Co oferuje dzieciom świetlica działająca w naszej szkole…

20170120 111140

Pragniemy, by uczniowie postrzegali świetlicę jako miejsce przyjazne, w którym czują się bezpiecznie, …jak w domu. Miejsce, do którego chętnie wracają i nie chcą z niego wyjść.

     Staramy się dbać o wszechstronny rozwój dzieci, prowadząc różnorodne zajęcia zgodnie z planem zajęć wychowawczo-dydaktycznym a mianowicie: zajęcia plastyczno-techniczne, muzyczno-relaksacyjne, rekreacyjno-sportowe, zajęcia czytelnicze i żywego słowa. Stosujemy różnorodne formy i metody pracy stwarzając tym samym warunki do aktywności poznawczej i twórczej dzieci. Uczniowie uczęszczający do świetlicy mają także  czas na dowolne zabawy zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Czytaj więcej...

List od Pani Minister Edukacji Narodowej

emailIcon

Zachęcamy do zapoznania się z  Listem od Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej do rodziców w sprawie reformy w oświacie.

Plan zajęć

plan-lekcji

W zakładce Plan lekcji IV-VI  dostępny jest nowy plan zajęć, który obowiązywać będzie o dnia 6 lutego 2017 r.

Wspólne kolędowanie raduje i łączy...

Koleda-72828

Świąteczny czas, Świąteczny czas… Takimi słowami już od rana rozbrzmiewał nasz szkolny hol. To właśnie dziś 19 grudnia  2016r  w  naszej szkole Zespół do Spraw Promocji Szkoły, a dokładnie opiekunem tego wydarzenia była Pani Mariola Chełkowska zorganizowała  na przerwach wspólne kolędowanie, które wprawiło nas w radosny przed świąteczny nastrój. Jak wiemy wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Jasełka

WP 20161222 034

Uczniowie kl. II e z niewielką pomocą uczniów kl.Vd Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku  jak co roku dopilnowali, aby tradycji stała się zadość i dnia 22.12.2016r. przedstawili Jasełka – Bożonarodzeniowe. Przedstawienie opowiadające  historię  o narodzinach Jezusa, przeplataną kolędami i pastorałkami , co  wprawiło widzów w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU NA WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY DRZWI KLASOPRACOWNI

20161219 092437

19 grudnia 2016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na świąteczną dekorację drzwi klasopracowni, który był zorganizowany przez  Zespół ds. Promocji Szkoły. Dzięki tym pięknym dekoracjom mogliśmy jeszcze bardziej poczuć atmosferę i klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia . Komisja brała pod uwagę wkład i  zaangażowanie  wszystkich uczniów, wrażenia estetyczne jak też pomysłowość oraz oryginalność.

Czytaj więcej...

Świąteczne stroiki i kolędowanie w świetlicy

20161222 121832

Jak co roku  z utęsknieniem czekamy na magiczne Święta Bożego Narodzenia. Aby stworzyć  ten niepowtarzalny, świąteczny nastrój trzeba otoczyć się także stosownymi dekoracjami i nietuzinkowymi kompozycjami. Najlepiej kiedy zrobimy je własnoręcznie. W tym roku dzieci mogły się tego nauczyć w świetlicy, która w ostatnim tygodniu przed świętami zamieniła się w pracownię florystyczną. Boże Narodzenie to również kolęda. Pamiętamy doskonale te radosne chwile z domu rodzinnego...Odwołując się do staropolskiej tradycji kolędowania 22 grudnia w świetlicy szkolnej został przeprowadzony  konkurs "Śpiewamy kolędy". 

Czytaj więcej...

Z wizytą u florysty

eco-friendly-christmas-tree4

20.12.2016r. klasa III g wzięła udział w świątecznych warsztatach florystycznych prowadzonych przez właścicielkę pracowni Panią Monikę Symonowicz. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać choinkę z materiałów przyrodniczych i ozdób świątecznych.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zyczenia BN

Erasmius+

logoerasmus

 

 

 

Giżycka „Siódemka” znalazła się w gronie 11 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, które w tym roku szkolnym rozpoczynają realizację projektu programu Erasmus +.

czytaj więcej....

Świąteczna Gala Taneczna

Beztytuu

Dnia 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się po raz klejny Świąteczna Gala Taneczna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

Różne formy pracy w Świetlicy

Reading-Circle

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami prowadzonymi przez świetlicę szkolną.

Czytaj więcej...

Koniec akcji "Góra grosza"

grosz

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie bardzo dziękujemy za każdy grosz dorzucony do naszej „Góry Grosza”. Wspólnie uzbieraliśmy dwa duże worki monet. Wszystkie zostaną przeliczone przez komisję i przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do Towarzystwa Nasz Dom. O sumie uzbieranych pieniędzy poinformujemy niebawem.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

linia

Mistrz animacji

mininarkoty

 

 

 

 

 

 

Od 8 listopada 2016r. we wtorki odbywały się prowadzone przez panią Joannę Danielczyk zajęcia pozalekcyjne „Mistrz animacji” dla uczniów z kl.V – VI w zakresie profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Uczniowie wykonywali animacje do przedstawianych zagadnień z tej tematyki, które posłużyły do zilustrowania problemu, jakim jest narkomania. Powstał bardzo ciekawy projekt, który można obejrzeć w tym artykule.

liniaD

Czytaj więcej...

Kiermasz ozdób choinkowych

kiermasz

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób choinkowych, który odbędzie się 15.12.2016r., w trakcie zebrań z rodzicami.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na potrzeby uczniów.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates