Nauczyciel (NIE)zwykły

nauczyciel

Dnia 16 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pod hasłem „Nauczyciel (nie)zwykły”, które odbyło się w Ekomarinie. Wyniki konkursu podzielone zostały na kategorie wiekowe.

Czytaj więcej...

Podsumowanie działań podjętych przez Klub Małego Ornitologa „Dudek” w roku szkolnym 2015/2016 – konkursy, nagrody, udział w ogólnopolskich akcjach oraz relacja w TVP Olsztyn

dudek

Kolejny rok z rzędu KMO „Dudek” zorganizował pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków szkolne obchody Europejskich Dni Ptaków. Tym razem była to wycieczka nad jezioro Niegocin. Wszystkie zaobserwowane ptaki zostały dokładnie policzone i wpisane do specjalnych formularzy. 

czytaj więcej...

Apel podsumowujący II półrocze roku szkolnego 2015/2016

sukcesy

Apel podsumowujący sukcesy uczniów klas I-III za II semestr roku szkolnego 2015/2016 odbył się 23 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00. Tym razem – z powodu remontu sali gimnastycznej – uczestniczyły w nim tylko klasy trzecie wraz ze swoimi wychowawcami. Prowadząca apel p. Marzena Pstrak powitała dyrekcję i przedstawiciela Rady Rodziców pana Pawła Karolczuka, a także nauczycieli oraz wszystkich uczniów.

Czytaj więcej...

Konkurs na Super Nauczyciela 2016

snmini

 

 

 

 

 

W piątek 17.06 podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego odbyło się również głosowanie na super "belfra" naszej szkoły. W tym roku szkolnym zapoczątkowaliśmy I edycję tego konkursu.

Czytaj więcej...

Uwaga!

gazetka

 

 

 

 

Ukazał się III numer szkolnej gazetki Siódemka, a w nim m.in.:
– rozmowa z Panią Dyrektor – Katarzyną Banach,
– rozmowa z uczniem klasy IV „c” – Aleksandrem Sakowiczem – trenującym łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim,
– przepis na szkolny sukces,

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Szkolnego

sumini

 

 

 

W piątek 17 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy uczeń uprawniony do głosowania mógł wcześniej zapoznać się z kandydaturami na to stanowisko, bowiem na holu głównym rozwieszono plakaty wyborcze reklamujące poszczególne osoby.

Czytaj więcej...

Bal Absolwenta

fb729d 950d3ac8a1ff4b8e8f3481bc042a967d

W piątkowe popołudnie 10 czerwca, na głównym korytarzu naszej szkoły odbył się Bal Szóstoklasistów. Uczniowie kończący już naukę w SP 7, rozpoczęli bal tańcząc Poloneza. Atmosfera była bardzo uroczysta i podniosła, a podkreślał ją odświętny strój absolwentów oraz zebranych rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Wizyta redakcji "Siódemki" w Gazecie Giżyckiej

Logo-GAZETA-GIZYCKA-1-

6 czerwca 2016 roku uczestnicy koła polonistycznego, którego opiekunem jest pani Marlena Żukowska – nauczycielka języka polskiego, odwiedzili redakcję Gazety Giżyckiej. Uczniowie podczas 45-minutowej rozmowy dowiedzieli się wielu informacji o wydawanym tygodniku, plusach i minusach w zawodzie dziennikarza, a także o ciekawej pracy grafika.

Czytaj więcej...

Grunwaldzkie Biegi Przełajowe

biegi11                meta

Zgodnie z tradycją pod koniec maja odbyły się po raz kolejny Grunwaldzkie Biegi Przełajowe. Uczniowie w różnych kategoriach i dystansach godnie reprezentowali naszą szkołę.Pogoda dopisała, organizatorzy zadbali też o atrakcje artystyczne, były więc walki rycerskie, występ orkiestry dętej.  W przerwie można było również zwiedzić Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Czytaj więcej...

Świętujemy Dzień Dziecka

dziendziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Poszczególne klasy spędzały go według własnych pomysłów i zainteresowań. Część uczniów wybrała się na spacer i lody, inni postanowili popłynąć w rejs statkiem, a jeszcze inni pojechać na wycieczkę poza miasto.

Czytaj więcej...

Matematyczne zawody w Olsztynie

f 010mini

19 maja 2016r odbyły się XIV Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne w Olsztynie. Wzięło w nich udział 550 uczniów z naszego województwa (ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich). Swoich sił spróbowało 4 uczniów klas szóstych: Amelia Lula VIb, Angelika Wieczorek VIb (nauczycielka pani Joanna Danielczyk), oraz Krzysztof Akanowicz VIc, Julia Ciesińska VIe (nauczycielka pani Janina Markowska-Wróbel). Chętni uczniowie najpierw w szkole przeszli eliminacje wstępne, poczym pojechali wraz z grupą innych uczniów z Giżyckich szkół, do Olsztyna.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne z wychowankami SOSW

KIDS.png

W ramach integracji i współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym z Giżycka, 18 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na teatrzyk "Jaś i drzewo fasolowe"    wykonany przez grupę Artre z Krakowa. 31 maja 2016r. mieli także przyjemność oglądać wspaniały musical "Akademia Pana Kleksa" w wykonaniu uczniów SOSW

Czytaj więcej...

Podaruj dziecku szafkę

darczyńcy

Ksiądz biskup Romuald Kamiński w SP 7

 

PICT0052Wizyta księdza biskupa Romualda Kamińskiego rozpoczęła się od burzy oklasków, którymi przywitali go uczniowie zebrani na sali gimnastycznej. Po tak etuzjastycznym powitaniu niezwykłego gościa głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Banach, która przybliżyła wszystkim działalność naszej szkoły oraz efekty współpracy z pobliską parafią św. Anny.

 

Czytaj więcej...

Monitoring kolonii lęgowej gawrona

PICT0014

 

 

W ramach realizacji programu edukacyjnego Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Przyroda wokół nas – ptaki” Klub Małego Ornitologa „Dudek” udał się do parku miejskiego przy ul. Warszawskiej. Park był terenem badań kolonii lęgowej gawronów od kilku lat. Niestety tym razem stwierdziliśmy w nim tylko cztery gniazda. Prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy było ogłowienie wielu drzew oraz zamontowanie dźwiękowego odstraszacza ptaków.

czytaj więcej...


2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates