Koralikowy Dzień Ziemi

W dniu 24 kwietnia 2014 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi ośmioosobowa drużyna dzieci pięcio i sześcioletnich ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku wzięła udział w turnieju ekologiczno-sprawnościowym „Koralikowy Dzień Ziemi” pod hasłem: „Każdy przedszkolak dużo wie o znaczeniu ruchu i zdrowym żywieniu, wszystko w ekologicznym znaczeniu” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Koralik w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Czytaj więcej...

Szkolny Festiwal Talentów

14 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole „Festiwal Talentów” w ramach Powiatowego Dnia Talentu organizowanego przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Giżycku. Nasi uczniowie popisali się różnorodnymi umiejętnościami: śpiewem, grą na instrumentach, tańcem, talentami aktorskimi, plastycznymi i sportowymi. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego wyłonienie zwycięzców nie było prostą sprawą.

Czytaj więcej...

Informacja do rodziców o klasie sportowej

DRODZY RODZICE

W Szkole Podstawowej nr 7 czwarty rok z rzędu tworzona będzie klasa sportowa o profilu łyżwiarskim.

Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin wynosi 10

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs Języka Angielskiego

Dnia 10 kwietnia 2014 r. odbył się III Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "English Project"
dla klas V - VI. Tematyką prezentacji multimedialnej było "A typical teenager's day in an English speaking country" (Typowy dzień nastolatka w kraju anglojęzycznym).

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Dnia 31 marca 2014 roku odbył się konkurs plastyczny na temat „Wielkanocna kartka świąteczna”.
Wzięło w nim udział 29 uczniów klas I-III. Prace zostały wykonane techniką dowolną.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do szkolnej biblioteki

„Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”, „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Magiczne drzewo. Olbrzym”, „Magiczne drzewo. Pojedynek”, „Magiczne drzewo. Gra”, „Najnowsze przygody Mikołajka”, „Nowe przygody Bolka i Lolka” „Koszmarny Karolek. Koszmarny komplecik”, „Koszmarny Karolek. Zabójczy zbiorek”, „Jaśki”, „MOMO”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pompon na wakacjach” - to tylko niektóre ze stu tytułów książek pozyskanych

Czytaj więcej...

Rekrutacja - test sprawnościowy do klasy tanecznej

taniec

 

 

 

TEST SPRAWNOŚCIOWY dla dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej usportowionej ukierunkowanej na taniec towarzyski odbędzie się 9 kwietnia 2014 roku (środa) o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

Czytaj więcej...

Zapisz Swoje dziecko do "Siódemki" - trwa rekrutacja

wf 

 Czas na dobry start dla Twojego dziecka!

Trwają zapisy dzieci z rocznika 2007 oraz I półrocza 2008 r. do klas pierwszych
na rok szkolny 2014/2015.

„Siódemka” serdecznie zaprasza.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III

DSC 0286

 

 

 

W dniu 24 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Każdą klasę reprezentowali uczniowie wybrani w eliminacjach klasowych. Poziom wystąpień 23 uczestników był niezwykle wysoki i wyrównany. Każda prezentacja utworu była oceniana według następujących kryteriów: dobór tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytelniczy I-III

W dniach 10.03–28.03.2014 r. odbył się konkurs czytelniczy „W zaczarowanym świecie baśni” organizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Musieli się oni wykazać wiedzą na temat autorów baśni
i znajomością treści książek.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski dla klas IV-VI

26.03.2014 r. o godzinie 13.40 w czytelni biblioteki szkolnej miały miejsce eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją” organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Sprawdzian szóstoklasistów

Sprawdzian szóstoklasistów - organizacja dnia

Łyżwiarze z "Siódemki" są bezkonkurencyjni

lyzwy

 

Tradycyjnie na zakończenie sezonu zimowego w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych 24 marca odbyły się zawody w łyżwiarstwie szybkim dla młodzieży szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje trzech szkół SP 4, SP 6 i SP 7. Na starcie, w trzech kategoriach wiekowych – kl.IV, kl. V,
kl. VI, stanęło 76 dziewcząt i chłopców. Z puli 18 medali przeznaczonych dla najszybszych łyżwiarzy aż 15 padło łupem reprezentantów SP 7.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny

wiosna

 

Na ten dzień czekaliśmy dłuuugo, aż wreszcie… 21 marca przyszła do nas wiosna. Pełni entuzjazmu udaliśmy się do szkoły, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich był konkurs plastyczny na najciekawszy plakat prezentujący wiosnę. Konkurs był przeznaczony dla klas 0 – VI. Prace miały być wykonane na dużym arkuszu szarego papieru przez cały zespół klasowy.

Czytaj więcej...

Pokaz klasy tanecznej

20 marca 2014 roku tancerze z klasy I b zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych.

więcej

goście

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa