Wizyta uczniów klas II w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku

IMG 6909

Maj jest miesiącem książki. 8 dnia tego miesiąca obchodziliśmy święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Dlatego też nieprzypadkowo właśnie w tym czasie uczniowie klas II SP 7 pod opieką nauczyciela bibliotekarza oraz wychowawcy udali się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Tam czekała na nich pani Agata Należyty, która oprowadziła dzieci po bibliotece i przedstawiła im główne zadania tej instytucji oraz pokazała najważniejsze działy, w których uczniowie mogą znaleźć dla siebie ciekawe książki.

Czytaj więcej...

Nie dla HEJTU

stop hejterom

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma spotami , które powstały w ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu” pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

List intencyjny Burmistrza Gizycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza

W ramach kampanii społecznej „Giżycko MÓWI NIE dla Hejtu”pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, zrealizowany został spot „STOP HEJTOM” (w dwóch odsłonach 30 i 60 sekund).

Czytaj więcej...

Rekrutacja uzupełniająca

matematykaprzyroda

Drodzy Rodzice informujemy, że pozostało 5 wolnych miejsc do klasy IV o rozszerzonym profilu matematyczno - przyrodniczym na rok szkolny 2017/2018. Wnioski można składać do dyrektora szkoły w terminie do 30 czerwca 2017 r.

Zapraszamy 

Apel z okazji 3 maja

3maja13

W maju obchodzimy wiele świąt: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi Państwowej, (2 maja) Święto Konstytucji 3 maja i Dzień Europy (5 lub 9 maja). Każde z wymienionych świąt jest ważne, jednak dla świadomości Polaka najważniejsza jest kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą ustanowiono 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanowiła wynik dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze.

Czytaj więcej...

Klub Dudek monitoruje kolonię gawrona

Obraz 002

Tegoroczna wiosna była bardzo kapryśna, ze stale zmieniającą się pogodą. Mimo tych niedogodności i przekładania terminu wycieczki udało nam się w końcu wyjść do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej. Spacer i obserwowanie ptaków zaczęliśmy już pod SP 7.

Czytaj wiecej...

Konkurs na imię maskotki biblioteki rozstrzygnięty!!!

czytelnik

Czytelniczy Stefcio – tak od tej pory będzie nazywała się drewniana postać w okularach czytająca książkę. Autorką tej nazwy jest Maja Stachurska z kl. III f, która otrzyma nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej...

Niezwykła wizyta

20170508 095918

Dnia 8 maja nasi uczniowie mieli mozliwość obejrzenia występu zespołu tanecznego „Kałynońka” z Dubna oraz dzieci z punktu nauczania języka ukraińskiego działającego w naszej szkole. Wykonawcy zaprezentowali  m. in.: ukraińskie tańce, śpiew oraz grę na instrumentach.

Czytaj więcej...

KLASOWE MISTRZOSTWA GIER UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH

20161202 164231mini

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się Klasowe Mistrzostwa Gier uczniów klas piątych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki Janina Markowska-Wróbel i Dorota Karpowicz, które od lat propagują gry planszowe, jako alternatywę dla gier komputerowych.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNE POTYCZKI

konkurs

11 kwietnia 2017 roku chętni uczniowie klas piątych wzięli udział w szkolnym konkursie mitologicznym – „Mitologiczne potyczki”. Zorganizowała go Marlena Żukowska – nauczycielka języka polskiego. Spośród siedemnaściorga uczestników komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów. Zostały zrealizowane istotne cele konkursu, takie jak: rozwijanie wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowania mitologią, popularyzowanie wiedzy o mitach, wdrażanie uczniów do samokształcenia, stworzenie płaszczyzny pozytywnej rywalizacji, rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej ludzkości oraz kształcenie szacunku dla tych wartości.

Czytaj więcej...

II Mazurska Konferencja Ornitologiczna

IMG 6367

1 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków i właśnie tego dnia miłośnicy awifauny uczestniczyli w II Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej, która odbyła się w sali konferencyjnej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Zebrani mieli okazję, aby wysłuchać bardzo ciekawych wykładów oraz spotkać się ze znajomymi i porozmawiać (oczywiście o ptakach!) w trakcie przerw. Konferencję rozpoczął pan Krzysztof Pawlukojć przedstawiając ciekawostki z własnych obserwacji na składowisku.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

misterium

 (...) Osobne wspomnienie w kronice należy się misterium religijnym wystawianym wielokrotnie przez uczniów naszej szkoły z bardzo dużym sukcesem. Dlatego, też dnia 12.04.2017r. po raz kolejny nasi podopieczni pod kierunkiem Pani Marioli Chełkowskiej zabrali się do tego przedsięwzięcia ,które mogliśmy podziwiać.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

zyczeniawielkanoc

SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

litery konkurs

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy zespół ds. promocji szkoły zorganizował konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. Wzięli w nim udział zarówno młodsi uczniowie (z klas I–III), jak i starsi (z klas IV–VI). Konkurs cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczyła duża liczba zaprezentowanych palm.

Czytaj więcej...

Spotkanie z sędzią Anna Marią Wesołowską

EPSON175

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję, aby uczestniczyć w interesującym spotkaniu ze znaną z programów telewizyjnych sędzią Anną Marią Wesołowską. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach: klasy I-III oraz IV-VI.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski w klasach I-III

konkurs recytatorski

Dnia 30.03.2017r. w Szkole Podstawowej Nr 7 imienia Janusza Korczaka w Giżycku odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. Do konkursu zgłosiło się 18-tu uczniów: z klas pierwszych- cztery osoby, z klas drugich – osiem osób, z klas trzecich – sześć osób. Każdy z uczestników zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Komisja oceniała uczniów pod względem poprawności, tempa, płynności oraz wyrazistości recytowanego wiersza. Organizatorami konkursu były: Bożena Gago, Wioleta Rawłuszko, Sylwia Melnik

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa