Apel z okazj Odzyskania Niepodległości

PICT0132

 

 

 

 

Co roku w listopadzie czcimy jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany pod kierunkiem pani Anity Żuk. Uczniowie klasy V d w przystępny i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Czytaj więcej...

Konkurs Zdrowy Przedszkolak

DSCN0068Dnia 27.11.2014 r. odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs ,,Zdrowy Przedszkolak” organizowany przez Przedszkole „Bajka” w Giżycku. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas 0 A, 0 B i 0 C naszej szkoły. Dzieci zajęły III miejsce.

Czytaj więcej...

Przegląd piosenki patriotycznej

DSCN0030

 

 

Dnia 17.11.2014 r. w Giżyckim Centrum Kultury odbył się I Przegląd Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole Bajka. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich przedszkoli z terenu miasta Giżycko. Naszą szkolę reprezentowały dzieci z grup 0 A, 0 B i 0 C pod opieką pań Wiolety Rawłuszko, Agnieszki Jeglińskiej i Joanny Gulan.
Otwarcia I Przeglądu Piosenki Patriotycznej dokonał zastępca burmistrza Pan Paweł Czachorowski i dziewczynka reprezentująca wszystkich małych wykonawców.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

PICT0137Dnia 14.11.2014r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku o godzinie 9.00 odbył się uroczysty apel z okazji Ślubowania Klas „I”, który przygotowały nauczycielki z klas I Pani Sylwia Melnik oraz Pani Wanda Doliasz.

Na tę piękną uroczystość zawitali również goście, Dyrekcja naszej szkoły, Pani Jolanta Piotrowska - Burmistrz Miasta Giżycka, Pan Piotr Szulc-Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Giżycku oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pani Dyrektor Katarzyna Banach przywitała wszystkich gości i obdarowała dzieci ciepłymi słowami i serdecznymi życzeniami. Pani Burmistrz również życzyła dzieciom samych sukcesów. Starsi uczniowie z klasy IV e także nie zapomnieli o naszych pierwszakach i pięknie ich powitali, recytując wiersze.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

23 października 2014 roku w Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku odbył się miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas III szkół podstawowych. Hasło konkursu brzmiało: Wanda Chotomska – poetka dzieci”. Z naszej szkoły uczennica klasy III a Wiktoria Miciukiewicz zajęła w tym konkursie II miejsce, a uczennica klasy III e Julia Koc zdobyła wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 001

 

 

 

Dnia 31 października 2014 r., na dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych,w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku Zespół Katechetów /p. Halina Wasilewska, p. Mariola Chełkowska, p. Wiesław Sołtysiak / przygotował Galerię Świętych. Na holu głównym szkoły wywieszono portrety Świętych , wykonane przez uczniów oraz przygotowano tablicę okolicznościową.

Z inicjatywy katechety p. Wiesława Sołtysiaka w tym dniu działał w szkole „BANK ŚWIĘTYCH”. Uczniowie losowali przygotowane do odmówienia modlitwy, które były w określonych intencjach. W zamian za wylosowane modlitwy otrzymywali zakładki z wizerunkami swoich Świętych Patronów. Każdy mógł zainwestować i złożyć modlitwę w „BANKU ŚWIĘTYCH”.

Czytaj więcej...

Mamy boisko do siatkówki!

Dzięki Państwa pomocy  otrzymamy fundusze na budowę boiska do siatkówki.
Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez Państwa wsparcia. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt złożony
w ramach budżetu partycypacyjnego.

Dyrekcja, rada pedagogiczna i społeczność uczniowska

Żywa lekcja historii

zywalekcja

 

 

 

 

 

24 października o godzinie 9.00 odbyła się „Żywa lekcja historii”. Odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie był p. Marek Łopiałło.

Uczniowie z najmłodszych klas mieli szansę przekonać się na żywo jak wyglądało życie ludzi w czasach średniowiecza. Organizatorzy zadbali o wiele różnorodnych atrakcji. Uczniowie mogli przymierzyć stroje, które dawniej noszono, był pokaz walk rycerskich, trafianie włócznią w balon, jadąc przy tym na drewnianym koniu, a nadworna panna uczyła tańca dworskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” w kl. II

Konkurs plastyczny dla uczniów klas II odbył się 22.10.2014 r. w godz. 15.30 – 16.30 w sali nr 12. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas drugich : II a, b, c, d, e.
Zadaniem ucznia było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Jesienne drzewo” techniką dowolną.
Uczestnicy wykonywali prace formatu A4 wykorzystując przyniesione, własne materiały.

Czytaj więcej...

Tancerze z II b na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

tancerze

 

 

 

 

 

Nasi tancerze uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Ełk i Statuetkę Dyrektora SP 2 w Ełku, który odbył się 25 października 2014 roku. Uczniowie klasy II b wytańczyli I i II miejsce, a Alicja Morawska i Szymon Kulik otrzymali dodatkowo Statuetki.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

mini pielgrz

 

 

 

 

Dnia 23.10.2014 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, cudownego i historycznego miejsca objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W pielgrzymce udział wzięło 40 uczniów SP7 w Giżycku z klasy III e, III c i III d. Uczniowie poznali piękno miejsca, byli przy cudownym źródełku, uczestniczyli w Mszy Świętej, zakupili pamiątki i posilili się gorącym posiłkiem. Nie zabrakło też gier i zabaw.

Czytaj więcej...

Olimpiada sportowa

mini

 

 

 

 

Dnia 22 października 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 7 została zaproszona na Olimpiadę Sportową pod hasłem „Sport to zdrowie – potyczki 5-6-latków” zorganizowaną przez Przedszkole Bajka w Giżycku. Zmagania małych sportowców odbywały się w hali sportowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Czytaj więcej...

Wizyta Strażaków w „Siódemce”

straz

 

 

 

Dnia 16 października 2014 r. strażacy ze Straży Pożarnej w Giżycku przyjechali do naszej szkoły, aby spotkać się z najmłodszą grupą dzieci czyli maluszkami z oddziałów „0”. To za sprawą pani Wiolety Rawłuszko, która jest wychowawczynią klasy 0 a, odbyła się lekcja pokazowa na terenie placówki. Nasi wspaniali goście zaprezentowali uczniom sprzęt oraz ubrania jakim dysponują w czasie ratowania życia osobom poszkodowanym.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

dn mini

 

 

Dnia 14.10.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka
w Giżycku odbyły się dwa apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszy miał miejsce o godzinie 10.00 i uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – III, drugi zaś z udziałem uczniów klas IV – VI rozpoczął się o godzinie 11.00. Uczniowie klasy III b, pod opieką Pani Grażyny Pietrukaniec, przygotowali oprawę słowno – muzyczną tego święta. Były podziękowania, życzenia oraz piosenki.

Czytaj więcej...

Akcja „Drzewko za makulaturę” zakończona

drzewko„Drzewko za makulaturę” to akcja, która trwała od początku czerwca do końca września 2014 roku. W tym czasie uczniowie naszej szkoły zbierali i systematycznie przynosili do szkoły makulaturę.
W przedsięwzięciu brały udział całe rodziny. W zbiórkę surowców wtórnych najbardziej zaangażowali się:

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa