Kiermasz wypieków świątecznych

kiermasz wyp

17 grudnia 2013 roku na holu głównym Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się kiermasz świątecznych wypieków.

Uczniowie zamiast drugiego śniadania mogli skosztować ciast, ciasteczek, babeczek. Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na wyposażenie placówki Caritas Diecezji Ełckiej – Punktu Przedszkolnego
bł. Franciszka z Fatimy.
To nie jedyna akcja charytatywna prowadzona w szkole. Aby pielęgnować w uczniach uczucie empatii
i zrozumienia dla potrzeb innych ludzi, przyłączyliśmy się również do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Uczniowie    z klasy IV c przez dwa tygodnie zbierali pieniądze wśród społeczności uczniowskiej. Wynik tych działań jest imponujący.

W październiku i listopadzie natomiast uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Organizatorem akcji było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Uczniowie przygotowali 28 paczek dla dzieci z ubogich rodzin oraz zebrali pieniądze na pokrycie kosztów ich transportu.
Ilość paczek przygotowanych przez poszczególne klasy:
II b - 1 wychowawca  G. Pietrukaniec
II e - 8 wychowawca M. Szabłowska
III d - 2 wychowawca  D. Juschus
III e  - 4 wychowawca  S. Melnik
IV b - 1 wychowawca  S. Treszczyński
IV c – 2 wychowawca  M. Wiszniewska
IV d - 1 wychowawca  A. Żuk
V a - 6  wychowawca U. Reichert
V e - 3 wychowawca  D. Sołowianiuk

zdjęcia

2011 Kiermasz wypieków świątecznych. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk