stworzenie płaszczyzny pozytywnej rywalizacji, rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej ludzkości oraz kształcenie szacunku dla tych wartości.

Czytaj więcej...

II Mazurska Konferencja Ornitologiczna

IMG 6367

1 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków i właśnie tego dnia miłośnicy awifauny uczestniczyli w II Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej, która odbyła się w sali konferencyjnej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Zebrani mieli okazję, aby wysłuchać bardzo ciekawych wykładów oraz spotkać się ze znajomymi i porozmawiać (oczywiście o ptakach!) w trakcie przerw. Konferencję rozpoczął pan Krzysztof Pawlukojć przedstawiając ciekawostki z własnych obserwacji na składowisku.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

misterium

 (...) Osobne wspomnienie w kronice należy się misterium religijnym wystawianym wielokrotnie przez uczniów naszej szkoły z bardzo dużym sukcesem. Dlatego, też dnia 12.04.2017r. po raz kolejny nasi podopieczni pod kierunkiem Pani Marioli Chełkowskiej zabrali się do tego przedsięwzięcia ,które mogliśmy podziwiać.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates