UWAGA

Rekrutacja uczniów klas I – III do świetlicy szkolnej rozpocznie się 1 czerwca 2015 roku. Karty zapisu dziecka wraz załącznikami dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica lub u wychowawców świetlicy.

Dokumenty należy składać w świetlicy do 19 czerwca 2015 roku.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 21 sierpnia 2015 roku.

Konkurs Mały poeta

Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego konkursu „Mały poeta”  dla dzieci 5-6 letnich

W konkursie wzięło udział 17 osób, w tym 6 chłopców i 12 dziewcząt:

- 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4

- 10 uczniów z Przedszkola Miejskiego nr 1

- 4 uczniów z Przedszkola „Bajka”

Czytaj więcej...

Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR

Od wielu lat w naszej szkole odbywa się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W czerwcu 1995 roku został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. KANGUR integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolneji przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.

Czytaj więcej...

Konkurs ekologiczny

Dn.27.04.2015r. w ramach obchodów DNIA ZIEMI odbyły się w naszej szkole konkursy o tematyce ekologicznej, w których wzięli udział uczniowie klas I-III.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka”

Dnia 28 kwietnia 2015 roku odbył się w szkole konkurs plastyczno – techniczny „Zabawka z odpadka” dla uczniów klas trzecich. Uczniowie z przyniesionych przez siebie materiałów wykonali zabawki według własnego pomysłu. W konkursie wzięło udział 15 dzieci;

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

17 marca 2015 r. odbył się II etap szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas I-III zorganizowany przez Panią Bożenę Gago, Panią Wioletę Rawłuszko oraz Panią Sylwię Melnik. Zgłosiło się 16 uczniów: siedem osób z klas pierwszych, cztery z klas drugich oraz pięciu uczniów z klas trzecich. Każdy z uczestników recytował przygotowany przez siebie wiersz o dowolnej tematyce. Jury oceniało każdy występ, biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość oraz błędy, przydzielając do pięciu punktów w każdej kategorii.

Czytaj więcej...

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3maj

 

 

 

W dniu 30 kwietnia odbył się apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Wierszem, tekstem i piosenką uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia dokumentu, z którym patrioci polscy wiązali ogromne nadzieje na uratowanie niepodległości naszej Ojczyzny. Przygotowane przez uczniów recytacje, patriotyczne pieśni i dekoracje pięknie oddały atmosferę jakże już odległego, ale bardzo ważnego wydarzenia dla naszego kraju. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa IV b pod opieką pani Teresy Ziółkowskiej. Czwartoklasiści w obrazowy sposób przypomnieli fakty z historii Polski.

Fizyka dla smyka w szkole

PICT0108-001

 

 

 

Od 28 do 30 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w pokazach naukowych „Fizyka dla smyka” przygotowanych przez Akademię Nauki z Olsztyna. Spotkanie „Powietrze wokół nas” przybliżyło dzieciom tajemnice otaczającego nas świata. Mali asystenci „Profesora” odkrywali siłę ciśnienia powietrza, „dmuchali” balony w pompie próżniowej, wykonywali kontrolowany samozapłon w kolbie, mierzyli „poziom miłości” w szkole, a nawet przygotowywali balonowe szaszłyki. Dzieci brały udział w eksperymentach, dobrze się przy tym bawiąc.

Pokaz ratownictwa

W dniu 29.04.2015 r. uczniowie z naszej szkoły wspólnie z nauczycielami uczestniczyli
w  pogadance z zakresu ratownictwa medycznego połączonej z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pogadankę i pokaz przeprowadzili harcerze z giżyckich drużyn. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób:

Czytaj więcej...

DRODZY RODZICE TRZECIOKLASISTÓW

lyz

 

 

 

 

 

 

 

6 i 8 maja 2015 r. wśród uczniów klas trzecich zostanie przeprowadzony nabór do klasy sportowej o profilu łyżwiarskim. (Test sprawnościowy odbędzie się
w czasie zajęć.)

Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin wychowania fizycznego wynosi 10, w tym:

- 4 godziny zajęć sportowych na lodowisku,

- 6 godzin zajęć ogólnorozwojowych.

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący osiągnęcia uczniów klas 0-III

DSC0176627 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów z klas I-III za I semestr roku szkolnego 2014/2015. Ubrani odświętnie uczniowie z uśmiechami na twarzy oczekiwali momentu, który wieńczył ich ciężką pracę. Głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Banach, która serdecznie pogratulowała dzieciom ich sukcesów, uświadamiając im jednocześnie, że za ich osiągnięciem stoi nie tylko praca własna, ale również wysiłek rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dzień Wiosny

DSCF2269

 

 

 

 

W naszej szkole WIOSNĘ powitaliśmy śpiewająco. Na każdej przerwie, hol szkolny rozbrzmiewał piosenkami o tematyce wiosennej. Uczniowie w czasie swoich występów oprócz pięknego śpiewania, prezentowali również pomysłowe stroje. Bocianki 0 b, motylki 0 c, żabki z klasy 1a, słoneczka z 2 b. Klasa 3c zaprezentowała piosenkę wraz z choreografią. Każda klasa została przygotowana przez swoich wychowawców, a nawet wspierana przez nich w czasie śpiewania głosem i strojem klasa 2a, 2e, 3b, 3d. Długą przerwę wypełniły występy klas IV – VI. Pięknie prezentowała się klasa VI d, a klasa V b porwała swym występem publiczność.

Trwa również nabór do klasy I o profilu taniec towarzyski

klasataneczna-1

Podczas zajęć tanecznych uczniowie mają kontakt z atrakcyjną formą ruchu, polepszają kondycję ruchową. Uczeń ma poczucie sukcesu i akceptacji działań, które podejmuje w trakcie zajęć. Aktywność fizyczna pod okiem doświadczonego trenera kształtuje poczucie rytmu, słuchu muzycznego, rozwija wyobraźnię przestrzenną, koordynację ruchową. Dzieci uczą się układów tanecznych, dyscypliny, elegancji oraz utrzymania prawidłowej postawy.

Zobacz zdjęcia i filmy

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Rok szkolny 2014/2015

 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

imię i nazwisko ucznia

klasa

uzyskany tytuł

nauczyciel przygotowujący

Jakub Puzio

VI c

laureat

Dorota Karpowicz

Oskar Biwejnis

VI d

laureat

Joanna Danielczyk

Czytaj więcej...

Konkurs piosenki „Zimowe nutki”

IMG 3122Dnia 24 lutego odbył się konkurs piosenki o tematyce zimowej „Zimowe nutki”. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Grażyna Pietrukaniec, Irena Patra i Elżbieta Borzejewicz. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas II i 6 uczniów z klas III. Każdy uczestnik zaprezentował jedną piosenkę .

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa