Nagroda z rąk Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

Resized 20180605 131720 4036 2

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są wielką szansą na wyłowienie „szkolnych perełek”. Warto poznać tych najzdolniejszych.

Czytaj więcej...

Program "Dobry start"

dobrystart

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.

Czytaj więcej...

Wycieczka szkolna klasy III b i III h

20180613 145046

13 czerwca 2018 r. z samego rana wyjechaliśmy autokarem do Muzeum Przyrody w Drozdowie. Tam widzieliśmy wypchane duże i małe zwierzęta, żyjące w Polsce oraz ptaki.

Czytaj więcej...

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

20180605 101022

Dnia 5 czerwca 2018 roku klasa III a wzięła udział w przemarszu ulicami Giżycka z okazji obchodów „Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych”. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich szkół w Giżycku. Pochód odbywał się w bardzo przyjaznej, wesołej atmosferze. Towarzyszyła nam orkiestra wojskowa. Po przemarszu uczestniczyliśmy w festynie, który odbył się na plaży miejskiej. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Brały udział w wielu konkursach. Wszyscy zdobyli piękne nagrody.

Czytaj więcej...

Klasa IVA na wycieczce w Mikoszewie

DSCN5649

W dniach 21-23 maja 2018r. wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę do Mikoszewa. Jest to niewielka miejscowość turystyczna, położona nad Zatoką Gdańską, u ujścia Wisły.

Czytaj więcej...

SMARTFON – MOJA MIŁOŚĆ CZY MÓJ WRÓG

 

komp

 

 

TWOJE DZIECKO MA KŁOPOTY Z UCZENIEM SIĘ, ZAPAMIĘTYWANIEM, SZYBKO SIĘ DENERWUJE? BYĆ MOŻE JEST TO EFEKT NADMIERNEGO KORZYSTANIA
Z URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH.

Kiedy rodzi się dziecko, rodzice chcą zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Szkoda tylko, że często zapominają o najistotniejszym warunku prawidłowego rozwoju – o budowaniu więzi na poczuciu bliskości i bezpieczeństwa. Kupują dzieciom zabawki, gry, jakich sami nie mieli, zapisują od najmłodszych lat na różne zajęcia psychoedukacyjne, językowe, muzyczne, sportowe, po to by zapewnić im dobry start.

Czytaj więcej...

Maj miesiącem książki, bibliotekarzy i bibliotek

IMG 20180511 121409

Miesiąc, w którym czytelnicy świętują i podkreślają wagę czytania oraz istnienia bibliotek stał się inspiracją do podjęcia działań w naszej szkole. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkursy dla młodszych i starszych uczniów.

Czytaj więcej ...

Wycieczka do Białegostoku

wycieczka do Biaegostoku 1

9 maja br. 37 finalistów szkolnego etapu Giżyckich Potyczek Matematycznych uczestniczyło w wycieczce do Białegostoku.

Czytaj więcej...

Giżyckie Potyczki Matematyczne – wielki finał

konkurs 2

8 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku odbył się finał matematycznego konkursu międzyszkolnego – Giżyckie Potyczki Matematyczne.

Czytaj więcej...

Konkurs Pięknego Czytania dla dzieci klas III

20180510 160256

Konkurs Pięknego Czytania adresowany był do uczniów klas III szkół podstawowych w Giżycku. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności i właściwej interpretacji czytanego tekstu o tematyce wiosennej. Organizatorem konkursu była Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Konkurs odbył się 10 maja 2018 r. o godz. 15.30 w Czytelni MBP.

Czytaj więcej...

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maja13

Zapraszamy do obejrzenia galerii apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Prezentacja działalności Młodzieżowej Grupy Badawczej Ptaków Wysypisk „Kania” na III Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej

kania1

 

14 kwietnia w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie odbyła się III Mazurska Konferencja Ornitologiczna. Wydarzenie to przyciągnęło wielu miłośników ptaków z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród słuchaczy, którzy pojawili się w sali konferencyjnej Zuoku byli starsi i młodsi, amatorzy i zawodowcy, początkujący i zaawansowani - wszystkich jednak połączyła w tym dniu chęć wysłuchania i zobaczenia ciekawych prezentacji znakomitych prelegentów.

czytaj więcej....

Jubileusz 25-lecia istnienia Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej

999 8816-2    

20 kwietna w naszej szkole świętowaliśmy jubileusz 25-lecia istnienia Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej (MZNJUiRG).

          Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: starosta Powiatu Giżyckiego – pan Wacław Jan Strażewicz, burmistrz miasta Giżycko – pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz, mer miasta Dubno – pan Wasyl Antoniuk wraz ze swoją żoną Ołeną, wójt Gminy Giżycko – pan Marek Jasudowicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli – pan Piotr Szulc, byli nauczyciele i katecheci MZNJUiRG, oraz inni goście.

czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

olakon

 

 

 

 

 

 

14 kwietnia 2018roku w Giżyckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". W świetle reflektorów w sali kameralnej stanęły trzy uczennice naszej szkoły. Aleksandra Kędzierska z klasy IVa zdobyła wyróżnienie za recytację bajki Ignacego Krasickiego "Przyjaciele". Ola otrzymała książkę i dyplom, a nasi uczniowie mogą obejrzeć fragmenty występów wszystkich uczestników konkursu na stronie GCK.

Coroczna kontrola liczebności gniazd w kolonii lęgowej gawrona

gawron

Klub Małego Ornitologa „Dudek” od paru lat realizuje program edukacyjny Ogólnopolskiego Towarzystwa Ptaków, którego jednym z zadań jest monitoring kolonii gawrona. Dlatego też uczniowie należący do klubu, kwietniowym popołudniem wybrali się do parku miejskiego.

czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa