Erasmus +

W „SIÓDEMCE” RUSZYŁ PROJEKT

logoerasmus

Giżycka „Siódemka” znalazła się w gronie 11 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, które w tym
roku szkolnym rozpoczynają realizację projektu programu Erasmus +.

Erasmus+ to nowy program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Kontynuuje tradycje programu Comenius, działającego w latach 2007-2013. Nasza szkoła po rozstrzygnięciu konkursu i uzyskaniu akceptacji projektu pod tytułem „School can be fun” (Szkoła może być radosna”) otrzymała dofinansowanie na jego realizację w kwocie
21 895 €.

W projekcie, którego realizacja rozpoczęła się w tym roku szkolnym, a zakończy w 2018, uczestniczy pięć państw: Holandia, Litwa, Portugalia, Słowacja oraz Polska. Koordynatorem jest szkoła słowacka. Projekt zakłada między innymi wymianę doświadczeń między partnerami, w tym międzynarodowe spotkania uczestników Projektu - nauczycieli
i uczniów, w celu zdobycia nowych umiejętności i zapoznania się z najnowszymi metodami uczenia się i nauczania. Uczniowie będą mieli okazję dostrzec podobieństwa i różnice pomiędzy kulturami i stylami życia rówieśników z krajów partnerskich.

W realizację działań projektowych zaangażowani są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej szkoły: dyrektor Katarzyna Banach, wicedyrektor Ewa Kamińska , Mariola Chełkowska, Anita Domeła, Joanna Danielczyk, Małgorzata Gawrycka, Beata Harasim, Grażyna Kalińska, Grażyna Katarzyńska, Kamila Krawczyk, Urszula Reichert, Katarzyna Wójtowicz-Pac oraz Marlena Żukowska.

Uczniowie zaangażowani w projekt będą korespondowali ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich. Wezmą udział wraz z nauczycielami w czterech spotkaniach projektowych: w Bakel w Holandii, w Koszycach na Słowacji, w Lazdijai na Litwie i w portugalskiej miejscowości Amora. W maju 2017 roku nauczyciele i uczniowie spotkają się w Giżycku.

Uczniowie muszą się podjąć wielu zadań, np. przygotowanie w języku angielskim prezentacji multimedialnym o Polsce, Giżycku i szkole, zaprojektowanie i wykonanie kolaży o sobie. Uczestnicy zagranicznych wojaży po powrocie do szkoły podzielą się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami.

Przed wszystkimi uczestnikami wyjazdów stoi ambitne zadanie. Na koniec projektu muszą opracować i przedstawić swoim nauczycielom model idealnej według nich lekcji.

 

goście

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa