patronW dniach 18-22 listopada 2019r. Szkoła Podstawowa nr 7 obchodziła Tydzień Patrona Szkoły-Janusza Korczaka. Na ten ważny tydzień koordynatorzy w składzie: Wanda Doliasz, Mariola Chełkowska, Małgorzata Szabłowska zaplanowały wiele ciekawych działań, które tematycznie wiązały się nie tylko z postacią Janusza Korczaka, ale również marzeniami i radościami dzieci. W poniedziałek klasa IV z p. M. Szabłowską i Samorządem zamieściła plakaty i wiadomości o Korczaku oraz wykonała piękną dekoracje na holu głównym szkoły. We wtorek p. Wanda Doliasz rozdała klasom II kolorowanki związane tematycznie z bohaterami literatury Janusza Korczaka. Dzieci wykazały się starannością i pięknie je pokolorowały. Były ozdobą okien.galeria

Nic tak nie cieszy jak uśmiech i radość dziecka - jak przyjemnie było popatrzeć na najmłodszych jak z zaangażowaniem wyszukiwały swoje prace i pokazywały je swoim najbliższym. W tym dniu również uczniowie klas 0-VIII wykonali w swoich klasopracowniach gazetkę o Januszu Korczaku. Najwięcej zainteresowania i emocji przypadło na środę, kiedy to uczennica Aleksandra Dyduch z Samorządu szkolnego z p. M. Chełkowską przeprowadziły Quiz wiadomości o Patronie. Quiz odbył się na holu. Gościem był sam Janusz Korczak w postaci naszego Michała Ostrzyńskiego z klasy VI d, który bacznie wsłuchiwał się w padające odpowiedzi. Ze względu na duże zainteresowanie i wiedzę naszych uczniów na temat naszego Patrona Quiz odbył się przez trzy kolejne przerwy. W czwartek odbył się Przegląd piosenek „Mów dziecku, że jest dobre, a świat wokół Niego przyjazny i piękny”. Swoje talenty muzyczne zaprezentowały klasa: III a, III c, III d, V e oraz solista z klasy V b Bartosz Skórnóg. Reasumując możemy jednogłośnie stwierdzić, iż uczniowie naszej szkoły nie tylko znają postać Janusza Korczaka, ale również potrafią zaśpiewać piosenki związane z ideą Patrona. Uwieńczeniem było wspólne odśpiewanie pieśni szkoły. Ostatni dzień był wyjątkowy w całym tygodniu Korczaka. To najważniejszy dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców. To dzień Ślubowania. W tym dniu dzieci stały się uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku. Tym uroczystym dniem zakończono obchody Patrona Szkoły.