Świętujemy Dzień Dziecka

dziendziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Poszczególne klasy spędzały go według własnych pomysłów i zainteresowań. Część uczniów wybrała się na spacer i lody, inni postanowili popłynąć w rejs statkiem, a jeszcze inni pojechać na wycieczkę poza miasto.

Czytaj więcej...

Matematyczne zawody w Olsztynie

f 010mini

19 maja 2016r odbyły się XIV Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne w Olsztynie. Wzięło w nich udział 550 uczniów z naszego województwa (ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich). Swoich sił spróbowało 4 uczniów klas szóstych: Amelia Lula VIb, Angelika Wieczorek VIb (nauczycielka pani Joanna Danielczyk), oraz Krzysztof Akanowicz VIc, Julia Ciesińska VIe (nauczycielka pani Janina Markowska-Wróbel). Chętni uczniowie najpierw w szkole przeszli eliminacje wstępne, poczym pojechali wraz z grupą innych uczniów z Giżyckich szkół, do Olsztyna.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne z wychowankami SOSW

KIDS.png

W ramach integracji i współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym z Giżycka, 18 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na teatrzyk "Jaś i drzewo fasolowe"    wykonany przez grupę Artre z Krakowa. 31 maja 2016r. mieli także przyjemność oglądać wspaniały musical "Akademia Pana Kleksa" w wykonaniu uczniów SOSW

Czytaj więcej...

Podaruj dziecku szafkę

darczyńcy

Ksiądz biskup Romuald Kamiński w SP 7

 

PICT0052Wizyta księdza biskupa Romualda Kamińskiego rozpoczęła się od burzy oklasków, którymi przywitali go uczniowie zebrani na sali gimnastycznej. Po tak etuzjastycznym powitaniu niezwykłego gościa głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Banach, która przybliżyła wszystkim działalność naszej szkoły oraz efekty współpracy z pobliską parafią św. Anny.

 

Czytaj więcej...

Monitoring kolonii lęgowej gawrona

PICT0014

 

 

W ramach realizacji programu edukacyjnego Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Przyroda wokół nas – ptaki” Klub Małego Ornitologa „Dudek” udał się do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej. Park był terenem badań kolonii lęgowej gawronów od kilku lat. Niestety tym razem stwierdziliśmy w nim tylko cztery gniazda. Prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy było ogłowienie wielu drzew oraz zamontowanie dźwiękowego odstraszacza ptaków.

czytaj więcej...


Mistrz Informatyki klas IV i klas VI

f 007

 

 

 

W kwietniu chętni uczniowie klas IV i VI walczyli o tytuł Mistrza Informatyki. Dnia 29.04.16r odbył  się  szkolny konkurs Mistrz Informatyki klas IV. Uczniowie musieli utworzyć projekt według podanego wzoru. Rywalizacja była wyrównana. Ostatecznie o wyniku zadecydowała dogrywka.

Czytaj więcej...

Nabór do klasy IV sportowej

 

Lyzwiarstwo-82832

DRODZY  RODZICE TRZECIOKLASISTÓW

    Przystępujemy do przeprowadzenia naboru do nowej klasy IV sportowej o profilu łyżwiarskim. Uczniowie tej klasy w tygodniowym wymiarze zajęć szkolnych realizują 10 godzin wychowania fizycznego:

      4 godziny zajęć ogólnorozwojowych przewidzianych w podstawie programowej;

      6 godzin zajęć na lodowisku.

Czytaj więcej...

Wiadomości sportowe

finishing-line.png

 

Nasi sportowcy biorą czynny udział w różnego rodzaju zawodach zdobywając przy tym wysokie lokaty. Poniżej znajduje się opis zawodów podczas, których startowali nasi uczniowie w ostatnim czasie.

Czytaj więcej...

Warsztaty ekologiczne

segregacja odpadów

Dnia 09.05.2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne. Udział wzięły cztery klasy pierwsze: kl. I a, d, c oraz g. Dzieci podczas tego spotkania mogły utrwalić sobie rzeczy związane z ekologią, a dokładnie z ochroną środowiska- czyli naszej KULI ZIEMSKIEJ, segregacji odpadów oraz tak rozpowszechnianego obecnie recyklingu. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Były zagadki, konkursy z nagrodami oraz praca stolikowa ( zabawa) w grupach połączona z nauką, zabawy przy muzyce. Dzieci bawiły się świetnie oraz zdobyły wiele cennych informacji.

Występ Klubu Małego Ornitologa „Dudek” podczas konferencji w ZUOK-u

ptak

 

 

 

 

1 kwietnia 2016 roku w sali konferencyjnej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, w trakcie I Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej zaprezentowali się uczniowie z klubu „Dudek”. Po niezwykle ciekawej prelekcji dr Andrzeja Kruszewicza, dyrektora ZOO w Warszawie, w trakcie przerwy w obradach pojawiły się dzieci przebrane za ptaki. Zebrani goście (miłośnicy i znawcy ptaków) bez trudu odgadli ich nazwy.

czytaj więcej...


Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maja13.jpg

29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy apelu odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przygotowani przez p. Jolantę Cieślak uczniowie klasy IV d przybliżyli wszystkim zebranym okoliczności powstania ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Czytaj więcej...

Koralikowy Dzień Ziemi

ziemia.png

 

Dnia 21.04.2016r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0,,B” wzięły udział w turnieju ekologiczno – sprawnościowym ,,Koralikowy Dzień Ziemi” pod hasłem DBAMY O TO CZYM ODDYCHAMY!!! 

Czytaj więcej...

Planeta energii

i7u6r3l4z0x021l319m2o0t2v5k7k3c4.jpg

W dniach 25 – 26 maja nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w mobilnym Centrum Naukowym „Planeta energii”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób płynie prąd, jak można w naturalny sposób pozyskiwać go.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Szkoła moich marzeń"

szkolamarzen.png

Dnia 19 kwietnia miało miejsce rozstrzygniecie Konkursu plastycznego „Szkoła moich marzeń”. Na konkurs wpłynęło 17 prac. Jury biorąc pod uwagę pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonywania pracy wyłoniło następujących laureatów.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates