Dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

rekrutacyjnie.png

W zakładce REKRUTACJA znajdują się dokumenty do pobrania w związku z prowadzonym naborem do klas I oraz oddziałów przedszkolnych. Zachęcamy do zapoznania się oraz skrupulatnego przeczytania wniosku. Wypełnione dokumenty należy składac w sekretariacie szkoły do dnia 31 marca br. do godz. 15.30.

CO RODZICE POWINNI WIEDZIEĆ O SPRAWDZIANIE SZÓSTOKLASISTY?

sprawdzian.pngDrodzy Rodzice szóstoklasistów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi sprawdzianu w roku szkolnym 2015/2016. Poniżej znajduje się link do broszury wydanej przez CKE zawierającą wszystkie niezbędne dla Państwa informacje. Zapraszamy do lektury.

SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Bal karnawałowy 2016

balik.jpg

W piątek 22 stycznia 2016 r.  w naszej szkole odbył się  tak długo oczekiwany przez wszystkich uczniów bal karnawałowy pod hasłem „Zwariowane ZOO”.

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2015/2016

apel.png

Dnia 11 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia dzieci oddziałów 0 i uczniów klas I- III w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016.

Czytaj więcej...

„Brzydkie kaczątko” w wykonaniu uczniów z klasy 3a

brzydkie.png

Przedstawienia teatralne „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu uczniów z klasy 3a w styczniu obejrzeli uczniowie z klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. W dniach 25 lutego w Przedszkolu „Promyk” i 29 lutego 2016r. w Przedszkolu „Bajka” w Giżycku odbyły się także wspaniałe przedstawienia w wykonaniu tych zdolnych małych aktorów.

Czytaj więcej...

Kolejne wydanie gazetki szkolnej

wieści_z_korczaka.png

UWAGA, UWAGA!

Już ukazał się drugi numer gazety szkolnej Siódemka.

Przeczytacie w nim m.in.:

- rozmowę z panią Katarzyną Wójtowicz-Pac,

- rozmowę z uczniem klasy V „b” – Kosmą Leczyckim,

– rozmowę z uczniami klasy I „f” i II „f” oraz rozwiążecie krzyżówkę, pośmiejecie się i dowiecie się wielu „ciekawostek”.

Z Siódemką na pewno spędzicie miło czas. Zachęcamy do czytania gazety. Możecie ją pobrać ze strony internetowej naszej szkoły w zakładce GAZETKA SZKOLNA-SIÓDEMKA.

 

Zespół redakcyjny wraz z opiekunem

– panią Marleną Żukowską

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

W zakładce REKRUTACJA  zawarte są informacje dotyczące naboru na rok szkolny 2016/2017. Zawarta jest tam  m.in. Uchwała nr III/12/2014 Rady Miejskiej w Giżycku  z dnia 18 grudnia 2014 roku w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich  potwierdzenia stosowanych w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Giżycko oraz Zarządzenie Burmistrza Giżycka w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 - Klasa taneczna

Beztytułu.jpg

Drodzy Rodzice zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły dotyczącym postępowania rekrutacyjnego do oddziału klasy pierwszej tanecznej w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku na rok szkolny 2016/2017 oraz z Kryteriami naboru do klasy pierwszej  sportowej ukierunkowanej na sportowy taniec towarzyski. Wszystkie dokumenty znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Podziękowanie za udział w Orszaku Trzech Króli

podziekowanie orszak

Informacja dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci dotycząca roku szkolnego 2016/17

Ambox warning psycho

Obowiązek szkolny dla siedmiolatków – co się zmienia w przepisach.

Obowiązek szkolny dla siedmiolatków – to kluczowa zmiana w przyjętej nowelizacji ustawy o systemie oświaty (ustawa z 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz. U. z 2016 r., poz. 35).

Najważniejsze zmiany dotyczą:

1. obowiązku szkolnego od siódmego roku życia,

2. prawa do rozpoczęcia edukacji szkolnej od szóstego roku życia,

3. obowiązku przedszkolnego dla dziecka 6–letniego,

4. prawa dziecka w wieku od 3 do 5 roku życia do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

krolowie

6 stycznia już po raz IV ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, babciami  i dziadkami uczestniczyli czynnie w tym orszaku. Nasza grupa towarzyszyła królowi Baltazarowi w postać, którego w tym roku wcielił się Pan Wacław Strażewicz, Starosta  naszego powiatu.

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

music smiley   guitar by mondspeer-d7zj0an

Dnia 8 stycznia uczniowie klas II-IV  mieli okazję posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu szkolnych kolegów, którzy swoje umiejętności muzyczne rozwijają w giżyckich szkołach muzycznych. Zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej "YAMAHA" oraz "Melodia".

 

Czytaj więcej...

Przedświąteczne działania w klasie IIB

choinka

4 grudnia 2015r. uczniowie klasy II B obchodzili Mikołajki. Dzieci na tę okoliczność specjalnie się przygotowały. Wszystkie były ubrane w mikołajkowe czapki. Podczas uroczystości i świetnej zabawy nie zabrakło konkursu wiedzy i piosenek o św. Mikołaju. Uwieńczeniem dnia były prezenty od św. Mikołaja oraz słodki poczęstunek. Wspólne zdjęcia będą pamiątką tego miłego dnia.

Czytaj więcej...

Jasełka Bożonarodzeniowe

szopka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku  jak co roku dopilnowali, aby tradycji stała się zadość i dnia 21.12.2015r. przygotowali Jasełka - bożonarodzeniowe przedstawienie opowiadające krótką historię  o narodzinach Jezusa, przeplataną kolędami i pastorałkami , co  wprawiło widzów w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Czytelnictwo wśród dzieci

small

                                Szanowni Rodzice i Opiekunowie.

W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i internet stały się  dla dzieci  wartością nadrzędną. Stanowią one najszybsze  i ogólnodostępne źródło informacji. Poprzez swą różnorodność, bogactwo przekazów są doskonałą rozrywką i pozornie skuteczną formą relaksu. Zajmują one mnóstwo wolnego czasu. Książka zaś  spychana jest na margines naszego życia. Staje się wartością drugorzędną, niedocenianą, a nawet zbędną.       

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa