OGŁOSZENIE

dniwolne

Wyjście do szkoły muzycznej

20180417 091921

Dnia 17 kwietnia 2018 roku klasy II a, III a, III f i III g wybrały się na wycieczkę do Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Dzieci wysłuchały koncertu młodych muzyków, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej placówki.Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali różnorodnych utworów oraz ciekawych opowieści prowadzącej koncert - pani Ewy Sobocińskiej.  

Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej...

„Mój ulubiony bohater książki” - sukcesy plastyczne uczniów z klas I -III SP 7 w Giżycku

plastus

Ponad trzydziestu uczniów z klas I- III z naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno- Technicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Giżycku. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić za pomocą dowolnej techniki ulubionego bohatera książki.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski klas I-III

20180326 141610

 

Dnia 26 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Poziom uczestników był niezwykle wysoki i wyrównany.

Czytaj więcej...

OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom 2018"

IMG 0901

 

 

 

 

16.04.2018 r. w KP PSP w Giżycku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 23 uczestników z trzech grup wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Laureatami konkursu w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Czytaj więcej...

Ciężki tornister? Pomóżmy dziecku go odchudzić…

Drodzy rodzice w trosce o zdrowie Waszych pociech prosimy o zapoznanie się z materiałami dotyczącymi plecaków szkolnych. W niniejszym poradniku znajdą państwo najważniejsze informacje o tym jaki wpływ ma nieprawidłowa waga plecaka dziecka na jego kręgosłup oraz uzyskacie informacje jak radzić sobie ze zbyt ciężkimi tornistrami.

Zapraszamy do lektury.

plecak

Bon Voyage Erasmus +!

erasmus

Każda przygoda kiedyś się kończy. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję poznać pracę szkół z różnych zakątków Europy, ale przede wszystkim poznaliśmy przewspaniałych nauczycieli oraz uczniów z Holandii, Litwy, Słowacji oraz Portugali, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt. Za każdym razem było się coraz ciężej rozstać ze znanymi nam już osobami. Ciężko było również opuszczać miejsca, które mogliśmy odwiedzić dzięki projektowi Erasmus+ „School Can Be Fan”. Szkolnymi koordynatorami projektu były p. Grażyna Katarzyńska i p. Beata Harasim.

Czytaj więcej...

NIEZWYKŁE LEKCJE W 15 GIŻYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ IM. ZAWISZY CZARNEGO

DSC 1098

19. 03. 2018 r. uczniowie z kl.V naszej szkoły mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przybliżyli podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Czytaj więcej...

Poezja w bibliotece

IMG 20180320 154653

Uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Był to pierwszy etap imprezy organizowanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Święto Twórczości Dziecięcej

stdplakat

Dzień otwarty szkoły

20180326 164045

26 marca 2018 roku w godz. 16.00 – 18.00 naszej szkole był Dzień Otwarty. Odwiedzili nas przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 3C

007

23 marca 2018 roku uczniowie klasy 3 c wraz z wychowawczynią panią Marią Kamińską, odpowiedzieli na ofertę hotelu St. Bruno w Giżycku i odwiedzili hotel.

Czytaj więcej...

Wielkanocna wycieczka

DSC06083

Wkrótce Wielkanoc. Uczniowie klas IIIe i IIIh wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do "Gwarka" na Pięknej Górze, gdzie poprzez zabawy przypominali sobie zwyczaje związane z tymi świętami.

Czytaj więcej...

Nagrody w konkursach czytelniczych rozdane

DSCF5477

            Uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów za I semestr roku szkolnego 2017/2018 było okazją do nagrodzenia sukcesów dzieci w zakresie czytelnictwa. Biblioteka szkolna zorganizowała w I półroczu kilka konkursów w formie indywidualnej i grupowej.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie szkolnego konkursu „Ptasia ekstra-klasa”

logoFOWJM      logo mae MPK

            Na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów klas 0-III w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 wręczono nagrody uczniom, którzy zdobyli laury w szkolnym konkursie ornitologicznym. Była to już dziwiąta edycja tego konkursu, który podobnie jak w poprzednich latach składał się z trzech etapów, na jakich uczniowie walczyli o miejsca indywidualne oraz grupowe, zbierając punkty dla swoich klas.

Czytaj więcej ...

goście

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa