Stop Internetowym Hejterom

11769.jpg

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie prosimy o zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi materiałami.

 

W nawiązaniu do tragicznego wydarzenia jakie miało miejsce w Giżycku oraz doniesieniami z Polski o coraz częstszych próbach samobójczych wśród młodzieży, prosimy o włączenie się wszystkich w kampanię informacyjną dotyczącą przeciwdziałania różnym formom przemocy i agresji wśród uczniów.

Czytaj więcej...

Uroczystość z okazji 30 lecia szkoły

logo

Uroczystość obchodów święta szkoły rozpoczęła się  mszą  w kościele św. Anny w Giżycku. Po ceremonii kościelnej wszyscy zgromadzeniudali się do szkoły.  Tam w wyremontowanej, odświętnie udekorowanej, sali gimnastycznej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli przedstawienie ukazujące najważniejsze momenty z życia szkoły od trudnych początków aż po dzień dzisiejszy.

Czytaj więcej...

Prezent pod choinkę

xmas-gifts-for-her1

W październiku i listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Prezent pod choinkę”.Organizatorem akcji było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W tym roku uczniowie przygotowali 15 paczek dla dzieci z ubogich rodzin z Ukrainy, Białorusi i Rumunii oraz zebrali pieniądze na pokrycie kosztów ich transportu. Od początku trwania akcji prezenty z Polski trafiły do ponad 65 000 ubogich dzieci.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas I

slubowanie

Dzieci, dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.  Coś zawsze z tego wyniknie.”

Janusz Korczak

Dnia 25.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste Ślubowanie Klas „I”.  W tym roku szkolnym w uroczystości wzięły udział tylko dwa oddziały klasowe. Klasa Ia i Ib. Nad przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie obecnych klas  i główne organizatorki:  Pani Bożena Gago oraz Pani Elżbieta Borzejewicz.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny konkurs wiedzy

znakidrogowe.png7222a

22 listopada 2016 roku uczniowie z klas drugich: Bartosz Skórnóg kl. II b, Mateusz Kozłowski kl. II c oraz Grzegorz Fil kl. II e wzięli udział w międzyszkolnym konkursie drużynowym „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”w  Szkole Podstawowej nr 4.

Czytaj więcej...

Góra grosza

goragr1

 

 

 

 


28.11 - 09.12.2016r.

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Każdego roku nasza szkoła bierze udział w tej akcji charytatywnej. Zapraszamy i tym razem do zbiórki drobnych monet.
RAZEM USYPMY WIELKĄ GÓRĘ GROSZA I POMÓŻMY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM!
Udział w akcji to uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. To także możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z uroczystych obchodów 30 lecia szkoły

30lat

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z obchodów 30 lecia szkoły, wkrótce ukaże się pełna relacja z tego dnia.

Czytaj więcej...

30 lat minęło...

7EDE44C8-8839-48C8-9162-49453007D51C 7EDE44C8-8839-48C8-9162-49453007D51C

"30 lat minęło jak jeden dzień..." - tak nam śpiewali uczniowie podczas apelu, który odbył się 9 listopada. Tego dnia odbyła się próba generalna części artystycznej, której uczestnikami byli najbardziej wymagający widzowie, czyli nasi uczniowie. To właśnie oni jako pierwsi mogli obejrzeć i ocenić, a także dokładniej poznać historię powstania naszej placówki oraz jej długoletnie dzieje.

Czytaj więcej...

Przygotowań nadszedł czas...

197663c3107f97f1f0c9ba2d947c22c5

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wielki zegar zaczął odliczanie do najważniejszej uroczystości, a mianowicie do obchodów 30 lecia szkoły. Od wielu tygodni, a nawet miesięcy trwały przygotowania do tego ważnego dnia. Najpierw w naszych głowach narodziły się pomysły, następnie przystąpiliśmy do działania i dopracowywania poszczególnych elementów. Był to czas ciężkiej i wytężonej pracy dzieci, rodziców i nauczycieli. Każdemu z nas zależało, by jak najpiękniej przedstawić naszą długoletnią historię. Pomimo wielu prób i zmęczenia nie poddawaliśmy się i doczekaliśmy tego momentu, w którym mogliśmy przedstawić efekty naszej pracy.  Poniżej krótka relacja z przygotowań do tego wielkiego dnia.

Mariola Szerenos

Czytaj więcej...

Mamy plan szkoły

plan szkoy

Proszę Pani, gdzie jest sala B2? To często słyszane pytanie, ale  nasza szkoła znalazła na nie sposób. Od ponad tygodnia rodzice i uczniowie nie muszą czuć się zagubieni, gdyż na hol główny zawitał ogromny plan szkoły, na którym ujęte są i opisane wszystkie sale i gabinety. Teraz każdy z łatwością może odnaleźć poszukiwane miejsce. To ogromne udogodnienie nie miałoby miejsca, gdyby nie inicjatywa nauczycielki Wiolety Rawłuszko oraz wsparcia Pani Anety Łatacz, Pani Agnieszki Kur oraz Firmy Wielobranżowej ELSTEMP, które wykonały i sfinalizowały wydruk planu.

Serdeczniedziękujemy za tak wielką pomoc.

podzke

 Mariola Szerenos

 

Śniadanie daje moc-2 edycja

sniadanie-daje-moc

ŚNIADANIE DAJE MOC to program, który promuje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się wielka impreza pod hasłem "Śniadanie Daje Moc!". Udział w niej wzięło 17 klas  I-III   oraz grupa "O".

Czytaj więcej...

ŻYWA LEKCJA HISTORII – MIESZKO I DOBRAWA

dobrawa mieszko taniec

W piątek, 4 listopada 2016 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku uczestniczyli w zajęciach „Żywej lekcji historii” pt. Mieszko i Dobrawa. Przeprowadzili je przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Zamku w Gniewie. Prowadzący – Jacek Ordowski (kasztelan bractwa) – zapoznał publiczność z krainą dawnych Słowian. Opowieści były przeplatane pokazem uzbrojenia, który szczególnie zainteresował wychowanków szkoły.

Czytaj więcej...

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

independent2014.jpg

Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę....

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy co roku 11 listopada. Dzień ten ma charakter symboliczny, bowiem 11 XI 1918 r. Rada Regencyjna powierzyła władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Nastąpiło wycofywanie wojsk niemieckich z terenów polskich. To ważna data, ponieważ 11 XI 1918 r. zainicjowana została historia II Rzeczypospolitej Polskiej. Nasz kraj po 123 latach nieistnienia na mapie Europy i podziale pomiędzy trzy mocarstwa – Rosję, Austrię i Prusy – odzyskał suwerenność.

Czytaj więcej...

Grupa medialna z nową nazwą

Bez nazwy

Działajaca w naszej szkole grupa medialna ma już własną nazwę. Zwycięzcą ogłoszonego konkursu został Mateusz Lach z klasy Vc. Od teraz oficjalnie działa grupa "Nakręconych filmowców". Mateuszowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a "Nakręconym filmowcom" życzymy sukcesów w pracy.

Ptasia ekstra-klasa 2016

PICT0040 Już od ośmiu lat październik jest miesiącem, w którym rozpoczynają się ornitologiczne zmagania klas II i III z naszej szkoły. Jak zwykle „Ptasia ekstra – klasa” zaczyna się konkursem plastycznym. W I etapie VIII edycji konkursu wzięło udział znacznie więcej uczniów niż do tej pory. Wykonali oni wiele interesujących prac, popartych niewątpliwą znajomością wyglądu, środowiska życia oraz preferencji żywieniowych ptaków. Ulubionym i najchętniej przedstawianym ptakiem był bocian, żerujący na podmokłej łące z żabą lub jaszczurką w dziobie. Równie chętnie dzieci wybierały wykonanie któregoś z gatunków sów, a także dzięciołów.

 

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates