andrzejki 1Czas szybko i nieubłaganie płynie. Wydaje się, że rok szkolny rozpoczął się tak niedawno, a tu już kończy się listopad i zaraz nadejdą święta Bożego Narodzenia. Ten przełom listopadowo- grudniowy , a dokładnie noc z 29 na 30 listopada kojarzy się większości z nas z andrzejkami. To wyjątkowy czas przepełniony magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Dawniej wróżby andrzejkowe były traktowane niezwykle poważnie, teraz to raczej wesoła zabawa, z lekkim przymrużeniem oka. Czy wiecie, że pierwsza, polska literacka wzmianka o andrzejkach pojawiła się w 1557 roku! A my dziś w XXI wieku nadal kontynuujemy tę tradycję! W naszej szkole świętowanie tego magicznego czasu rozpoczęliśmy już 28 listopada. W tym dniu bowiem została zorganizowana przez SU dyskoteka andrzejkowa dla wszystkich chętnych uczniów.

galeria

Piątek natomiast, czyli 29 listopada, stał się w naszej szkole dniem andrzejkowych wróżb. Nad przebiegiem całej imprezy czuwał oczywiście Samorząd Uczniowski. W holu głównym już od rana do stanowisk „wróżek” ustawiały się długie kolejki tych, którzy chcieli poznać swoją przyszłość. Wyczytać ją można było z ciągniętych losów czy lanego wosku. Magicznymi obrzędami zdecydowanie najbardziej zainteresowani byli młodsi uczniowie, starsi zaangażowali się w przygotowanie andrzejkowej imprezy, która wypadła wspaniałe! Słowa uznania należą się młodzieży działającej w Samorządzie Uczniowskim oraz jej opiekunowi – p. Żanet Dulembie. Serdecznie dziękujemy uczniom klas: 8a, 8d, 8e, 7a, 7b i 6b za kreatywność i profesjonalizm, z jakim zorganizowali i przygotowali szkolny „wieczór” wróżb andrzejkowych. Liczymy na kolejne Wasze wspaniałe inicjatywy!