Konkurs recytatorski

23 października 2014 roku w Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku odbył się miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas III szkół podstawowych. Hasło konkursu brzmiało: Wanda Chotomska – poetka dzieci”. Z naszej szkoły uczennica klasy III a Wiktoria Miciukiewicz zajęła w tym konkursie II miejsce, a uczennica klasy III e Julia Koc zdobyła wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 001

 

 

 

Dnia 31 października 2014 r., na dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych,w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku Zespół Katechetów /p. Halina Wasilewska, p. Mariola Chełkowska, p. Wiesław Sołtysiak / przygotował Galerię Świętych. Na holu głównym szkoły wywieszono portrety Świętych , wykonane przez uczniów oraz przygotowano tablicę okolicznościową.

Z inicjatywy katechety p. Wiesława Sołtysiaka w tym dniu działał w szkole „BANK ŚWIĘTYCH”. Uczniowie losowali przygotowane do odmówienia modlitwy, które były w określonych intencjach. W zamian za wylosowane modlitwy otrzymywali zakładki z wizerunkami swoich Świętych Patronów. Każdy mógł zainwestować i złożyć modlitwę w „BANKU ŚWIĘTYCH”.

Czytaj więcej...

Mamy boisko do siatkówki!

Dzięki Państwa pomocy  otrzymamy fundusze na budowę boiska do siatkówki.
Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez Państwa wsparcia. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt złożony
w ramach budżetu partycypacyjnego.

Dyrekcja, rada pedagogiczna i społeczność uczniowska

Żywa lekcja historii

zywalekcja

 

 

 

 

 

24 października o godzinie 9.00 odbyła się „Żywa lekcja historii”. Odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie był p. Marek Łopiałło.

Uczniowie z najmłodszych klas mieli szansę przekonać się na żywo jak wyglądało życie ludzi w czasach średniowiecza. Organizatorzy zadbali o wiele różnorodnych atrakcji. Uczniowie mogli przymierzyć stroje, które dawniej noszono, był pokaz walk rycerskich, trafianie włócznią w balon, jadąc przy tym na drewnianym koniu, a nadworna panna uczyła tańca dworskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” w kl. II

Konkurs plastyczny dla uczniów klas II odbył się 22.10.2014 r. w godz. 15.30 – 16.30 w sali nr 12. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas drugich : II a, b, c, d, e.
Zadaniem ucznia było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Jesienne drzewo” techniką dowolną.
Uczestnicy wykonywali prace formatu A4 wykorzystując przyniesione, własne materiały.

Czytaj więcej...

Tancerze z II b na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

tancerze

 

 

 

 

 

Nasi tancerze uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Ełk i Statuetkę Dyrektora SP 2 w Ełku, który odbył się 25 października 2014 roku. Uczniowie klasy II b wytańczyli I i II miejsce, a Alicja Morawska i Szymon Kulik otrzymali dodatkowo Statuetki.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

mini pielgrz

 

 

 

 

Dnia 23.10.2014 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, cudownego i historycznego miejsca objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W pielgrzymce udział wzięło 40 uczniów SP7 w Giżycku z klasy III e, III c i III d. Uczniowie poznali piękno miejsca, byli przy cudownym źródełku, uczestniczyli w Mszy Świętej, zakupili pamiątki i posilili się gorącym posiłkiem. Nie zabrakło też gier i zabaw.

Czytaj więcej...

Olimpiada sportowa

mini

 

 

 

 

Dnia 22 października 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 7 została zaproszona na Olimpiadę Sportową pod hasłem „Sport to zdrowie – potyczki 5-6-latków” zorganizowaną przez Przedszkole Bajka w Giżycku. Zmagania małych sportowców odbywały się w hali sportowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Czytaj więcej...

Wizyta Strażaków w „Siódemce”

straz

 

 

 

Dnia 16 października 2014 r. strażacy ze Straży Pożarnej w Giżycku przyjechali do naszej szkoły, aby spotkać się z najmłodszą grupą dzieci czyli maluszkami z oddziałów „0”. To za sprawą pani Wiolety Rawłuszko, która jest wychowawczynią klasy 0 a, odbyła się lekcja pokazowa na terenie placówki. Nasi wspaniali goście zaprezentowali uczniom sprzęt oraz ubrania jakim dysponują w czasie ratowania życia osobom poszkodowanym.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

dn mini

 

 

Dnia 14.10.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka
w Giżycku odbyły się dwa apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszy miał miejsce o godzinie 10.00 i uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – III, drugi zaś z udziałem uczniów klas IV – VI rozpoczął się o godzinie 11.00. Uczniowie klasy III b, pod opieką Pani Grażyny Pietrukaniec, przygotowali oprawę słowno – muzyczną tego święta. Były podziękowania, życzenia oraz piosenki.

Czytaj więcej...

Akcja „Drzewko za makulaturę” zakończona

drzewko„Drzewko za makulaturę” to akcja, która trwała od początku czerwca do końca września 2014 roku. W tym czasie uczniowie naszej szkoły zbierali i systematycznie przynosili do szkoły makulaturę.
W przedsięwzięciu brały udział całe rodziny. W zbiórkę surowców wtórnych najbardziej zaangażowali się:

Czytaj więcej...

Niespodzianka od INTERMARCHE

jab

 

 

 10 października w naszej szkole pojawiły się dwie skrzynie pełne jabłek (blisko 600 kg owoców). Wszystko to za sprawą sieci sklepów Intermarche, która w ramach akcji „Jedz jabłka” przekazała owoce uczniom giżyckiej „Siódemki”. Uczniowie częstowali się nimi wychodząc ze szkoły po skończonych lekcjach. Wyczerpani trudami nauki – wyznając zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch” - wszyscy chętnie chrupali jabłuszka.

e-dziennik

e-dziennik

 

 

 

Rodziców zainteresowanych dostępem do dziennika elektronicznego zapraszamy po odbiór haseł i loginów (swojego i dziecka). Wyżej wymienione dane odbierają Państwo osobiście u wychowawców klas, za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Dostęp do dziennika jest bezpłatny.

Adres strony internetowej:http://mobireg.pl/sp7-giz/

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2014/15

logo sp7

 

 

 

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego, którą mieliśmy zaszczyt zorganizować w Siódemce.

Dnia 01.09.2014 r. tradycji stało się zadość i o godz. 9.00 ruszyła pierwsza część Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, którą rozpoczęły klasy 0. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka serdecznie przywitała dzieci, które rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych, ich rodziców i opiekunów.

Czytaj więcej...

Już niedługo będzie dostęp do dziennika elektronicznego

e-dziennik
 
 
 
 
 
 
 
1 września 2014r. został uruchomiony dziennik elektroniczny naszej szkoły. Adres strony internetowej: http://mobireg.pl/sp7-giz/
Wszyscy uczniowie szkoły i ich rodzice (opiekunowie), w tym roku szkolnym, bezpłatnie będą mogli korzystać z:

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates