ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

zakonczenieroku

Potyczki klas 0-III

konkursy

W świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy dla dzieci: recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej" oraz "Ortograficzne potyczki". Zapraszamy do zapoznania się z laureatami konkursów.

Czytaj więcej...

W ZUOK - u działa uczniowska grupa badawcza

IMG 7829

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Spytkowie wystąpił z kolejną ciekawą inicjatywą w zakresie edukacji ekologicznej. Na bazie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Giżycku została powołana Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania”, która składa się z uczniów klas IV-VI. Uczniowie od maja uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez p. Elżbietę Witek-Pawlukojć raz w tygodniu, zaś raz w miesiącu grupa wyjeżdża do ZUOK - u na zajęcia terenowe. 

Czytaj więcej...

WELCOME! BEM-VINDO! WELKOM ! VITAJTE! LAUKIAMAS ! WITAMY !

IMG 7207

 

 

 

 

 

Kolejny raz na korytarzach giżyckiej ,,Siódemki” słychać było powitania w języku słowackim, litewskim, holenderskim, portugalskim i polskim. W dniach 14 – 19 maja nasza szkoła gościła nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich realizujących wspólnie projekt programu Erasmus + School can be fun.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji - Klasy IV-VI

plan-lekcji

Od 5 czerwca zmianie ulega plan lekcjiProsimy o zapoznanie się ze zmianami.

Wizyta uczniów klas II w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku

IMG 6909

Maj jest miesiącem książki. 8 dnia tego miesiąca obchodziliśmy święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Dlatego też nieprzypadkowo właśnie w tym czasie uczniowie klas II SP 7 pod opieką nauczyciela bibliotekarza oraz wychowawcy udali się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Tam czekała na nich pani Agata Należyty, która oprowadziła dzieci po bibliotece i przedstawiła im główne zadania tej instytucji oraz pokazała najważniejsze działy, w których uczniowie mogą znaleźć dla siebie ciekawe książki.

Czytaj więcej...

Nie dla HEJTU

stop hejterom

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma spotami , które powstały w ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu” pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

List intencyjny Burmistrza Gizycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza

W ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu”pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, zrealizowany został spot „STOP HEJTOM” (w dwóch odsłonach 30 i 60 sekund).

Czytaj więcej...

Rekrutacja uzupełniająca

matematykaprzyroda

Drodzy Rodzice informujemy, że pozostało 5 wolnych miejsc do klasy IV o rozszerzonym profilu matematyczno - przyrodniczym na rok szkolny 2017/2018. Wnioski można składać do dyrektora szkoły w terminie do 30 czerwca 2017 r.

Zapraszamy 

Apel z okazji 3 maja

3maja13

W maju obchodzimy wiele świąt: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi Państwowej, (2 maja) Święto Konstytucji 3 maja i Dzień Europy (5 lub 9 maja). Każde z wymienionych świąt jest ważne, jednak dla świadomości Polaka najważniejsza jest kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą ustanowiono 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanowiła wynik dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze.

Czytaj więcej...

Klub Dudek monitoruje kolonię gawrona

Obraz 002

Tegoroczna wiosna była bardzo kapryśna, ze stale zmieniającą się pogodą. Mimo tych niedogodności i przekładania terminu wycieczki udało nam się w końcu wyjść do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej. Spacer i obserwowanie ptaków zaczęliśmy już pod SP 7.

Czytaj wiecej...

Konkurs na imię maskotki biblioteki rozstrzygnięty!!!

czytelnik

Czytelniczy Stefcio – tak od tej pory będzie nazywała się drewniana postać w okularach czytająca książkę. Autorką tej nazwy jest Maja Stachurska z kl. III f, która otrzyma nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej...

Niezwykła wizyta

20170508 095918

Dnia 8 maja nasi uczniowie mieli mozliwość obejrzenia występu zespołu tanecznego „Kałynońka” z Dubna oraz dzieci z punktu nauczania języka ukraińskiego działającego w naszej szkole. Wykonawcy zaprezentowali  m. in.: ukraińskie tańce, śpiew oraz grę na instrumentach.

Czytaj więcej...

KLASOWE MISTRZOSTWA GIER UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH

20161202 164231mini

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się Klasowe Mistrzostwa Gier uczniów klas piątych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki Janina Markowska-Wróbel i Dorota Karpowicz, które od lat propagują gry planszowe, jako alternatywę dla gier komputerowych.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNE POTYCZKI

konkurs

11 kwietnia 2017 roku chętni uczniowie klas piątych wzięli udział w szkolnym konkursie mitologicznym – „Mitologiczne potyczki”. Zorganizowała go Marlena Żukowska – nauczycielka języka polskiego. Spośród siedemnaściorga uczestników komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów. Zostały zrealizowane istotne cele konkursu, takie jak: rozwijanie wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowania mitologią, popularyzowanie wiedzy o mitach, wdrażanie uczniów do samokształcenia, stworzenie płaszczyzny pozytywnej rywalizacji, rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej ludzkości oraz kształcenie szacunku dla tych wartości.

Czytaj więcej...

II Mazurska Konferencja Ornitologiczna

IMG 6367

1 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków i właśnie tego dnia miłośnicy awifauny uczestniczyli w II Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej, która odbyła się w sali konferencyjnej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Zebrani mieli okazję, aby wysłuchać bardzo ciekawych wykładów oraz spotkać się ze znajomymi i porozmawiać (oczywiście o ptakach!) w trakcie przerw. Konferencję rozpoczął pan Krzysztof Pawlukojć przedstawiając ciekawostki z własnych obserwacji na składowisku.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates