Uroczystość z okazji 30 lecia szkoły

logo

Uroczystość obchodów święta szkoły rozpoczęła się  mszą  w kościele św. Anny w Giżycku. Po ceremonii kościelnej wszyscy zgromadzeniudali się do szkoły.  Tam w wyremontowanej, odświętnie udekorowanej, sali gimnastycznej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli przedstawienie ukazujące najważniejsze momenty z życia szkoły od trudnych początków aż po dzień dzisiejszy.

 

Rozpoczęło się ono słowami znanej piosenki, trochę przerobionej na potrzeby naszego święta: „30 - lat minęło jak jeden dzień…”, a przewodnikiem po wspomnieniach był szkolny „kronikarz”. Szczególną atrakcję stanowił pokaz klas tanecznych oraz występ uczniów z Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Grekokatolickiej. Nie obyło się bez przybliżenia postaci patrona szkoły Janusza Korczaka oraz podsumowania osiągnięć naukowych i sportowych uczniów. Uroczystość zamknął występ absolwenta naszej szkoły Michała Bojarskiego i uczniów klasy III d.

Tego szczególnego dnia swoją obecnością zaszczycili nas: Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, Senator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Burmistrza Miasta Giżycka Pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku Pan Dariusz Jurczykowski, dyrektorzy szkół oraz instytucji z nami współpracujących, Przewodnicząca Zarządu Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce Pani Katarzyna Polewczak, giżyckie duchowieństwo, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły.

Szczególnie gorąco dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia. Ciepłe słowa kierujemy w stronę:

1. Il-Kas Ilnicki Kasperek Spółka Jawna

2. Hurtownia Warzyw i Owoców Roman Boharewicz

3. Reklamy - Jacek Gradek

4. Zakład Stolarski Mirosław Kiezik

5. Ewa i Dariusz Dębiec

6. Gospodarstwo  Rolno - Ogrodnicze Krzysztof Jabłoński

7. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Wilkasach

8. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Giżycko

9. Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek

10. Firmie Elsetemp, pani Anecie Łatacz i Agnieszce Kur

W programie artystycznym udział wzięli:

Chór, tworzyli uczniowie z klasy III e: Błażej Sierko, Urszula Bacewicz, Patrycja Ducka, Julia Durmaj, Lena Duszyńska, Anna Fil, Zuzanna Jatkowska, Zuzanna Jóźwik, Oliwia Kamińska, Hanna Wicha, Wiktoria Zakrzewska

oraz IV e:  Aleksandra Baczewska, Wiktoria Urbanowicz, Marika Łoś, Alicja Niedźwiecka, Aleksandra Andrzejczyk, Wiktoria Czyżyk, Anita Fiedorowicz.

Montaż słowno – muzyczno – taneczny:  Julia Bogucka, Aleksandra Bednarek, Nina Pac, Antonina Kastner, Magdalena Duda, Julia Krzyżanowska, Kacper Hilarczuk, Martyna Susajew, Gabriela Dąbrowska, Dominika Malinowska z klasy IV a, Michał Leoniuk z klasy V d, Aleksandra Kulesza z klasy IV b, Sandra Abramowicz, Malwina Asanowicz, Nikola Brulińska, Kinga Chełkowska, Milena Sakowicz, Paulina Salkiewicz, Amelia Sobczak, Grzegorz Czechowski, Marcel Murawski, Matteo Sessa, Mateusz Widziński z klasy I b, Dawid Studniak kl. IV e, Michał Ostrzyński, Melania Adamska, Lena Bełbot, Lena Cituk, Oliwia Stomska, Gabriela Dudzińska, Hanna Poznańska, Nikola Baran, Oskar Zienkiewicz, Maciej Ołyński, Mateusz Skotak, Franciszek Kusz, Mateusz Trypuć z klasy III a,

Międzyszkolny Oddział Nauczania Języka Ukraińskiego: Dziadosz Dawid, Szarko Michał, Petiuk Ksenia, Zieliński Julian, Zubik Amelia, Hnat Oksana, Peliszko Oksana, Peliszko Martyna, Senejko Katarzyna, Haszczyn Hanna, Biłas Maja, Łychacz Zofia, Wikieł Natalia, Ilchyshyn Anna, Ilchyshyn Anastazja oraz absolwenci tego oddziału: Misztuk Andrzej, Szymańska Elżbieta, Polewczak Natalia, Czetyrbok Wiktor, Bilecka Martyna, Polewczak Paulina, Czetyrbok Natalia, Czetyrbok Filip.

Tańce prezentowali uczniowie:

Klasa II b:

Hanna Haszczyn, Jan Karolczuk, Pola Wasilewska, Stanisław Bitel, Aleksandra Wasilewska, Patryk Gal, Lena Ostaniewicz, Bartek Skórnóg

Klasa IIIb

Marlena Szepel, Marek Wyskwar, Aleksandra Dyduch, Michał Pochodaj, Izabela Boć, Jakub Romanek, Joanna Strojek, Przemysław Zieniewicz

Klasa IV b

Aleksandra Kulesza, Marcel Szlazko, Natalia Duda, Bartosz Lewicki, Michalina Tyszka, Mateusz Lisowski, Natalia Majek, Szymon Kulik

Czirliderki: Jurgielewicz Alicja, Maksymiak Alicja, Marciniec Aleksandra, Kulik Natalia, Stankiewicz Zuzanna, Malijonis Agata.

Klasa III d: Abramowicz Oliwia, Bobek Mateusz, Bogaciel Igor, Dziadosz Dawid, Dzwonnik Igor, Gołaś Dominika, Jaśkiewicz Zuzanna, Jodkowska Urszula, Jurewicz Wiktor, Krupa Oliwia, Krużyński Maciej, Krysztofik Karolina, Kumanowska Katarzyna, Kutnik Emila, Romejko Stanisław, Rusiecki Daniel, Ruszkul Bartosz, Sadowska Alicja, Suszyński Mikołaj, Symonowicz Oliwia, Symonowicz Wiktoria, Szarko Michał, Filip Wiśniewski, Wyżykowski Maksymilian. 

Program artystyczny przygotował zespół:

Koordynatorzy: Bożena Gago, Joanna Piesiewicz

Członkowie: Mariola Chełkowska, Sylwia Melnik, Mariola Szerenos, Wileta Rawłuszko, Marzena Pstrak, Elżbieta Dębek, Marzanna Kierner, Mariusz Korzeb, Dorota Juschus, Anna Fylak, Roman Rapita, Elżbieta Krajewska, Wojciech Żukowski.

Odświętny wystrój szkoły to zasługa wielu osób:

Koorydynatorzy: Małgorzata Gawrycka i Krystyna Rakowska

Wioleta Rawłuszko, Sylwia Melnik, Mariola Szerenos, Mariola Chełkowska, Jolanta Olech, Teresa Ziółkowska, Elżbieta Witek – Pawlukojć, Ewa Kowalczyk, Ewa Kostun, Zenona Skomra, Irena Patra.

Wszystkim osobom zaangażowanym w prace przygotowawcze do obchodów 30 – lecia szkoły dyrektor Katarzyna Banach serdecznie dziękuje.

Ewa Kamińska

 

goście

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa