ZOSIAZosia Sobocińska, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku, od 7. roku życia uczy się grać na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku, u Pani Agnieszki Fromm. Podążaj za swoją pasją, a sukces będzie podążał za Tobą – te słowa idealnie pasują do Zosi, która niemalże od początku swojej przygody z instrumentem zaliczanym do grupy smyczkowych, odnosi liczne sukcesy. W wieku 8 lat otrzymała dwa wyróżnienia w konkursach: Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Sieradzu oraz Muzyk 1 – klasa (organizowanym w Olsztynku), a także Specjalną Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Doroty Obijalskiej.

Rok później, w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Mali dziś, wielcy jutro, a w maju 2019 r. wywalczyła I miejsce w konkursie skrzypcowym w Mławie. W grudniu bieżącego roku, uczennica SP nr 7 w Giżycku, wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów Grand Prize Virtuozo Competition w Brukseli i znalazła się na podium (II miejsce). 22 grudnia 2019 r. ,w Studio Recital Hall Centre for Fine Arts w Brukseli, Zosia weźmie udział w Koncercie Laureatów, podczas którego będzie reprezentować Polskę, swoje rodzinne miasto Giżycko oraz Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Giżycku. Uczennica kl. VI b otrzymała również propozycję udziału w konkursie International Music Competition Golden Classical Music Awards w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Osiągnięcia uczennicy naszej szkoły są potwierdzeniem tego, że sukces jest sumą niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień. Jeśli dodamy do tego pasję, to zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Gratulujemy Zosi sukcesów oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.