Krecytatorski3 grudnia chętni uczniowie z klas 4-5 rywalizowali ze sobą w konkursie "Szkolny Mistrz Pięknego Czytania". Organizatorów przyjemnie zaskoczyła liczba uczestników, zgłosiło się aż 24 osoby. Najsilniejszą grupą reprezentację wystawiła klasa Va - 9 uczestników! Cele turnieju to: kształcenie umiejętności pięknego czytania, uwrażliwianie na piękno literatury, promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównywanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.Komisja konkursowa w składzie: p. M. Szyćko, I. Wojtkiewicz, J. Kozłowska, brała pod uwagę płynność czytania, dykcję, intonację i intuicję artystyczną. Zadaniem uczestników było odczytanie wybranego przez siebie fragmentu tekstu w taki sposób, by oddać jego charakter. Wiele osób zaprezentowało się wspaniale, ujawniając wielki talent oratorski. Ostatecznie jury zdecydowało, by nagrodzić: I. miejscem Idę Bogaciel z klasy Vc, II. miejscem Aleksandra Kuleja z klasy Ve, III. miejscem ex eaquo Elizę Tomaszewską z klasy Vb i Adama Ferenca z Ve. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki, do systematycznego czytania, poszukiwania interesującej i inspirującej lektury, bo warto już szkolić warsztat przed kolejną edycją konkursu.