Jasełka

WP 20161222 034

Uczniowie kl. II e z niewielką pomocą uczniów kl.Vd Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku  jak co roku dopilnowali, aby tradycji stała się zadość i dnia 22.12.2016r. przedstawili Jasełka – Bożonarodzeniowe. Przedstawienie opowiadające  historię  o narodzinach Jezusa, przeplataną kolędami i pastorałkami , co  wprawiło widzów w świąteczny nastrój.

Przedstawienie Jasełkowe to szczególny moment przed Świętami Bożego Narodzenia, który dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku szkolnym Jasełka przedstawiły  dzieci kl.IIe pod kierunkiem pani katechetki Haliny Wasilewskiej. Pomoc w przygotowaniu okazała  pani wychowawczyni Danuta Chrostowska. Ogromne zaangażowanie było także ze strony rodziców  uczniów kl.IIe. przy wykonaniu dekoracji sali gimnastycznej i strojów dla aktorów.  W cieniu choinek i gwiaździstego nieba pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. Maryja i Józef tuż obok nich oglądaliśmy aniołów, pasterzy i  królów wędrujących w poszukiwaniu dzieciątka Jezus. W ten wyjątkowy wieczór do Stajenki przybyły także postacie bajkowe z darami i dobrymi pragnieniami, aby ucieszyć Małego Jezusa. Był Kopciuszek , Czerwony Kapturek, Jaś z Małgosią, sierotka Marysia, Calineczka i rybak ze złotą rybką. To była bardzo mądra i głęboka część artystyczna, która  skłaniała do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym „zabieganym” świecie. Kolędowaliśmy wspólnie ze wszystkimi, śpiewała cała sala wraz z aktorami przygotowującymi tak wspaniały montaż słowno- muzyczny. Dzięki tej inscenizacji uczniowie mogli poczuć się jakby uczestniczyli osobiście w tych wydarzeniach, a przez to mieli możliwość świadomego przeżywania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Po obejrzeniu Jasełek głos zabrała dyrektor szkoły p. Katarzyna Banach, dziękując za przygotowanie przedstawienia Jasełkowego i zaangażowanie rodziców oraz życząc wszystkim zebranym spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie biorący udział w Jasełkach z kl.IIe

Maryja - Kondracka Klaudia  i  Józef - Korol Jakub  

Aniołowie - Kozłowska Michalina,  Ciesińska Maja, Gierczak Anna,  Gudańska Joanna, Senejko Katarzyna,  Skrzypek Magdalena, Sowula Maja,  Wojtowicz Milena.  

Pasterze - Gil Jakub,  Janicki Nataniel, Kloc Franciszek, Kulej Aleksander.

Królowie -  Fil Grzegorz,  Brusiło Oskar, Ferenc Adam.         

Kopciuszek - Zagórska Oliwia

Czerwony Kapturek - Burzyńska Magdalena

Jaś  - Białaszonek Adrian  i  Małgosia - Sitkowska Małgorzata

Sierotka Marysia - Dziobkowska Magda  

Calineczka - Kintop Amelia

Rybak - Piekarczyk Damian

 

Klasa V d

Narratorzy - Wykusz Wiktoria, Leoniuk Michał

Gospodarze -  Zamojska Oliwia, Wajszczuk Gabriel, Zabawski Jakub

Klasa  IV D

Gra na skrzypcach- Zawadka Zuzanna

                                                               Halina Wasilewska

goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa