ceoUczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku wezmą udział w akcji Młodzi Głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Projekt prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej, które od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
• umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
• dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;
• zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.
Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.
Symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego odbędzie się w SP nr 7 we wtorek 21 maja w godzinach: 7.50-10.45. Głosować mogą klasy VI-VIII, gdyż projekt jest skierowany do uczniów starszych.

Parlament Europejski

mlodzi glosjaUwaga!
21 maja (wtorek) organizujemy w naszej szkole symulację wyborów do Parlamentu Europejskiego

Kto może głosować?