Konkurs "Mały Poeta"

 

malypoeat.pngNasza szkoła zoragnizowała Miedzyszkolny oraz Międzyprzedszkolny Konkurs Poetycki dla dzieci 5 - 7 letnich pod hasłem "Mały Poeta". Na konkurs wpłynęło wiele różnorodnych utworów. Poniżej przedstawiamy listę laureatów.

Czytaj więcej...

Mali artyści są wśród nas...

konkurs_recytatorski.png

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich wystąpień, recytowały wiersze z ekspresją. Poniżej zamieszczamy listę laureatów.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

PIERWSZY_DZIEŃ_WIOSNY.png

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Na apelu szkolnym zebrały się klasy 0 –III. Wszyscy uczniowie wyglądali wiosennie. „Były” żabki, motyle bociany, pszczółki…

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

misterium.png

 

23 marca, w Wielką Środę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez katechetkę p.Halinę Wasilewska Misterium Męki Pańskiej. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały historię ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Aktorzy przedstawili Ostatnią Wieczerzę Chrystusa z Apostołami, czuwanie w ogrodzie oliwnym, pojmanie Jezusa, skazanie go na śmierć przez Poncjusza Piłata, skonanie na krzyżu i zmartwychwstanie. Każda z tych scen została zilustrowana pieśnią wielkopostną w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

wielkanoc.png

Fizyka w szkole podstawowej

atom.gif

Tak!  To właśnie w naszej szkole odbyła się „Fizyka dla Smyka”. Pokazy naukowe przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie były dostosowane do wieku dzieci. W zajęciach uczestniczyli nawet pierwszoklasiści. W czasie spotkanie z prof. Pytalskim przeprowadzono wiele ciekawych doświadczeń korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii.

Czytaj więcej...

Święto Kobiet w klasie IIB

rose-398576_960_720.png

Z okazji Święta Dziewczynek udaliśmy się do restauracji „Porto” w Giżycku. Tam każdy z nas miał bojowe zadanie -wykonać samodzielnie pizzę. Nie było łatwo, ale dzięki pomocy pani Renatki zajęcia zakończyły się sukcesem.

Czytaj więcej...

8 marca – Dzień Kobiet od rana do wieczora

8_marca.png

Z samego rana każdą Panią wchodzącą do Szkoły Podstawowej nr 7 spotykała niespodzianka. Odświętnie ubrani chłopcy wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Dariuszem Pstrakiem oczekiwali z życzeniami i oprócz zwykłego dzień dobry Panie usłyszały słowa „wszystkiego najlepszego…” Sprawiło im to wiele radości i nadziei, że Ten Dzień będzie szczególnie udany. I tak też się stało.

Czytaj więcej...

Siódemka w walentynkowych kolorach i z walentynkową pocztą

walentynki.png 

Walentynki  – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego i organizowane na wiele różnych sposobów.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających miłe słowa (często pisane wierszem) oraz obdarowywanie się drobnymi upominkami, słodyczami, kwiatami, maskotkami…

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 7

dzień_otwarty.png

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI

na Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku.

22.03.2016 r. (wtorek) godz. 16:00 – 18:00

Przebieg:

16:00 – 16:10 - Powitanie przybyłych gości i zapoznanie z ofertą
                          szkoły.

16:10 – 16:25 - Pokaz taneczny  uczniów klasy Ib przygotowany

                  pod kierunkiem p. M. Szabłowskiej i p. M. Korzeba.

16:25 – 16:55 - Przedstawienie teatralne „W krainie baśni”
                w wykonaniu  uczniów klasy IIIc pod opieką p. B. Gago.

16:55 – 17:00 - Prezentacja multimedialna.

17:00 – 18:00 - Obejrzenie galerii prac plastycznych dzieci
                           i oprowadzenie gości po szkole.

 

Osiągnięcia naszych uczniów

nji.jpg

Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce oraz mogą pochwalić się sukcesami sportowymi. Już od najmłodszych lat dzieci zachęcane są do rozwijania swoich zdolności oraz wiedzy poprzez udział w różnego rodzaju konkursach.

Czytaj więcej...

Dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

rekrutacyjnie.png

W zakładce REKRUTACJA znajdują się dokumenty do pobrania w związku z prowadzonym naborem do klas I oraz oddziałów przedszkolnych. Zachęcamy do zapoznania się oraz skrupulatnego przeczytania wniosku. Wypełnione dokumenty należy składac w sekretariacie szkoły do dnia 31 marca br. do godz. 15.30.

CO RODZICE POWINNI WIEDZIEĆ O SPRAWDZIANIE SZÓSTOKLASISTY?

sprawdzian.pngDrodzy Rodzice szóstoklasistów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi sprawdzianu w roku szkolnym 2015/2016. Poniżej znajduje się link do broszury wydanej przez CKE zawierającą wszystkie niezbędne dla Państwa informacje. Zapraszamy do lektury.

SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Bal karnawałowy 2016

balik.jpg

W piątek 22 stycznia 2016 r.  w naszej szkole odbył się  tak długo oczekiwany przez wszystkich uczniów bal karnawałowy pod hasłem „Zwariowane ZOO”.

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2015/2016

apel.png

Dnia 11 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia dzieci oddziałów 0 i uczniów klas I- III w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates