Ślubowanie klas I

slubowanie

Dzieci, dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.  Coś zawsze z tego wyniknie.”

Janusz Korczak

Dnia 25.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste Ślubowanie Klas „I”.  W tym roku szkolnym w uroczystości wzięły udział tylko dwa oddziały klasowe. Klasa Ia i Ib. Nad przebiegiem uroczystości czuwały wychowawczynie obecnych klas  i główne organizatorki:  Pani Bożena Gago oraz Pani Elżbieta Borzejewicz.

Na tą piękną uroczystość zawitali również goście:

  • Przedstawiciel Rady Rodziców: Pan Paweł Karolczuk
  • Dyrektor naszej szkoły: Pani Katarzyna Banach,
  • Wicedyrektorzy szkoły Pani Grażyna Pietrukaniec, Pani Ewa Kamińska.

      Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości i obdarowała dzieci ciepłymi słowami i serdecznymi życzeniami. „Pierwszaki” otrzymały także życzenia od starszych uczniów z klas IV, którzy również nie zapomnieli o naszych maluchach i pięknie ich powitali, recytując wiersze oraz kierując słowa otuchy. Dzieci solidnie przygotowywały się do tego dnia. 

Klasa I a pod kierunkiem Pani Elżbiety Borzejewicz recytowała wiersze, śpiewała piosenkę  oraz w pięknych strojach wykonywali taniec „Krakowiak”, natomiast klasa I b pod kierunkiem Pani Bożeny Gago przygotowała wiersz, piosenkę oraz taniec do utworu Ojciec Wirgiliusz. Obie klasy wypadły znakomicie reprezentując i chwaląc się swoimi umiejętnościami jakie zdobyli już w tak krótkim czasie w naszej szkole. Klasy, aby uczcić ten pamiątkowy dzień przygotowali odświętny wystrój sali w postaci swoich pamiątkowych portretów. Całą uroczystość wzbogacił występ grupy korczakowskiej prowadzonej przez Panią Wandę Doliasz oraz jej klasę III B. Przepiękny występ oraz montaż słowno- muzyczny wykonany przez dzieci odzwierciedlił powagę tego wyjątkowego dnia dla młodych uczniów naszej szkoły. W występie udział wzięły również dzieci z klasy tanecznej pod kierunkiem wychowawczyni Pani Wandy i trenera Pana Mariusza Korzeba.

W głównej części uroczystości pod bacznym okiem Pana Jarosława Józwika wszyscy uczniowie złożyliprzysięgę na sztandar naszej szkoły i ślubowali słowami przysięgi „(…) być wiernym ideom Janusza Korczaka, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować imię naszej szkoły”,  a przedstawiciele  klas I oraz uczniów nowoprzybyłych przypieczętowali akt ślubowania odciskiem palca.

Następnie Pani Dyrektor i Panie Wicedyrektorki  wielkimi ołówkami pasowały, każde dziecko na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku. Najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech, a wychowawczynie bardzo dumne z postawy swoich uczniów.

Na koniec uczniowie klas VI pod opieką Pani Grażyny Katarzyńskiej odpowiedzialnej za upominki wręczyli każdej klasie I prezenty. Po wspaniałej uroczystości wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klasopracowni  na słodki poczęstunek.

Wioleta Rawłuszko

goście

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa