Wieczór poświęcony pamięci ofiar

W czwartek 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się „Wieczór pamięci poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie 1932-1933”. Wg oficjalnych danych na terytorium Ukrainy zginęło w tym czasie wskutek  „sztucznego głodu” wywołanego polityką totalitarnego reżimu Józefa Stalina ok. 10 mln osób, przede wszystkim mieszkańców wsi. 

Od kilku lat na mocy dekretu prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, każda czwarta sobota listopada na Ukrainie jest Dniem Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu.

Występ składał się z dwóch części. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa wokalno-instrumentalna, której opiekunem jest pan Roman Rapita. Następnie wykonano program artystyczny „Den' skorboty”. Program przygotowały: pani Anna Fylak i  pani Mirosława Chochowska.

W programie wzięli udział uczniowie klas: III, IV, V, VI oraz I – III klas gimnazjum.

 

goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa