MISTRZ ORTOGRAFII KLAS CZWARTYCH

ortografia.jpg

22 marca 2016 roku uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Zorganizowała go pani Marlena Żukowska – nauczycielka języka polskiego. Spośród dwadzieściorga uczestników (troje z klasy IV „a”, pięcioro z klasy IV „b”, siedmioro z klasy IV „c” i pięcioro z klasy IV „e”) wyłoniono troje laureatów.

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Talentu

mini

 

 

 

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentu. Na sali gimnastycznej zaraz po młodszych artystach zebrały się klasy IV –VI aby obejrzeć występy swoich uzdolnionych rówieśników. Zainteresowanie Konkursem Talentów było duże. Zgłosiło się 35 uczniów tworząc 20 zespołów artystycznych. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty, m. in. taniec towarzyski oraz współczesny, pokaz artystyczny przy użyciu yo-yo, umiejętności wokalne, gra na instrumentach czy pokaz prac rysunkowych.

Czytaj więcej...

Konkurs "Mały Poeta"

 

malypoeat.pngNasza szkoła zoragnizowała Miedzyszkolny oraz Międzyprzedszkolny Konkurs Poetycki dla dzieci 5 - 7 letnich pod hasłem "Mały Poeta". Na konkurs wpłynęło wiele różnorodnych utworów. Poniżej przedstawiamy listę laureatów.

Czytaj więcej...

Mali artyści są wśród nas...

konkurs_recytatorski.png

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich wystąpień, recytowały wiersze z ekspresją. Poniżej zamieszczamy listę laureatów.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

PIERWSZY_DZIEŃ_WIOSNY.png

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Na apelu szkolnym zebrały się klasy 0 –III. Wszyscy uczniowie wyglądali wiosennie. „Były” żabki, motyle bociany, pszczółki…

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

misterium.png

 

23 marca, w Wielką Środę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez katechetkę p.Halinę Wasilewska Misterium Męki Pańskiej. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały historię ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Aktorzy przedstawili Ostatnią Wieczerzę Chrystusa z Apostołami, czuwanie w ogrodzie oliwnym, pojmanie Jezusa, skazanie go na śmierć przez Poncjusza Piłata, skonanie na krzyżu i zmartwychwstanie. Każda z tych scen została zilustrowana pieśnią wielkopostną w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

wielkanoc.png

Fizyka w szkole podstawowej

atom.gif

Tak!  To właśnie w naszej szkole odbyła się „Fizyka dla Smyka”. Pokazy naukowe przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie były dostosowane do wieku dzieci. W zajęciach uczestniczyli nawet pierwszoklasiści. W czasie spotkanie z prof. Pytalskim przeprowadzono wiele ciekawych doświadczeń korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii.

Czytaj więcej...

Święto Kobiet w klasie IIB

rose-398576_960_720.png

Z okazji Święta Dziewczynek udaliśmy się do restauracji „Porto” w Giżycku. Tam każdy z nas miał bojowe zadanie -wykonać samodzielnie pizzę. Nie było łatwo, ale dzięki pomocy pani Renatki zajęcia zakończyły się sukcesem.

Czytaj więcej...

8 marca – Dzień Kobiet od rana do wieczora

8_marca.png

Z samego rana każdą Panią wchodzącą do Szkoły Podstawowej nr 7 spotykała niespodzianka. Odświętnie ubrani chłopcy wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Dariuszem Pstrakiem oczekiwali z życzeniami i oprócz zwykłego dzień dobry Panie usłyszały słowa „wszystkiego najlepszego…” Sprawiło im to wiele radości i nadziei, że Ten Dzień będzie szczególnie udany. I tak też się stało.

Czytaj więcej...

Siódemka w walentynkowych kolorach i z walentynkową pocztą

walentynki.png 

Walentynki  – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego i organizowane na wiele różnych sposobów.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających miłe słowa (często pisane wierszem) oraz obdarowywanie się drobnymi upominkami, słodyczami, kwiatami, maskotkami…

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 7

dzień_otwarty.png

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI

na Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku.

22.03.2016 r. (wtorek) godz. 16:00 – 18:00

Przebieg:

16:00 – 16:10 - Powitanie przybyłych gości i zapoznanie z ofertą
                          szkoły.

16:10 – 16:25 - Pokaz taneczny  uczniów klasy Ib przygotowany

                  pod kierunkiem p. M. Szabłowskiej i p. M. Korzeba.

16:25 – 16:55 - Przedstawienie teatralne „W krainie baśni”
                w wykonaniu  uczniów klasy IIIc pod opieką p. B. Gago.

16:55 – 17:00 - Prezentacja multimedialna.

17:00 – 18:00 - Obejrzenie galerii prac plastycznych dzieci
                           i oprowadzenie gości po szkole.

 

Osiągnięcia naszych uczniów

nji.jpg

Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce oraz mogą pochwalić się sukcesami sportowymi. Już od najmłodszych lat dzieci zachęcane są do rozwijania swoich zdolności oraz wiedzy poprzez udział w różnego rodzaju konkursach.

Czytaj więcej...

Dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

rekrutacyjnie.png

W zakładce REKRUTACJA znajdują się dokumenty do pobrania w związku z prowadzonym naborem do klas I oraz oddziałów przedszkolnych. Zachęcamy do zapoznania się oraz skrupulatnego przeczytania wniosku. Wypełnione dokumenty należy składac w sekretariacie szkoły do dnia 31 marca br. do godz. 15.30.

CO RODZICE POWINNI WIEDZIEĆ O SPRAWDZIANIE SZÓSTOKLASISTY?

sprawdzian.pngDrodzy Rodzice szóstoklasistów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi sprawdzianu w roku szkolnym 2015/2016. Poniżej znajduje się link do broszury wydanej przez CKE zawierającą wszystkie niezbędne dla Państwa informacje. Zapraszamy do lektury.

SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates