Szlachetna paczkaSzanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie Po raz drugi nasza szkoła bierze czynny udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku również postanowiliśmy zrobić prezent jednej rodzinie, dlatego też prosimy o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych rzeczy lub darowizn pieniężnych (spis potrzebnych rzeczy znajduje się poniżej).
Bardzo prosimy o ZAANGAŻOWANIE SIĘ w tę akcję. Tylko Wasza niezbędna pomoc przyniesie oczekiwany rezultat. Wspólnie pokażmy, że jako nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 mamy otwarte serca na ludzkie potrzeby.
Wszystko zbieramy do dnia 6 grudnia 2018 w świetlicy szkolnej. UWAGA: czasu mamy bardzo mało!!!
W tym roku robimy paczkę dla Pana Marka z rodziną Pan Marek (l.28) razem z panią Kasią (l.28) wychowują troje dzieci: Zosię (l.8), Marysię (l. 6) i niedawno urodzonego synka Tomka (2 miesiące).
Zarówno pan Marek, jak i pani Kasia są wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po usamodzielnieniu się tułali się po różnych mieszkaniach, w końcu otrzymali 1-pokojowe mieszkanie socjalne w niewielkiej wiosce. Oboje imali się różnych prac, by zapewnić byt powiększającej się rodzinie. Pan Marek pracował w firmach budowlanych, pani Kasia skończyła kurs opieki nad ludźmi starszymi i pracowała w tym kierunku. Powoli rodziły się kolejne dzieci i w końcu pani Kasia musiała przerwać pracę. W ostatnim roku firma pana Marka przeniosła się do innej części kraju i pan Marek stracił stałą pracę. Nie mają prawa jazdy. Wieś, w której mieszkają, jest źle skomunikowana i ten czynnik utrudnia znalezienie stałej pracy.

Obecnie na dochód rodziny składają się zarobki z pracy dorywczej pana Marka, zasiłek rodzinny i wsparcie w programie Rodzina 500+ (łącznie 2351 zł), po odjęciu stałych kosztów utrzymania mieszkania (w kwocie 446 zł) muszą utrzymać się z ok. 381 zł na osobę.
Piękno rodziny
Pan Marek, choć posiada niewielkie kwalifikacje, stara się szukać stałej pracy. Na razie chwyta się każdej dorywczej pracy, aby wspomóc budżet domowy. Chciałby podnieść kompetencje zawodowe, interesuje się mechaniką samochodową. Chętnie zrobiłby prawo jazdy. Intensywnie szuka pracy, co na wsi z ograniczoną komunikacją, nie jest łatwe. Pani Kasia na razie opiekuje się dziećmi, bo Zosia chodzi do 2 klasy, Marysia do przedszkola, a najmłodszy Tomek ma dopiero 2 miesiące. Planuje wrócić do pracy, gdy dzieci będą większe i bardzo chciałaby poszerzyć swoje kwalifikacje. Ich wielką motywacją do życia i pokonywania trudności jest przyszłość dzieci. Chcieliby, aby dzieci miały lepsze życie, niż mieli oni sami.

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY: Bon na kurs prawo jazdy kat. B - zdobycie kwalifikacji do prowadzenia pojazdów ułatwi znalezienie pracy Blender - nie posiadają, potrzebny do robienia zupek dla dzieci Żywność - ulga dla i tak niewielkiego budżetu rodzinnego
SZCZEGÓLNE UPOMINKI Marek - elektryczna maszynka do włosów; Katarzyna - zestaw do makijażu; Dziewczynki - dwa tablety (tylko jeżeli zmieszczą się w cenie upominku; jest to marzenie dzieci) lub gry planszowe. Tomasz - miś szumiś.

PODSTAWOWE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE: Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

ŻYWNOŚĆ DLA DZIECKA: kaszki od 4 m-ca, herbatki, słoiczki itp. płatki śniadaniowe dla dzieci

POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów ARTYKUŁY

DZIECIĘCE: pampersy firmy PAMPERS rozm. 3; kosmetyki niemowlęce