Wizyta w Koszycach

20170214 131726

Wymiana Erasmus odbyła się w dniach 12-18 lutego 2017 roku. Tym razem uczniowie wraz z nauczycielami pojechali do Koszyc na Słowacji. W projekcie brali udział uczniowie klas 5: Nikodem Rafał 5e, Wiktoria Wykusz 5d, Wiktoria Zduńczyk 5d. Nauczycielki, które pojechały w ramach projektu to Mariola Chełkowska, Małgorzata Gawrycka oraz Katarzyna Molesta. W czasie tygodniowego pobytu uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w różnego rodzaju lekcjach pokazowych, zajęciach z przełamywania lodu oraz wycieczkach poza szkołę.

Czytaj więcej...

Maks Matematyczny III

mini

 

 

 

9 marca odbył się w naszej szkole po raz pierwszy ogólnopolski interaktywny konkurs matematyczny Maks Matematyczny III. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne.

Czytaj więcej...

Góra grosza - zakończenie akcji

17349432 740286682814865 1423005428 o

Zakończono liczenie monet zbieranych podczas akcji Góra Grosza. Uzbierano około 80 kg monet tj. 1189,27 zł. Pieniądze zostały przekazane poprzez Pocztę Polską do Towarzystwa Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję osobom.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

Czytaj więcej...

OPIEKUN KMO „DUDEK” NA XXV ZJEŹDZIE ORNITOLOGÓW WARMII I MAZUR

IMG 20170225 151747 BURST001 COVER

W tym roku zjazd ornitologów z Warmii i Mazur zmienił swą formę z jednodniowej na trzydniową. Spotkanie odbyło się w podolsztyńskich Tumianach. Pierwszego dnia po rejestracji i odbiorze upominków, mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji oraz bardzo ciekawych filmów, które zdobywały nagrody w konkursach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej!

PICT0008  

„Książki to są twoi najlepsi przyjaciele,

nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

                                               Jan Rak

Czytaj więcej...

Erasmus + na Litwie

logoerasmus

Nauczycielka z naszej szkoły Pani Wanda Doliasz bierze udział w projekcie „Strategiczne partnerstwo edukacyjne Powiat Giżycki - Miasto Alytus” realizowanym przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

plan-lekcji

Od 8 marca zmianie ulega plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Uroczyste wręczenie nagród zdobytych w VIII edycji szkolnego konkursu „Ptasia ekstra-klasa”

P1010006

15 lutego 2017 r. w SP 7 podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów klas I-III  w I semestrze bieżącego roku szkolnego, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach „Ptasiej ekstra-klasy”. Konkurs trwał od października do grudnia. Do każdego z trzech etapów zaproszono po 3 dzieci z poszczególnych klas II i III. Uczniowie biorąc udział w każdym z konkursów byli oceniani przez komisję indywidualnie oraz grupowo, zbierając jednocześnie dla swoich klas punkty.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek

PACZKI

W kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem,  nazywany  jest tłustym czwartkiem lub zapustami.  Tego dnia  rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału. Dozwolone jest objadanie się pączkami i faworkami.

Czytaj więcej...

Najlepsi w klasach O-III

APEL

15 lutego odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor Katarzyna Banach  rozpoczęła apel i serdecznie powitała wszystkich obecnych uczniów, rodziców, dziadków….

 

         Na apelu wyróżniano i obdarowywano dyplomami i nagrodami uczniów klas O-III za ich szczególne osiągnięcia.

Czytaj więcej...

Zetknięcie ze światem teatru

bestia

16 lutego 2017r. gościł w Giżycku  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia i udali się na zaproponowane przedstawienia:

- klasy  I-III „Piękna i Bestia”

- klasy IV-VI „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”

Czytaj więcej...

WALENTYNKI - nie po raz pierwszy - w naszej szkole

walentynki

Jak co roku - 14 lutego organizowane są w naszej szkole obchody ku czci patrona zakochanych św. Walentego  – walentynki. Jest to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni.

Czytaj więcej...

Choinkowych szaleńtw z Drakulą ciąg dalszy...

liniaK

Z zebranych pieniędzy podczas kiermaszu ozdób świątecznych (653zł )przeznaczono 222zł na dopłatę do zabawy choinkowej uczniów klas I-III.  Na bieżąco będziemy informować o wykorzystaniu pozostałej kwoty.

Zobacz galerię zdjęć zabawy choinkowej klas I-III ;)

Zespół do Spraw Promocji

liniaK

Czytaj więcej...

Półzimowisko

Snowman-Download-PNG

W czasie zimowiska grupy p. V .Jabłońskiej i p. M.Kierner były w kinie w Kętrzynie na filmie "Królowa śniegu", w zamku St. Bruno, bajkolandzie, kręgielni. Dzieci miały również możliwość poćwiczyć na trampolinach. Podczas ferii nie zabrakło również wizyty w Bibliotece miejskiej, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.  

Czytaj więcej...

KLASY O – III NA BALU U DRAKULI

0afb2c86c2f6b76dc6684555f99b9ba4

Zabawa choinkowa to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez. Szczególnie młodsi uczniowie z utęsknieniem czekali na to wydarzenie.

W piątek 20 stycznia (tuż przed feriami zimowymi) w pięknie udekorowanej przez rodziców i nauczycieli sali gimnastycznej odbyła się choinka szkolna.  Nietuzinkowe ozdoby wykonali  uczniowie  klas I-III.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates