Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maja13

Zapraszamy do obejrzenia galerii apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Prezentacja działalności Młodzieżowej Grupy Badawczej Ptaków Wysypisk „Kania” na III Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej

kania1

 

14 kwietnia w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie odbyła się III Mazurska Konferencja Ornitologiczna. Wydarzenie to przyciągnęło wielu miłośników ptaków z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród słuchaczy, którzy pojawili się w sali konferencyjnej Zuoku byli starsi i młodsi, amatorzy i zawodowcy, początkujący i zaawansowani - wszystkich jednak połączyła w tym dniu chęć wysłuchania i zobaczenia ciekawych prezentacji znakomitych prelegentów.

czytaj więcej....

Jubileusz 25-lecia istnienia Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej

999 8816-2    

20 kwietna w naszej szkole świętowaliśmy jubileusz 25-lecia istnienia Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej (MZNJUiRG).

          Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: starosta Powiatu Giżyckiego – pan Wacław Jan Strażewicz, burmistrz miasta Giżycko – pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz, mer miasta Dubno – pan Wasyl Antoniuk wraz ze swoją żoną Ołeną, wójt Gminy Giżycko – pan Marek Jasudowicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli – pan Piotr Szulc, byli nauczyciele i katecheci MZNJUiRG, oraz inni goście.

czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

olakon

 

 

 

 

 

 

14 kwietnia 2018roku w Giżyckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". W świetle reflektorów w sali kameralnej stanęły trzy uczennice naszej szkoły. Aleksandra Kędzierska z klasy IVa zdobyła wyróżnienie za recytację bajki Ignacego Krasickiego "Przyjaciele". Ola otrzymała książkę i dyplom, a nasi uczniowie mogą obejrzeć fragmenty występów wszystkich uczestników konkursu na stronie GCK.

Coroczna kontrola liczebności gniazd w kolonii lęgowej gawrona

gawron

Klub Małego Ornitologa „Dudek” od paru lat realizuje program edukacyjny Ogólnopolskiego Towarzystwa Ptaków, którego jednym z zadań jest monitoring kolonii gawrona. Dlatego też uczniowie należący do klubu, kwietniowym popołudniem wybrali się do parku miejskiego.

czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

dniwolne

Wyjście do szkoły muzycznej

20180417 091921

Dnia 17 kwietnia 2018 roku klasy II a, III a, III f i III g wybrały się na wycieczkę do Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Dzieci wysłuchały koncertu młodych muzyków, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej placówki.Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali różnorodnych utworów oraz ciekawych opowieści prowadzącej koncert - pani Ewy Sobocińskiej.  

Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej...

„Mój ulubiony bohater książki” - sukcesy plastyczne uczniów z klas I -III SP 7 w Giżycku

plastus

Ponad trzydziestu uczniów z klas I- III z naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno- Technicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Giżycku. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić za pomocą dowolnej techniki ulubionego bohatera książki.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski klas I-III

20180326 141610

 

Dnia 26 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Poziom uczestników był niezwykle wysoki i wyrównany.

Czytaj więcej...

OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom 2018"

IMG 0901

 

 

 

 

16.04.2018 r. w KP PSP w Giżycku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 23 uczestników z trzech grup wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Laureatami konkursu w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Czytaj więcej...

Ciężki tornister? Pomóżmy dziecku go odchudzić…

Drodzy rodzice w trosce o zdrowie Waszych pociech prosimy o zapoznanie się z materiałami dotyczącymi plecaków szkolnych. W niniejszym poradniku znajdą państwo najważniejsze informacje o tym jaki wpływ ma nieprawidłowa waga plecaka dziecka na jego kręgosłup oraz uzyskacie informacje jak radzić sobie ze zbyt ciężkimi tornistrami.

Zapraszamy do lektury.

plecak

Bon Voyage Erasmus +!

erasmus

Każda przygoda kiedyś się kończy. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję poznać pracę szkół z różnych zakątków Europy, ale przede wszystkim poznaliśmy przewspaniałych nauczycieli oraz uczniów z Holandii, Litwy, Słowacji oraz Portugali, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt. Za każdym razem było się coraz ciężej rozstać ze znanymi nam już osobami. Ciężko było również opuszczać miejsca, które mogliśmy odwiedzić dzięki projektowi Erasmus+ „School Can Be Fan”. Szkolnymi koordynatorami projektu były p. Grażyna Katarzyńska i p. Beata Harasim.

Czytaj więcej...

NIEZWYKŁE LEKCJE W 15 GIŻYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ IM. ZAWISZY CZARNEGO

DSC 1098

19. 03. 2018 r. uczniowie z kl.V naszej szkoły mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przybliżyli podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Czytaj więcej...

Poezja w bibliotece

IMG 20180320 154653

Uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Był to pierwszy etap imprezy organizowanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Święto Twórczości Dziecięcej

stdplakat

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates