Liga tabliczki mnożenia

Od października do grudnia 2014 r. odbywał się w szkole konkurs „Liga Tabliczki Mnożenia”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas czwartych. W 10 etapach mieli oni do obliczenia po 10 przykładów związanych z tabliczką mnożenia i dzielenia.

Czytaj więcej...

Konkurs roztrzygnięty

DSCN0090-001Przed świętami Bożego Narodzenia Zespół ds. Promocji ogłosił szkolny konkurs „Najpiękniejsza dekoracja świąteczna drzwi klasopracowni”. Dzięki temu przedsięwzięciu w szkole zapanował świąteczny nastrój. Jak wyglądały drzwi poszczególnych klas można się przekonać, oglądając zdjęcia.

Czytaj więcej...

Konkurs "Bombka na choinkę"

Konkurs „Bombka na choinkę” został zorganizowany wśród uczniów klas I – III
przez p. W. Rawłuszko, S. Melnik, M. Pstrak. Wzięło w nim udział 70 osób. Uczniowie wykonali prace w domu przy współpracy z rodzicami. Wszystkie bombki stanowiły dekorację szkolnej choinki.

Czytaj więcej...

Zabawa nie zna granic

DSCF4013

 

 

 

 

4 grudnia 2014 r. odbyły się międzyszkolne zawody sportowe „Zabawa nie zna granic”. Organizatorem sportowej rywalizacji był MOSiR. Drużyny z klas I – III reprezentujące naszą szkołę okazały się bezkonkurencyjne, ponieważ wszystkie zajęły pierwsze miejsca.

Czytaj więcej...

Półzimowisko w naszej szkole

W czasie ferii zimowych od 26.01.2015 r. do 6.02.2015 r. w godzinach 9.00 – 13.00 prowadzone będzie w naszej szkole półzimowisko. Zajęcia będą się odbywały w 5 grupach. Zapraszamy uczniów z klas I - VI, którzy chcą wesoło spędzić czas z koleżankami
i kolegami.

Czytaj więcej...

Andrzejki w naszej szkole

DSCN0080Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Ten niezwykły czas tajemniczych wróżb i czarów miał miejsce 28 listopada, kiedy to w naszej szkole można było odwiedzić salon wróżb. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w role fantazyjnie przebranych wróżek i przygotowały stoiska z atrakcyjnymi wróżbami. Pełną magii atmosferę podkreślały mroczna dekoracja oraz kolorowe, migające światełka. Uczniowie bawili się wspaniale. Wszyscy chcieli usłyszeć, kim będą w przyszłości, czy spełnia się ich marzenia oraz jakie imię będzie nosił ich wybrany. Nad całością imprezy czuwał Samorząd Uczniowski oraz Zespół ds. Promocji Szkoły. Dzień wróżb zakończony dyskoteką szkolną dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Konkurs pięknego czytania dla klas III

DSC00953Dnia 28 listopada 2014r. o godz. 14.35 w sali 46 odbył się konkurs pięknego czytania dla klas III zorganizowany przez Panią Sylwię Melnik i Panią Wioletę Rawłuszko. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy: III a, III d, III e. Mieli oni samodzielnie przygotować tekst, który chcieli zaprezentować podczas konkursu. Mogło to być opowiadanie, opis lub wiersz o tematyce jesiennej. Uczniowie otrzymali od jury tyle czasu, ile było im potrzebne na przeczytanie przygotowanego utworu.

Czytaj więcej...

Apel z okazj Odzyskania Niepodległości

PICT0132

 

 

 

 

Co roku w listopadzie czcimy jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany pod kierunkiem pani Anity Żuk. Uczniowie klasy V d w przystępny i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Czytaj więcej...

Konkurs Zdrowy Przedszkolak

DSCN0068Dnia 27.11.2014 r. odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs ,,Zdrowy Przedszkolak” organizowany przez Przedszkole „Bajka” w Giżycku. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas 0 A, 0 B i 0 C naszej szkoły. Dzieci zajęły III miejsce.

Czytaj więcej...

Przegląd piosenki patriotycznej

DSCN0030

 

 

Dnia 17.11.2014 r. w Giżyckim Centrum Kultury odbył się I Przegląd Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole Bajka. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich przedszkoli z terenu miasta Giżycko. Naszą szkolę reprezentowały dzieci z grup 0 A, 0 B i 0 C pod opieką pań Wiolety Rawłuszko, Agnieszki Jeglińskiej i Joanny Gulan.
Otwarcia I Przeglądu Piosenki Patriotycznej dokonał zastępca burmistrza Pan Paweł Czachorowski i dziewczynka reprezentująca wszystkich małych wykonawców.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

PICT0137Dnia 14.11.2014r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku o godzinie 9.00 odbył się uroczysty apel z okazji Ślubowania Klas „I”, który przygotowały nauczycielki z klas I Pani Sylwia Melnik oraz Pani Wanda Doliasz.

Na tę piękną uroczystość zawitali również goście, Dyrekcja naszej szkoły, Pani Jolanta Piotrowska - Burmistrz Miasta Giżycka, Pan Piotr Szulc-Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Giżycku oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pani Dyrektor Katarzyna Banach przywitała wszystkich gości i obdarowała dzieci ciepłymi słowami i serdecznymi życzeniami. Pani Burmistrz również życzyła dzieciom samych sukcesów. Starsi uczniowie z klasy IV e także nie zapomnieli o naszych pierwszakach i pięknie ich powitali, recytując wiersze.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

23 października 2014 roku w Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku odbył się miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas III szkół podstawowych. Hasło konkursu brzmiało: Wanda Chotomska – poetka dzieci”. Z naszej szkoły uczennica klasy III a Wiktoria Miciukiewicz zajęła w tym konkursie II miejsce, a uczennica klasy III e Julia Koc zdobyła wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 001

 

 

 

Dnia 31 października 2014 r., na dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych,w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku Zespół Katechetów /p. Halina Wasilewska, p. Mariola Chełkowska, p. Wiesław Sołtysiak / przygotował Galerię Świętych. Na holu głównym szkoły wywieszono portrety Świętych , wykonane przez uczniów oraz przygotowano tablicę okolicznościową.

Z inicjatywy katechety p. Wiesława Sołtysiaka w tym dniu działał w szkole „BANK ŚWIĘTYCH”. Uczniowie losowali przygotowane do odmówienia modlitwy, które były w określonych intencjach. W zamian za wylosowane modlitwy otrzymywali zakładki z wizerunkami swoich Świętych Patronów. Każdy mógł zainwestować i złożyć modlitwę w „BANKU ŚWIĘTYCH”.

Czytaj więcej...

Mamy boisko do siatkówki!

Dzięki Państwa pomocy  otrzymamy fundusze na budowę boiska do siatkówki.
Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez Państwa wsparcia. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt złożony
w ramach budżetu partycypacyjnego.

Dyrekcja, rada pedagogiczna i społeczność uczniowska

Żywa lekcja historii

zywalekcja

 

 

 

 

 

24 października o godzinie 9.00 odbyła się „Żywa lekcja historii”. Odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie był p. Marek Łopiałło.

Uczniowie z najmłodszych klas mieli szansę przekonać się na żywo jak wyglądało życie ludzi w czasach średniowiecza. Organizatorzy zadbali o wiele różnorodnych atrakcji. Uczniowie mogli przymierzyć stroje, które dawniej noszono, był pokaz walk rycerskich, trafianie włócznią w balon, jadąc przy tym na drewnianym koniu, a nadworna panna uczyła tańca dworskiego.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates