20191021 105857Już od tygodnia w naszej szkole organizowane są różne wspaniałe i szlachetne akcje na rzecz Michasi. W sobotę, 26 października odbył się planowany wcześniej Charytatywny Piknik Rodzinny. Czego tam nie było! W holu głównym rozstawiono stoły ze słodkościami, na sąsiednich straganach wzrok przyciągały kolorowe okładki książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, można też było kupić puzzle i gry planszowe. Atrakcyjnie prezentowało się stoisko z różnymi wytworami rzemiosła, np. bombkami, stroikami, miodem czy serami. Ponadto organizatorzy imprezy przygotowali około 500 losów z ciekawymi nagrodami. W pracowni B2 na parterze zgromadzono ogromną liczbę pluszowych zabawek. Najmłodsi nurkowali w nich niczym w basenie. Nie był to wcale koniec atrakcji. galeria

W sali gimnastycznej bowiem można było obserwować zmagania uczestników maratonu zumby, pokazy wschodnich sztuk walki oraz popisy tańca towarzyskiego. Specjalnie dla Michasi wystąpiły też ze swoim programem dzieci z przedszkola. Zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, a najmłodsi pomalować buzię kolorowymi farbkami. Chętnie też robiono sobie zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem czy Olafem z Krainy Lodu. Natomiast na parterze bloku C można było uzyskać cenne porady u dietetyka na temat zdrowego żywienia. Moc atrakcji czekało na uczestników pikniku w plenerze, wokół szkoły. Były to przejażdżki motorem i sportowym audi, kaskaderskie wyczyny, strażackie pokazy. Miłośników zwierząt zachwyciła zagroda z alpakami, które można było karmić głaskać oraz fotografować się z nimi. Atrakcję stanowiły też przejażdżki kucykiem. Celem wszystkich tych społecznych i pięknych działań jest walka o zdrowie Michasi, dlatego też każdy uczestnik imprezy mógł ofiarować dowolną kwotę na jej ratowanie i leczenie. Zainteresowanie piknikiem było ogromne, nie sposób też wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie. Na pewno szczególne podziękowania należą się rodzinie Michasi, jej koleżankom i kolegom z klasy, uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom, nauczycielom i dyrekcji.
Michasiu! Bądź dzielna, nie poddawaj się, jesteśmy z Tobą!