orzelW listopadzie konkurs „Ptasia ekstra – klasa” miał swoją recytatorską odsłonę. Po raz dziesiąty (konkurs obchodzi w tym roku jubileusz) spotkali się uczniowie, którzy przebrani za ptaki recytowali poezję o tematyce ornitologicznej. Wiersze obfitowały w historie o ptasich zwyczajach i środowisku życia wybranych gatunków. Opiewały także piękno naszych lasów, łąk i pól oraz różnych gatunków ptaków, jakie w nich żyją. Niektóre z wierszy kończyły się uniwersalnym morałem, który opowiedziany na przykładzie zwierząt może odnosić się również do ludzi.
galeria

Komisja oceniając uczestników brała pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne,opanowaniepamięciowe i inerpretację wiersza, dobór utworu, dykcję, oraz strój (między innymi jak wiele pracy włożono w jego wykonanie, czy posiadał cechy charakterystyczne dla danego gatunku, pomysłowość itd.). Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:
I miejsce: Urszula Mikołajczyk II a
II miejsce: Marcel Murawski III b
III miejsce: Katarzyna Buczyńska II a
Klasyfikacja grupowa nie zmieniła się. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest klasa II a, na drugim klasa III b, zaś trzecie miejsce zajmuje II c.
W tym roku, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę ogłoszono konkurs towarzyszący Ptasiej ekstra-klasie. Był to konkurs plastyczny polegający na przedstawieniu naszego godła narodowego, czyli bielika w jego środowisku naturalnym. Wpłynęło wiele przepięknych prac o różnych formatach i technikach wykonania. Niektóre z nich były malowane na płótnie, inne wyklejane korą i igliwiem, malowane farbami, pastelami wyklejane drobnymi elementami lub też plasteliną itd. Prace zrobiły na komisji ogromne wrażenie i na pewno nie pozostaną „w szufladzie” lecz zobaczą światło dzienne na tablicy
korytarza - parter bloku B oraz w bibliotece szkolnej.

Na nagrody zasłużyli:
I miejsce Antonina Bekier kl. II c