Różne formy pracy w Świetlicy

Reading-Circle

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami prowadzonymi przez świetlicę szkolną.

Czytaj więcej...

Koniec akcji "Góra grosza"

grosz

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie bardzo dziękujemy za każdy grosz dorzucony do naszej „Góry Grosza”. Wspólnie uzbieraliśmy dwa duże worki monet. Wszystkie zostaną przeliczone przez komisję i przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do Towarzystwa Nasz Dom. O sumie uzbieranych pieniędzy poinformujemy niebawem.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

linia

Mistrz animacji

mininarkoty

 

 

 

 

 

 

Od 8 listopada 2016r. we wtorki odbywały się prowadzone przez panią Joannę Danielczyk zajęcia pozalekcyjne „Mistrz animacji” dla uczniów z kl.V – VI w zakresie profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Uczniowie wykonywali animacje do przedstawianych zagadnień z tej tematyki, które posłużyły do zilustrowania problemu, jakim jest narkomania. Powstał bardzo ciekawy projekt, który można obejrzeć w tym artykule.

liniaD

Czytaj więcej...

Kiermasz ozdób choinkowych

kiermasz

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób choinkowych, który odbędzie się 15.12.2016r., w trakcie zebrań z rodzicami.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na potrzeby uczniów.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

"Bombka na choinkę"

Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart

Dnia 8 grudnia 2016r  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego „Bombka na choinkę”. Uczniowie wykonywali pracę dowolną techniką. Dzieci mogły wykorzystać różnorodne materiały oraz techniki do stworzenia swojej bombki. Na wykonanie pracy mieli ponad 3 tygodnie. Pracę uczniowie wykonywali w domu przy udziale rodziców. Organizatorem konkursu była: Wioleta Rawłuszko,  Sylwia Melnik, Mariola Szerenos, Katarzyna Molesta, Marzena Pstrak .

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową

20161121 164343

Dnia 21 listopada 2016r  odbył się konkurs plastyczny  „Kartka Świąteczna kl. II i III". Po wyjaśnieniu, omówieniu i pokazaniu zasad wykonania kartki, uczniowie przystąpili do wykonywania prac. Mogli oni wykorzystać różnorodne materiały oraz techniki do stworzenia swojej kartki świątecznej. Komisja oceniała prace pod względem estetycznym oraz różnorodności wykorzystanych materiałów, a także trudności wykonania. W konkursie wzięło udział 40 dzieci. Klasy 0- I wykonywały swoje prace w domach przy pomocy rodziców, w tym etapie wzięło udział 20 uczniów. Organizatorzy prace dzieci przekazali do wysłania z życzeniami do innych placówek oświatowo- społecznych.

Czytaj więcej...

II etap Ptasiej ekstra-klasy za nami

b

W listopadzie odbył się II etap PEK – konkurs recytatorski z ptasim przebraniem. Wychowawcy klas II i III wyznaczyli i przygotowali na ten występ po trzech uczniów. Dzieci oraz ich rodzice stawili się w listopadowe popołudnie do specjalnie przygotowanej i udekorowanej świetlicy. Zebrani zaśpiewali wspólnie piosenkę „Kochajmy ptaki” oraz wysłuchali odczytanego przez organizatorkę wiersza pt. „Odlatują ptaki”.

Czytaj więcej...

Stop Internetowym Hejterom

stop hejterom

Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie w związku z prowadzonymi działaniami na rzecz walki z Cyberprzemocą prosimy o zapoznanie się z poniżej zamieszczonym materiałem.

Film – II miejsce w konkursie “Nie Cyberprzestępczości”

źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Stop Internetowym Hejterom

11769.jpg

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie prosimy o zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi materiałami.

 

W nawiązaniu do tragicznego wydarzenia jakie miało miejsce w Giżycku oraz doniesieniami z Polski o coraz częstszych próbach samobójczych wśród młodzieży, prosimy o włączenie się wszystkich w kampanię informacyjną dotyczącą przeciwdziałania różnym formom przemocy i agresji wśród uczniów.

Czytaj więcej...

Uroczystość z okazji 30 lecia szkoły

logo

Uroczystość obchodów święta szkoły rozpoczęła się  mszą  w kościele św. Anny w Giżycku. Po ceremonii kościelnej wszyscy zgromadzeniudali się do szkoły.  Tam w wyremontowanej, odświętnie udekorowanej, sali gimnastycznej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli przedstawienie ukazujące najważniejsze momenty z życia szkoły od trudnych początków aż po dzień dzisiejszy.

Czytaj więcej...

Prezent pod choinkę

xmas-gifts-for-her1

W październiku i listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Prezent pod choinkę”.Organizatorem akcji było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W tym roku uczniowie przygotowali 15 paczek dla dzieci z ubogich rodzin z Ukrainy, Białorusi i Rumunii oraz zebrali pieniądze na pokrycie kosztów ich transportu. Od początku trwania akcji prezenty z Polski trafiły do ponad 65 000 ubogich dzieci.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas I

slubowanie

Dzieci, dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.  Coś zawsze z tego wyniknie.”

Janusz Korczak

Dnia 25.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste Ślubowanie Klas „I”.  W tym roku szkolnym w uroczystości wzięły udział tylko dwa oddziały klasowe. Klasa Ia i Ib. Nad przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie obecnych klas  i główne organizatorki:  Pani Bożena Gago oraz Pani Elżbieta Borzejewicz.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny konkurs wiedzy

znakidrogowe.png7222a

22 listopada 2016 roku uczniowie z klas drugich: Bartosz Skórnóg kl. II b, Mateusz Kozłowski kl. II c oraz Grzegorz Fil kl. II e wzięli udział w międzyszkolnym konkursie drużynowym „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”w  Szkole Podstawowej nr 4.

Czytaj więcej...

Góra grosza

goragr1

 

 

 

 


28.11 - 09.12.2016r.

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Każdego roku nasza szkoła bierze udział w tej akcji charytatywnej. Zapraszamy i tym razem do zbiórki drobnych monet.
RAZEM USYPMY WIELKĄ GÓRĘ GROSZA I POMÓŻMY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM!
Udział w akcji to uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. To także możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z uroczystych obchodów 30 lecia szkoły

30lat

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z obchodów 30 lecia szkoły, wkrótce ukaże się pełna relacja z tego dnia.

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa