początek roku 2020Gdy niektórzy odpoczywali jeszcze po zabawach sylwestrowych, uczniowie naszej szkoły będący zawodnikami klubu UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko 3 stycznia, wyjechali do Opola na Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Dzięki wytężonej pracy na treningach pod okiem trenerów p. Sławomira TRESZCZYŃSKIEGO i Tomasza SZTAFY, dużemu zaangażowaniu i walce na samych zawodach, zawodnicy z naszej szkoły, tą rywalizację mogą zaliczyć do bardzo udanych. Świadczą o tym liczne medale i puchary które przywieźli. Rodzeństwa: Milena SAKOWICZ (klasa IV B) i Aleksander SAKOWICZ (klasa VIII C) - trzy srebrne, jeden brązowy medale i dwa puchary za wielobój. Olek za drugie a Milena za trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w swoich kategoriach. galeria

Zofia PIĄTEK (klasa II C) i Łukasz PIĄTEK (klasa V F) zdobyli ogółem jeden złoty i cztery srebrne medale i dwa puchary za drugie miejsca w wieloboju. Medalami poszczycić się też może Weronika BILLER (klasa VII D), która zdobyła jeden srebrny i jeden brązowy i również puchar za trzecie miejsce w wieloboju. Kaja KISIELEWSKA (klasa VI D) ma poprawione czasy na trzech dystansach, zabrakło jej około jednej sekundy do klasy sportowej Kadet na 500 m. i zakończyła zawody na szóstym miejscu w rankingu w swojej kategorii. Filip SZTAFA (klasa VI F) poprawił czas na 777 m. i w ogólnej klasyfikacji był dziewiąty. Martyna KUCHTA (klasa VIII B) uplasowała się na dwunastym miejscu w swojej kategorii. Najmłodsza nasza łyżwiarka Judyta SAKOWICZ (klasa I B), powoli ale konsekwentnie poprawia swoje rezultaty i dzielnie podąża śladami starszego rodzeństwa. Ale to nie wszystko, dzięki swojej postawie na zawodach i zajętym miejscom w klasyfikacji ogólnej w/w zawodów dwoje naszych uczniów: Weronika BILER i Aleksander SAKOWICZ zostali powołani do kadry narodowej juniorów na zawody międzynarodowe które odbywały się w m. Gusiew (Rosja). Startując tam, za przeciwników mieli nie tylko silnych zawodników z Rosji, Litwy, Białorusi i Kazachstanu ale też ale też gorączkę i przeziębienie które dopadło naszych reprezentantów. Pomimo tego zajęli i tak dość wysoko punktowane miejsca. Na tych zawodach startował też Łukasz PIĄTEK który zajął 7 miejsce w klasyfikacji tych zmagań sportowych. I obecnie zajmuje 15 miejsce na 53 startujących w serii zawodów BALTIC CUP.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów .