30 lat minęło...

7EDE44C8-8839-48C8-9162-49453007D51C 7EDE44C8-8839-48C8-9162-49453007D51C

"30 lat minęło jak jeden dzień..." - tak nam śpiewali uczniowie podczas apelu, który odbył się 9 listopada. Tego dnia odbyła się próba generalna części artystycznej, której uczestnikami byli najbardziej wymagający widzowie, czyli nasi uczniowie. To właśnie oni jako pierwsi mogli obejrzeć i ocenić, a także dokładniej poznać historię powstania naszej placówki oraz jej długoletnie dzieje.

Czytaj więcej...

Przygotowań nadszedł czas...

197663c3107f97f1f0c9ba2d947c22c5

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wielki zegar zaczął odliczanie do najważniejszej uroczystości, a mianowicie do obchodów 30 lecia szkoły. Od wielu tygodni, a nawet miesięcy trwały przygotowania do tego ważnego dnia. Najpierw w naszych głowach narodziły się pomysły, następnie przystąpiliśmy do działania i dopracowywania poszczególnych elementów. Był to czas ciężkiej i wytężonej pracy dzieci, rodziców i nauczycieli. Każdemu z nas zależało, by jak najpiękniej przedstawić naszą długoletnią historię. Pomimo wielu prób i zmęczenia nie poddawaliśmy się i doczekaliśmy tego momentu, w którym mogliśmy przedstawić efekty naszej pracy.  Poniżej krótka relacja z przygotowań do tego wielkiego dnia.

Mariola Szerenos

Czytaj więcej...

Mamy plan szkoły

plan szkoy

Proszę Pani, gdzie jest sala B2? To często słyszane pytanie, ale  nasza szkoła znalazła na nie sposób. Od ponad tygodnia rodzice i uczniowie nie muszą czuć się zagubieni, gdyż na hol główny zawitał ogromny plan szkoły, na którym ujęte są i opisane wszystkie sale i gabinety. Teraz każdy z łatwością może odnaleźć poszukiwane miejsce. To ogromne udogodnienie nie miałoby miejsca, gdyby nie inicjatywa nauczycielki Wiolety Rawłuszko oraz wsparcia Pani Anety Łatacz, Pani Agnieszki Kur oraz Firmy Wielobranżowej ELSTEMP, które wykonały i sfinalizowały wydruk planu.

Serdeczniedziękujemy za tak wielką pomoc.

podzke

 Mariola Szerenos

 

Śniadanie daje moc-2 edycja

sniadanie-daje-moc

ŚNIADANIE DAJE MOC to program, który promuje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się wielka impreza pod hasłem "Śniadanie Daje Moc!". Udział w niej wzięło 17 klas  I-III   oraz grupa "O".

Czytaj więcej...

ŻYWA LEKCJA HISTORII – MIESZKO I DOBRAWA

dobrawa mieszko taniec

W piątek, 4 listopada 2016 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku uczestniczyli w zajęciach „Żywej lekcji historii” pt. Mieszko i Dobrawa. Przeprowadzili je przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Zamku w Gniewie. Prowadzący – Jacek Ordowski (kasztelan bractwa) – zapoznał publiczność z krainą dawnych Słowian. Opowieści były przeplatane pokazem uzbrojenia, który szczególnie zainteresował wychowanków szkoły.

Czytaj więcej...

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

independent2014.jpg

Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność – polską mowę w szkole.

To, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewolę....

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy co roku 11 listopada. Dzień ten ma charakter symboliczny, bowiem 11 XI 1918 r. Rada Regencyjna powierzyła władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Nastąpiło wycofywanie wojsk niemieckich z terenów polskich. To ważna data, ponieważ 11 XI 1918 r. zainicjowana została historia II Rzeczypospolitej Polskiej. Nasz kraj po 123 latach nieistnienia na mapie Europy i podziale pomiędzy trzy mocarstwa – Rosję, Austrię i Prusy – odzyskał suwerenność.

Czytaj więcej...

Grupa medialna z nową nazwą

Bez nazwy

Działajaca w naszej szkole grupa medialna ma już własną nazwę. Zwycięzcą ogłoszonego konkursu został Mateusz Lach z klasy Vc. Od teraz oficjalnie działa grupa "Nakręconych filmowców". Mateuszowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a "Nakręconym filmowcom" życzymy sukcesów w pracy.

Ptasia ekstra-klasa 2016

PICT0040 Już od ośmiu lat październik jest miesiącem, w którym rozpoczynają się ornitologiczne zmagania klas II i III z naszej szkoły. Jak zwykle „Ptasia ekstra – klasa” zaczyna się konkursem plastycznym. W I etapie VIII edycji konkursu wzięło udział znacznie więcej uczniów niż do tej pory. Wykonali oni wiele interesujących prac, popartych niewątpliwą znajomością wyglądu, środowiska życia oraz preferencji żywieniowych ptaków. Ulubionym i najchętniej przedstawianym ptakiem był bocian, żerujący na podmokłej łące z żabą lub jaszczurką w dziobie. Równie chętnie dzieci wybierały wykonanie któregoś z gatunków sów, a także dzięciołów.

 

Podziękowanie

dziekujemy

Dzień Edukacji Narodowej

deeen  

„Dzisiaj Dzień Nauczyciela

Więc raniutko, przed lekcjami,

cała klasa uśmiechnięta

dała kwiaty swojej pani.”

14 października 2016 roku był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Święto wszystkich pracowników szkoły obchodziliśmy uczestnicząc w apelu przygotowanym specjalnie na tę okazję przez klasę III G oraz p. Sylwię Melnik. Występujący na gali uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki z życzeniami dla swoich nauczycieli.

Czytaj więcej...

Kolejny sportowy sukces „Siódemki”

Beztytuu

6 października 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynieodbyła sięGala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Jej organizatorem był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, a  uczestnikamidyrektorzy szkół, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Czytaj więcej...

Europejskie Dni Ptaków 2016

IMG 5665mini

 

 

 

 

1 października – w szczycie ptasich migracji – Klub Małego Ornitologa „Dudek” z SP 7 zorganizował dla swoich członków i innych chętnych uczniów wycieczkę. Spacer rozpoczął się przed szkołą, gdzie zauważyliśmy stado szpaków i sikor oraz kilka osobników z rodziny ptaków krukowatych. Uzbrojeni w lornetki oraz przewodniki do oznaczania gatunków ruszyliśmy w stronę parku przy ulicy Sienkiewicza.

czytaj więcej....

Dzień Chłopca

PICT0002mini

 

 

 

 

30 września Dzień Chłopca w naszej szkole czczono na wiele sposobów. Były wyjazdy do kina, na wycieczkę krajoznawczą, konkursy i zabawy czy dyskoteki klasowe. Podjęto także zabawną inicjatywę pod nazwą „dzień krawata”. Ogłoszenie na holu głównym głosiło, że ten kto w tym dniu przyjdzie do szkoły w krawacie będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Chętnych nie brakowało. Uczniowie wykazali się fantazją i dużym poczuciem humoru, bo oprócz krawatów nosili także stroje aniołków, diabełków, kotków itp.

Czytaj więcej...

Grupa medialna

Bez nazwy

W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczyna działalność Szkolna Grupa Medialna.

Zadaniem grupy będzie relacjonowanie uroczystości i imprez szkolnych poprzez nagrywanie krótkich filmów. Nagrania będą umieszczane na stronie szkoły. Pierwsze nagrania będą już w najbliższy piątek z okazji Dnia Chłopca.

Czytaj więcej...

Budżet obywatelski głosowanie

glosowanie

Ruszyło głosowanie na projekty złożone w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego 2017. W tym roku ubiegamy się o sfinansowanie budowy obserwatorium astronomicznego i monitoringu szkoły.

Prosimy o Państwa  głosy!

kategoria: Edukacja

2. Budowa miejskiego, szkolnego obserwatorium astronomicznego – 10 punktów

kategoria: Infrastruktura, architektura i  urbanistyka

3. System monitoringu szkoły – 10 punktów

Głosować można do 30 września:

- na karcie do głosowania (dostępna w szkole)

- elektronicznie na stronie mojegizycko.pl, zakładka Giżycki Budżet Obywatelski– Głosowanie

Powodzenie przedsięwzięcia zależy od liczby uzyskanych głosów. Prosimy o oddawanie głosów na projekty „SIÓDEMKI”.  Liczymy na Państwa wsparcie.

 

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa