Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” w kl. II

Konkurs plastyczny dla uczniów klas II odbył się 22.10.2014 r. w godz. 15.30 – 16.30 w sali nr 12. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas drugich : II a, b, c, d, e.
Zadaniem ucznia było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Jesienne drzewo” techniką dowolną.
Uczestnicy wykonywali prace formatu A4 wykorzystując przyniesione, własne materiały.

Czytaj więcej...

Tancerze z II b na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

tancerze

 

 

 

 

 

Nasi tancerze uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Ełk i Statuetkę Dyrektora SP 2 w Ełku, który odbył się 25 października 2014 roku. Uczniowie klasy II b wytańczyli I i II miejsce, a Alicja Morawska i Szymon Kulik otrzymali dodatkowo Statuetki.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

mini pielgrz

 

 

 

 

Dnia 23.10.2014 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, cudownego i historycznego miejsca objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W pielgrzymce udział wzięło 40 uczniów SP7 w Giżycku z klasy III e, III c i III d. Uczniowie poznali piękno miejsca, byli przy cudownym źródełku, uczestniczyli w Mszy Świętej, zakupili pamiątki i posilili się gorącym posiłkiem. Nie zabrakło też gier i zabaw.

Czytaj więcej...

Olimpiada sportowa

mini

 

 

 

 

Dnia 22 października 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 7 została zaproszona na Olimpiadę Sportową pod hasłem „Sport to zdrowie – potyczki 5-6-latków” zorganizowaną przez Przedszkole Bajka w Giżycku. Zmagania małych sportowców odbywały się w hali sportowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Czytaj więcej...

Wizyta Strażaków w „Siódemce”

straz

 

 

 

Dnia 16 października 2014 r. strażacy ze Straży Pożarnej w Giżycku przyjechali do naszej szkoły, aby spotkać się z najmłodszą grupą dzieci czyli maluszkami z oddziałów „0”. To za sprawą pani Wiolety Rawłuszko, która jest wychowawczynią klasy 0 a, odbyła się lekcja pokazowa na terenie placówki. Nasi wspaniali goście zaprezentowali uczniom sprzęt oraz ubrania jakim dysponują w czasie ratowania życia osobom poszkodowanym.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

dn mini

 

 

Dnia 14.10.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka
w Giżycku odbyły się dwa apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszy miał miejsce o godzinie 10.00 i uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – III, drugi zaś z udziałem uczniów klas IV – VI rozpoczął się o godzinie 11.00. Uczniowie klasy III b, pod opieką Pani Grażyny Pietrukaniec, przygotowali oprawę słowno – muzyczną tego święta. Były podziękowania, życzenia oraz piosenki.

Czytaj więcej...

Akcja „Drzewko za makulaturę” zakończona

drzewko„Drzewko za makulaturę” to akcja, która trwała od początku czerwca do końca września 2014 roku. W tym czasie uczniowie naszej szkoły zbierali i systematycznie przynosili do szkoły makulaturę.
W przedsięwzięciu brały udział całe rodziny. W zbiórkę surowców wtórnych najbardziej zaangażowali się:

Czytaj więcej...

Niespodzianka od INTERMARCHE

jab

 

 

 10 października w naszej szkole pojawiły się dwie skrzynie pełne jabłek (blisko 600 kg owoców). Wszystko to za sprawą sieci sklepów Intermarche, która w ramach akcji „Jedz jabłka” przekazała owoce uczniom giżyckiej „Siódemki”. Uczniowie częstowali się nimi wychodząc ze szkoły po skończonych lekcjach. Wyczerpani trudami nauki – wyznając zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch” - wszyscy chętnie chrupali jabłuszka.

e-dziennik

e-dziennik

 

 

 

Rodziców zainteresowanych dostępem do dziennika elektronicznego zapraszamy po odbiór haseł i loginów (swojego i dziecka). Wyżej wymienione dane odbierają Państwo osobiście u wychowawców klas, za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Dostęp do dziennika jest bezpłatny.

Adres strony internetowej:http://mobireg.pl/sp7-giz/

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2014/15

logo sp7

 

 

 

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego, którą mieliśmy zaszczyt zorganizować w Siódemce.

Dnia 01.09.2014 r. tradycji stało się zadość i o godz. 9.00 ruszyła pierwsza część Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, którą rozpoczęły klasy 0. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka serdecznie przywitała dzieci, które rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych, ich rodziców i opiekunów.

Czytaj więcej...

Już niedługo będzie dostęp do dziennika elektronicznego

e-dziennik
 
 
 
 
 
 
 
1 września 2014r. został uruchomiony dziennik elektroniczny naszej szkoły. Adres strony internetowej: http://mobireg.pl/sp7-giz/
Wszyscy uczniowie szkoły i ich rodzice (opiekunowie), w tym roku szkolnym, bezpłatnie będą mogli korzystać z:

Czytaj więcej...

Powiatowy Festiwal Talentów

pft

 

 

17 czerwca 2014 r. odbył się I Powiatowy Dzień Talentu – „Talent dziecka drogowskazem do jego przyszłości”. Galę zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku, współorganizatorami było Giżyckie Centrum Kultury i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Giżycki Pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Giżycku Pani Małgorzata Czopińska.

Czytaj więcej...

Omnibus klas III jest wśród nas

10 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku odbył się międzyszkolny etap konkursu „Omnibus - czyli wiem wszystko” klas trzecich.Do konkursu przystąpiły 3 szkoły (Zespół Szkół nr 1, SP – 4 i SP – 7), które po przeprowadzeniu wewnątrzszkolnych etapów wyłoniły po 4 najlepszych uczniów.   Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Dawidowicz - kl. III d, Julia Krużyńska - kl. III d, Aleksandra Pietnoczka - kl. III e, Ignacy Duda - kl. III b.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z Siódemki

log

Nasi uczniowie (wolontariusze) podczas weekendu przypadającego w dniach 29-30.11.2013r., 01.12.2013r. oraz w dniach 04-06.04.2014r. w sklepach „Lewiatan” i „U Grycewicza” zbierali żywnośćprzy specjalnie oznakowanych koszach, informując klientów o idei akcji. Klienci byli zachęcani do kupienia choćby jednego produktu spożywczego lub więceji podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy szkolnej

0008xxInformujemy, że zapisy uczniów klas I i II do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2014/2015 trwają do 26.06.2014 roku. Karty zgłoszenia znajdują się u wychowawców świetlicy. Dyrekcja szkoły.

 

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates