Konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka”

Dnia 28 kwietnia 2015 roku odbył się w szkole konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka” dla uczniów klas trzecich. Uczniowie z przyniesionych przez siebie materiałów wykonali zabawki według własnego pomysłu. W konkursie wzięło udział 15 dzieci;

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

17 marca 2015 r. odbył się II etap szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas I-III zorganizowany przez Panią Bożenę Gago, Panią Wioletę Rawłuszko oraz Panią Sylwię Melnik. Zgłosiło się 16 uczniów: siedem osób z klas pierwszych, cztery z klas drugich oraz pięciu uczniów z klas trzecich. Każdy z uczestników recytował przygotowany przez siebie wiersz o dowolnej tematyce. Jury oceniało każdy występ, biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość oraz błędy, przydzielając do pięciu punktów w każdej kategorii.

Czytaj więcej...

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maj

 

 

 

W dniu 30 kwietnia odbył się apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Wierszem, tekstem i piosenką uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia dokumentu, z którym patrioci polscy wiązali ogromne nadzieje na uratowanie niepodległości naszej Ojczyzny. Przygotowane przez uczniów recytacje, patriotyczne pieśni i dekoracje pięknie oddały atmosferę jakże już odległego, ale bardzo ważnego wydarzenia dla naszego kraju. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa IV b pod opieką pani Teresy Ziółkowskiej. Czwartoklasiści w obrazowy sposób przypomnieli fakty z historii Polski.

Fizyka dla smyka w szkole

PICT0108-001

 

 

 

Od 28 do 30 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w pokazach naukowych „Fizyka dla smyka” przygotowanych przez Akademię Nauki z Olsztyna. Spotkanie „Powietrze wokół nas” przybliżyło dzieciom tajemnice otaczającego nas świata. Mali asystenci „Profesora” odkrywali siłę ciśnienia powietrza, „dmuchali” balony w pompie próżniowej, wykonywali kontrolowany samozapłon w kolbie, mierzyli „poziom miłości” w szkole, a nawet przygotowywali balonowe szaszłyki. Dzieci brały udział w eksperymentach, dobrze się przy tym bawiąc.

Pokaz ratownictwa

W dniu 29.04.2015 r. uczniowie z naszej szkoły wspólnie z nauczycielami uczestniczyli
w  pogadance z zakresu ratownictwa medycznego połączonej z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pogadankę i pokaz przeprowadzili harcerze z giżyckich drużyn. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób:

Czytaj więcej...

DRODZY RODZICE TRZECIOKLASISTÓW

lyz

 

 

 

 

 

 

 

6 i 8 maja 2015 r. wśród uczniów klas trzecich zostanie przeprowadzony nabór do klasy sportowej o profilu łyżwiarskim. (Test sprawnościowy odbędzie się
w czasie zajęć.)

Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin wychowania fizycznego wynosi 10, w tym:

- 4 godziny zajęć sportowych na lodowisku,

- 6 godzin zajęć ogólnorozwojowych.

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący osiągnęcia uczniów klas 0-III

DSC0176627 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów z klas I-III za I semestr roku szkolnego 2014/2015. Ubrani odświętnie uczniowie z uśmiechami na twarzy oczekiwali momentu, który wieńczył ich ciężką pracę. Głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Banach, która serdecznie pogratulowała dzieciom ich sukcesów, uświadamiając im jednocześnie, że za ich osiągnięciem stoi nie tylko praca własna, ale również wysiłek rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dzień Wiosny

DSCF2269

 

 

 

 

W naszej szkole WIOSNĘ powitaliśmy śpiewająco. Na każdej przerwie, hol szkolny rozbrzmiewał piosenkami o tematyce wiosennej. Uczniowie w czasie swoich występów oprócz pięknego śpiewania, prezentowali również pomysłowe stroje. Bocianki 0 b, motylki 0 c, żabki z klasy 1a, słoneczka z 2 b. Klasa 3c zaprezentowała piosenkę wraz z choreografią. Każda klasa została przygotowana przez swoich wychowawców, a nawet wspierana przez nich w czasie śpiewania głosem i strojem klasa 2a, 2e, 3b, 3d. Długą przerwę wypełniły występy klas IV – VI. Pięknie prezentowała się klasa VI d, a klasa V b porwała swym występem publiczność.

Trwa również nabór do klasy I o profilu taniec towarzyski

klasataneczna-1

Podczas zajęć tanecznych uczniowie mają kontakt z atrakcyjną formą ruchu, polepszają kondycję ruchową. Uczeń ma poczucie sukcesu i akceptacji działań, które podejmuje w trakcie zajęć. Aktywność fizyczna pod okiem doświadczonego trenera kształtuje poczucie rytmu, słuchu muzycznego, rozwija wyobraźnię przestrzenną, koordynację ruchową. Dzieci uczą się układów tanecznych, dyscypliny, elegancji oraz utrzymania prawidłowej postawy.

Zobacz zdjęcia i filmy

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Rok szkolny 2014/2015

 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

imię i nazwisko ucznia

klasa

uzyskany tytuł

nauczyciel przygotowujący

Jakub Puzio

VI c

laureat

Dorota Karpowicz

Oskar Biwejnis

VI d

laureat

Joanna Danielczyk

Czytaj więcej...

Konkurs piosenki „Zimowe nutki”

IMG 3122Dnia 24 lutego odbył się konkurs piosenki o tematyce zimowej „Zimowe nutki”. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Grażyna Pietrukaniec, Irena Patra i Elżbieta Borzejewicz. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas II i 6 uczniów z klas III. Każdy uczestnik zaprezentował jedną piosenkę .

Czytaj więcej...

II Integracyjny Bal Karnawałowy

balint13 lutego 2015 r. odbył się II Integracyjny Bal Karnawałowy, podczas którego uczestnicy konkursu „Zielona recepta”bawili się przy muzyce, brali udział w konkursach oraz otrzymali od organizatorów nagrody i dyplomy. W balu uczestniczyli: Kacper Mucha, Izabela Boć, Alex Kur, Patrycja Chmielewska, Zosia Łychacz , Kinga Bujniak, Kaja Kisielewska, Nadia Narwojsz, Dawid Krysiak, Wiktoria Wykusz, Ania Kazukiewicz, Kasia Turcza, Anita Urbanowicz, Michał Lisowski, Alicja Szmuc, Zuzanna Trzonkowska, Lena Zeman, Natalia Kimbor. Uczniami opiekowała się pani Małgorzata Szabłowska.

Półzimowisko w naszej szkole

Zdj cie0159

 

 

 

W dniach od 26.01 do 6.02.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku odbywały się zajęcia rekreacyjno – sportowe. Uczestniczyło w nich 83 uczniów z klas I – VI. Dzieci miały zagospodarowany czas od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00. Pracowało 5 grup, których wychowawcami były panie: Agnieszka Jeglińska, Marzanna Kierner, Violetta Jabłońska, Elżbieta Krajewska, Elżbieta Charzyńska.

Czytaj więcej...

Niech żyje bal - zabawa w naszej szkole

DSC01298W piątek 23 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Prowadzili ją animatorzy z Ośrodka Wypoczynkowego „Gwarek”. Na sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo od masek i pomalowanych buziaków dzieci.  Prowadzone przez Kubusia Puchatka i Tygryska zabawy i konkursy przy dobrej muzycesprawiły, że uczniowie bardzo chętnie się bawili.W czasie zabawy uczniów odwiedził Mikołaj,który obdarował dzieci upominkami.

Zmiana numeracji sal

Od 9 lutego 2015 r. w szkole obowiązuje nowa numeracja pomieszczeń.

pobierz

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates