dubnoOdwiedzają naszą szkołę od kilku lat. Przyjeżdżają każdego roku i niezmiennie zachwycają. Ich występy elektryzują i oczarowują. Artyści z Dubna to bardzo utalentowana młodzież z Ukrainy promująca u nas na Mazurach swoją kulturę (tańce, pieśni, muzykę). Nieprzypadkowo przyjeżdżają właśnie tutaj.
W naszym regionie wciąż przecież żywe są kontakty polsko – ukraińskie. 13 maja mieliśmy znowu okazję podziwiać w naszej szkole występy zespołu tanecznego „Ukrajinoczka” z Dubna oraz młodych muzyków z Klewani. Zachwyciły nas piękne, ludowe i niezwykle kolorowe stroje tancerzy, ale jeszcze bardziej ich
artystyczny kunszt i wspaniała choreografia.

galeria

Niewątpliwie wielkie słowa uznania należą się kierownikowi zespołu – pani Lubow Sulimie za perfekcyjnie przygotowane występy dzieci i młodzieży. Zgromadzoną publiczność oczarowała też młodziutka solistka – Ola Hładynenko, która przepięknie wykonywała pieśni ukraińskie. Potem narodową muzykę odkrył przed nami zespół instrumentalny Państwowej Szkoły Muzycznej „Weseli Muzyczeńky”z Klewani. Naszą uwagę zwróciły oryginalne ukraińskie instrumenty ludowe, zwane bandurami. Ich niezwykłe brzmienie wydobywa się szarpiąc struny. Publiczność mogła też posłuchać gry na cymbałach, w wykonaniu kierownika zespołu- Stepana Tkacza.
|Zaczarowali nas, nauczycieli i uczniów, artyści z Ukrainy. Również obecni na sali szacowni goście, wśród których był burmistrz Giżycka – p. Wojciech Iwaszkiewicz oraz mer miasta Dubna – Wasyl Antoniuk, długo oklaskiwali ukraińską młodzież. Dziękujemy za te niezwykłe i wspaniałe artystyczne doznania. Do zobaczenia za rok!