Najlepsi z najlepszych

20150618 114524-001W czwartek (18 czerwca br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień uczniom szkół podstawowych, którzy uzyskali w tym roku szkolnym najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych. Na galę zostali zaproszeni laureaci, którzy wyróżnili się szczególnie, zajmując wysokie lokaty lub zdobywając laury z kilku przedmiotów. W spotkaniach uczestniczyli także rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.

Czytaj więcej...

Destination Imagination w SP 7

DSC 0055

 

 

 

 

W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa nr 7 wzięła udział w słynnym na całym świecie projekcie Destination Imagination - oczyma wyobraźni.W placówce utworzono siedmioosobową grupę sześciolatków oraz dziewcząt z piątych klas. Maluchy pracowały pod opieką nauczycielek: Wiolety Rawłuszko, Sylwii Melnik oraz Agnieszki Jeglińskiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

IMG 5219-001

 

 

5 listopada 2014 r. grupa uczniów z klas IV-V udała się autokarem na wycieczkę
do Warszawy. Celem wyprawy było zwiedzanie studia nagrań w TVP i udział
w nagraniu programu telewizyjnego „Mali podróżnicy”. Podczas pobytu w studio mogliśmy od „kuchni” przyjrzeć się jak wygląda realizacja programu telewizyjnego. Reżyser nagrania uczył nas jak zachowywać się podczas pracy kamer, kiedy przestrzegać ciszy, w którym momencie wyrażać aplauz. Mieliśmy okazję poznać z bliska prowadzącą program Beatę Chmielowską-Olech.

Czytaj więcej...

Spełniamy marzenie Kuby

DSCF2646-001

 

 

Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki urodzinowe dla Kuby Grzelczaka, którego marzeniem było otrzymać jak największą ilość życzeń na swoje 7 Urodziny. Chłopiec od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Nasi uczniowie postanowili dołączyć do akcji „Kartka dla Kuby” i sprawić małemu koledze wiele radości z okazji jego urodzin. Kolekcja Kuby powiększy się o ponad 390 pocztówek. Pomysłowo wykonane kartki zawierały szczere życzenia i miłe słowa wsparcia dla Kubusia.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych tancerzy

IMG 2334

Giżycko, Ełk, Olecko...

Dzień Dziecka

dziendziecka

 

 

 

1 czerwca 2015 r. do naszej szkoły zawitali animatorzy z ośrodka wypoczynkowego Gwarek, aby świętować Dzień Dziecka z najmłodszymi uczniami klas 0-I. Uczniowie mieli do przejścia osiem stacji. Animatorzy każdej z nich zapewnili po 20 minut niezapomnianej zabawy. Klaun cierpliwie pracował nad kształtem balonów według pomysłów dzieci. Każdy mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz współpracą w grupie podczas malowania gąbkami, słomkami, a nawet dłońmi, na dużych arkuszach papieru.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkania organizacyjne

mini0

 

 

 

 

Dnia 22.06.2015 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole w oddziale przedszkolnym.

Dnia 22.06.2015 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasach pierwszych w naszej szkole.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja szkoły

UWAGA

Rekrutacja uczniów klas I – III do świetlicy szkolnej rozpocznie się 1 czerwca 2015 roku. Karty zapisu dziecka wraz załącznikami dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica lub u wychowawców świetlicy.

Dokumenty należy składać w świetlicy do 19 czerwca 2015 roku.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 21 sierpnia 2015 roku.

Konkurs Mały poeta

Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego konkursu „Mały poeta”  dla dzieci 5-6 letnich

W konkursie wzięło udział 17 osób, w tym 6 chłopców i 12 dziewcząt:

- 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4

- 10 uczniów z Przedszkola Miejskiego nr 1

- 4 uczniów z Przedszkola „Bajka”

Czytaj więcej...

Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR

Od wielu lat w naszej szkole odbywa się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W czerwcu 1995 roku został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. KANGUR integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolneji przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.

Czytaj więcej...

Konkurs ekologiczny

Dn.27.04.2015r. w ramach obchodów DNIA ZIEMI odbyły się w naszej szkole konkursy o tematyce ekologicznej, w których wzięli udział uczniowie klas I-III.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka”

Dnia 28 kwietnia 2015 roku odbył się w szkole konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka” dla uczniów klas trzecich. Uczniowie z przyniesionych przez siebie materiałów wykonali zabawki według własnego pomysłu. W konkursie wzięło udział 15 dzieci;

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

17 marca 2015 r. odbył się II etap szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas I-III zorganizowany przez Panią Bożenę Gago, Panią Wioletę Rawłuszko oraz Panią Sylwię Melnik. Zgłosiło się 16 uczniów: siedem osób z klas pierwszych, cztery z klas drugich oraz pięciu uczniów z klas trzecich. Każdy z uczestników recytował przygotowany przez siebie wiersz o dowolnej tematyce. Jury oceniało każdy występ, biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość oraz błędy, przydzielając do pięciu punktów w każdej kategorii.

Czytaj więcej...

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maj

 

 

 

W dniu 30 kwietnia odbył się apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Wierszem, tekstem i piosenką uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia dokumentu, z którym patrioci polscy wiązali ogromne nadzieje na uratowanie niepodległości naszej Ojczyzny. Przygotowane przez uczniów recytacje, patriotyczne pieśni i dekoracje pięknie oddały atmosferę jakże już odległego, ale bardzo ważnego wydarzenia dla naszego kraju. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa IV b pod opieką pani Teresy Ziółkowskiej. Czwartoklasiści w obrazowy sposób przypomnieli fakty z historii Polski.

Fizyka dla smyka w szkole

PICT0108-001

 

 

 

Od 28 do 30 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w pokazach naukowych „Fizyka dla smyka” przygotowanych przez Akademię Nauki z Olsztyna. Spotkanie „Powietrze wokół nas” przybliżyło dzieciom tajemnice otaczającego nas świata. Mali asystenci „Profesora” odkrywali siłę ciśnienia powietrza, „dmuchali” balony w pompie próżniowej, wykonywali kontrolowany samozapłon w kolbie, mierzyli „poziom miłości” w szkole, a nawet przygotowywali balonowe szaszłyki. Dzieci brały udział w eksperymentach, dobrze się przy tym bawiąc.

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates