Żywa lekcja historii

zywalekcja

24 października o godzinie 9.00 odbyła się „Żywa lekcja historii”. Odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie był p. Marek Łopiałło.

Uczniowie z najmłodszych klas mieli szansę przekonać się na żywo jak wyglądało życie ludzi w czasach średniowiecza. Organizatorzy zadbali o wiele różnorodnych atrakcji. Uczniowie mogli przymierzyć stroje, które dawniej noszono, był pokaz walk rycerskich, trafianie włócznią w balon, jadąc przy tym na drewnianym koniu, a nadworna panna uczyła tańca dworskiego.

Dzieci brały udział w konkurencjach przygotowanych przez rycerzy i nadworną pannę. Miały okazję zobaczyć wiele rekwizytów, które w czasach średniowiecza były wykorzystywane w życiu codziennym.

Uczniowie z naszej szkoły z zaciekawieniem i pełną gotowością słuchali
i brali udział we wszelkich zabawach przygotowanych przez organizatorów.

2011 Żywa lekcja historii. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk