wiosnaPierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca ,we wszystkich szkołach witany jest radośnie, kolorowo i szczególnie. Istnieją różne tradycje obchodzenia tego Święta. Jedni topią w tym dniu marzannę, inni organizują klasowe wycieczki w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, a jeszcze inni wyruszają na wiosenne wagary. Wszak 21 marca w wielu szkołach nieoficjalnie obchodzony jest jako Dzień Wagarowicza. My postanowiliśmy ten dzień świętować z przytupem, organizując szereg szkolnych wiosennych imprez i konkursów.

galeria

Profesjonalne jury (p. Julita Lenio, Mariola Chełkowska, Grażyna Katarzyńska) oceniało m.in. plakaty obrazujące pojedynek zimy z wiosną, wykonane przez każdą klasę; zabawne przebrania uczniów czy popisy erudytów, których zadaniem było dokończenie różnorodnych przysłów o wiośnie. Występy aktorów i rywalizację klas obserwowała żywo reagująca i kolorowo ubrana społeczność uczniowska. Sporą grupę widzów stanowili też rodzice i oczywiście nauczyciele oraz wychowawcy. Miejscem tego szczególnego spotkania stała się sala gimnastyczna, która tego dnia przeobraziła się w wielką scenę. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy pojawili się na niej najlepsi i najbardziej utalentowani uczniowie naszej szkoły. Najważniejszym bowiem wydarzeniem tego dnia okazała się Gala Talentów. Wystąpili w niej uczniowie klas IV-VI, którzy pokonując tremę, odważyli się publicznie odkryć swoje talenty. I chociaż jury nagrodziło tylko trzy najlepsze występy, my chylimy czoła przed wszystkimi uczestnikami! Zaprezentowali bowiem niezwykłe i różnorodne umiejętności. Zobaczyliśmy piękny występ taneczny Aleksandry Kozłowskiej z klasy IVa, podziwialiśmy wspaniałe akrobacje w wykonaniu Wiktorii Kamińskiej z klasy IVf. Zaśpiewały dla nas Lena Duszyńska z klasy Vf i Michalina Kozłowska z klasy IVe. Wiktor Smolak z klasy IV g zaintrygował nas śpiewem i grą na nietypowym instrumencie, przywodzącym na myśl afrykańskie tam- tamy. Urzekł nas piękny występ uczniów z klasy Vb – Zofii Sobocińskiej, która zagrała na skrzypcach utwór „Perfect” Eda Sheerana, oraz Amelii Kubach i Kacpra Płaczka, którzy tańcem wyrazili swoje emocje. Uczniowie klasy IVb przedstawili kabaret pt. „Pływanie synchroniczne”. Tym występem podbili serca publiczności i jurorów, którzy przyznali artystom III miejsce. II miejsce zajęła wspomniana już Wiktoria Kamińska, a I miejsce jury przyznało fantastycznej grupie rockowej „FAR SPACE”. Kiedy ci chłopcy wychodzą na scenę, to dziewczyny piszczą na ich widok. Mocne uderzenie i energia, jakie emanują ze sceny, wywołują szaleństwo na widowni. W tych chłopcach drzemie ogromny potencjał! Czas ich przedstawić: Przemek Ziniewicz - perkusja, Michał Ziniewicz i Kuba Romanek- gitara, Olek Zaorski- wokal. Młodzi muzycy reprezentują klasy: Vb i VIb. Zespół powstał 21 marca 2018 roku i już zdobył wyróżnienie podczas zimowego konkursu rockowego w Węgorzewie. Pewnie jeszcze o was usłyszymy, chłopaki! Dziękujemy organizatorkom – p. Wioletcie Szymowiat i p. Sylwii Jagle – Garbowicz za ten wspaniały, kolorowy i pełen emocji Dzień Wiosny!