Zaproszenie na spotkania organizacyjne

0042xx

 

 

Dnia 16.06.2014 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę  w naszej szkole 

Czytaj więcej...

II i III miejsce wywalczyła Siódemka

f006mini

 

Dnia 23.05.2014 r. na Polanie Głównej Lasu Miejskiego odbył się
XIII  Turniej Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej klas VI organizowany przez Bożenę Wiślicką SP 6 i Joannę Danielczyk SP 7. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny uczniów klas szóstych z giżyckich podstawówek. Współorganizatorem turnieju było Nadleśnictwo Giżycko, reprezentowane przez pana Mirosława Stelmasiewicza.

Czytaj więcej...

Plastyczne zdolności uczniów klas I-III

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „O czym szumi leśna kraina” kl. I- III

KLASY I

I m Patrycja Predko   I e

II m Zofia Szudra – Roszko I d

III m Natalia Majek I b

Magda Duda I c

Czytaj więcej...

Znamy wyniki międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny

20 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 64 uczniówz klas I – VI.

Czytaj więcej...

Omnibus

Dnia 22 maja 2014r. w naszej szkole odbył się „Omnibus klas drugich”.

Jest to konkurs wiedzy ogólnej. Test zawiera pytania z różnych dziedzin życia. Uczniowie
w tym roku zmagali się z 43 pytaniami, rozwiązując test.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z klas II.

Czytaj więcej...

Drzewko za makulaturę

Do 20 września w ramach akcji „Drzewko za makulaturę” trwa szkolny konkurs na największą ilość makulatury zebraną przez klasę.

Zwycięska klasa otrzyma nagrodę!!! więcej

Czołowe miejsca sztafet w Mistrzostwach Województwa

W tydzień po Mistrzostwach Indywidualnych, 16 kwietnia, na trasach w Iławie spotkali się biegacze szkół województwa warmińsko mazurskiego by wyłonić mistrzów w Biegach Sztafetowych Drużyn Mieszanych dziewcząt i chłopców. Kolejne punkty do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego wywalczyły wszystkie trzy sztafety naszej szkoły. więcej

Zuzia Gorbacz z IV b wicemistrzynią województwa

Kwiecień tradycyjnie jest okresem rozgrywania finałów województwa w biegach przełajowych. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się w tych imprezach reprezentanci giżyckiej „Siódemki”.
9 kwietnia na trasach w Galinach koło Bartoszyc odbyły się Mistrzostwa Województwa
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego
w Olsztynie.
Do rywalizacji w pierwszym biegu na dystansie 600 m stanęło blisko 120 dziewcząt klas IV (2003). więcej

Tancerze z I b na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

minitance

 

 

Nasi tancerze zaprezentowali swoje umiejętności na X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Mazury 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka, który odbył się 10 majaw hali COS OPO.
Uczniów klasy I b po raz pierwszy można było zobaczyć w profesjonalnych strojach tanecznych.
I trzeba przyznać, że wyglądali rewelacyjnie.

Czytaj więcej...

Goście z Drohobycza

minigoscie

 

 

W piątek, 9 maja, naszą szkołę odwiedzili nieoczekiwani goście - grupa teatralna „Na chodulach” („Na szczudłach”) z Ukrainy, z miasta Drohobycz.
Artyści przybyli do szkoły na długiej przerwie i wywarli bardzo pozytywne wrażenie na naszych uczniach i nauczycielach. Byli ubrani w tradycyjne stroje ludowe, mieli ze sobą flagę Ukrainy i ludowe instrumenty ukraińskie – trembity, spotykane jedynie w górach.

Czytaj więcej...

Najlepsi z najlepszych

minigala

 

 

 

Najlepsi z najlepszych, czyli Piotr Fil i Kacper Żurek zostali zaproszeni 14 maja 2014 roku do Olsztyna na Galę Mistrzów – uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych. Największy sukces odniósł Piotr Fil, który został pięciokrotnym laureatem: z historii (I miejsce w województwie), matematyki, języka polskiego, przyrody i języka angielskiego.Laur zwycięstwa należy także do Kacpra Żurka – laureata czterech konkursów: z matematyki (I miejsce w województwie), języka polskiego, historii i przyrody. Tytuły laureatów zdobyli również Klaudia Kłymko – język polski, Jakub Puzio – matematyka. Finalistami konkursów przedmiotowych zostali: Debora Sinkiewicz i Aleksandra Ulążka – język angielski, Adam Ferenc i Klaudia Kłymko – historia, Weronika Karolczuk – matematyka. Dzięki tym wspaniałym osiągnięciom nasza szkoła zajęła 4. miejsce w województwie pod względem ilości zdobytych przez uczniów tytułów laureatów i finalistów.

Dzień Ziemi

wiosna1Dnia 14.04.2014 r. w ramach obchodów DNIA ZIEMI odbyły się w naszej szkole konkursy o tematyce ekologicznej, w których wzięli udział uczniowie klas I-III.

Czytaj więcej...

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PICT0007

 

 

30 kwietnia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn Polski. Każdy uczestnik apelu otrzymał naklejkę z biało-czerwonymi barwami, którą przyozdobił swój odświętny, galowy strój. Uczniowie z klasy V d pod opieką p. Grażyny Kalińskiej przedstawili wszystkim zebranym wydarzenia historyczne,dzięki którym doszło do uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

Czytaj więcej...

Uczniowie z KMO "Dudek" liczyli gniazda gawronów

PICT0080

 

16 kwietnia uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” wybrali się do parku miejskiego w celu inwentaryzacji gniazd kolonii lęgowej gawrona. Realizacja tego zadania wynika z programu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Przyroda wokół nas – ptaki”. Obserwacje ptaków rozpoczęły się zaraz po wyjściu ze szkoły. Na trawnikach żerowały kawki, gołębie, gawrony oraz szpaki. Po drodze do parku „Dudkowicze” rozpoznali kolejne stada szpaków i wróbli. Kiedy dotarli na miejsce, w trakcie liczenia gniazd gawronów, pojawiły się kolorowe zięby, kos oraz kwiczoł.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

PICT0014

 

 

 

16 kwietnia, w Wielką Środę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez katechetkę p. Mariolę Chełkowską Misterium Męki Pańskiej. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały historię ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.Aktorzy przedstawili Ostatnią Wieczerzę Chrystusa z Apostołami, czuwanie w ogrodzie oliwnym, pojmanie Jezusa, skazanie go na śmierć przez Poncjusza Piłata, skonanie na krzyżu i zmartwychwstanie. Każda z tych scen została zilustrowana pieśnią w wykonaniu chóru szkolnego.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates