Dni Korczakowskie

j k

W dniach 27 XI-01 XII  obchodziliśmy  Święto Patrona naszej szkoły. W tym roku uroczystość przebiegała w sposób wyjątkowy, ponieważ zostały wdrożone do realizacji szczegółowe zadania i działania realizowanepodczas tygodnia poprzedzającego uroczysty apel związany z obchodami Dni Korczakowskich.

Czytaj więcej...

Hour Of Code

mini

 

 

Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

 

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.
W pierwszym tygodniu grudnia 04.12-08.12.2017r. uczniowie giżyckiej siódemki wzięli udział w Godzinie Kodowania.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

podziekowaniexero

Zabawa nie zna granic

DSCN0862

Dnia 07.12.2017r. w hali MOSiR przy SP 4 odbyły się międzyszkolne zawody sportowe „Zabawa nie zna granic”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. W zawodach brali udział przedstawiciele klas I (5 dziewcząt i 5 chłopców) z SP 1, SP 2, SP 3 ,SP 4,SP 7.

Czytaj więcej...

Szlachetna paczka

szlachetna paczka logo1

 

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji Ogólnopolskiej "Szlachetna Paczka". Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas I

DSCF5092

24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 7 o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość Ślubowania klas I. W tym roku szkolnym przysięgę składali uczniowie z pięciu oddziałów klasowych. Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Pani Marzena Pstrak oraz Pani Krystyna Rakowska.

Czytaj więcej...

Konkursy czytelnicze

IMG 20171117 105702

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka SP 7 ogłosiła konkursy dla uczniów. Zadaniem klas II i III było wykonanie zakładki do książki w dowolnym formacie i dowolną techniką. W klasach IV – VII uczniowie mieli wykonać plakat z hasłem promujący bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

 

Finały wojewódzkie rozgrywek MOJE BOISKO ORLIK

zaw 7 mini

 

 

 

 

 

Po wielu tygodniach zmagań zakończyła się sportowa rywalizacja dziewcząt rocznik 2005 i młodsze w turnieju Moje Boisko Orlik. Nasze dziewczęta uplasowały się na miejscach:

Czytaj więcej...

Świetlica szkolna : uczy, bawi i wychowuje "...Jak w domu"

20170921 100208 

W świecie pełnym pośpiechu, szukamy takich rozwiązań, które uczą nasze dzieci wyciszenia się. Kładziemy  duży nacisk na rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji  koleżeńskich i towarzyskich.

Czytaj więcej...  

Siódemka Patriotycznie

OBCHOD1

„Drugie miejsce po Bogu zajmują Rodzice i Ojczyzna, gdyż z nich się rodzimy, w niej wychowujemy” pod takim hasłem,  17  listopada w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Uczestniczyło w nim 24 uczniów  klas IV – VII i 9 oddziałów klas I – III, przygotowanych przez panie wychowawczynie i rodziców. 

Czytaj więcej...

Startuje Ptasia ekstra-klasa 2017/2018

IMG 20171018 160248

Kontynuując już kilkuletnią tradycję w październiku rozpoczęto kolejną edycję konkursu ornitologicznego dla klas II i III. Pierwszy etap  zgromadził uczniów uzdolnionych plastycznie, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pod nazwą „Ptaki Mazur”.

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

independent2014

10 listopada 2017 roku klasa IVb zorganizowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. 

Czytaj więcej...

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

sniadanie-daje-moc

W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów. Dlatego  też  SP 7 (nasza szkoła)  kolejny raz wzięła udział w tej akcji. Zaangażowani w nią  nauczyciele  klas I-III i zerówki,  zorganizowali wspólne spożywanie śniadania. Przygotowali  kanapki i sałatki w ramach zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

IMG 20171031 093338

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas pierwszych po uroczystym pasowaniu stali się czytelnikami naszej biblioteki. Poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzały czytelnię. 

Czytaj więcej...

Jesienne obserwacje młodych ornitologów na składowisku odpadów

IMG 20170927 164758

Młodzi miłośnicy ornitologii zabrali się do sumiennej pracy. Założona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania” odbywała we wrześniu i październiku dwie kolejne wizyty terenowe.

Czytaj więcej...

 

goście

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa