KLASY O – III NA BALU U DRAKULI

0afb2c86c2f6b76dc6684555f99b9ba4

Zabawa choinkowa to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez. Szczególnie młodsi uczniowie z utęsknieniem czekali na to wydarzenie.

W piątek 20 stycznia (tuż przed feriami zimowymi) w pięknie udekorowanej przez rodziców i nauczycieli sali gimnastycznej odbyła się choinka szkolna.  Nietuzinkowe ozdoby wykonali  uczniowie  klas I-III.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci zabawa została zorganizowana w dwóch grupach.

Wicedyrektor p. G. Pietrukaniec powitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Atrakcji przygotowanych przez zaprzyjaźniony z naszą szkołą Ośrodek Wypoczynkowy "GWAREK" było co niemiara. Tym razem zaproszono dzieci na BAL KARNAWAŁOWY DO  DRAKULI,  prowadzony przez animatorów.

Były tańce przy muzyce puszczanej przez DJ-a,  piosenki, konkursy, ciekawe gry, ćwiczenia ruchowe, nagrody i inne atrakcje.

Większość uczestników choinki postarała się o piękne i oryginalne kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców dominowały różne zwierzęta: koty, pieski, motyle, pszczółki…, pojawiły się księżniczki, królowe, damy dworu i wróżki… Nie zabrakło też policjantów, strażaków, rycerzy i żołnierzy. Wiele postaci „przybyło” z bajek i filmów. Niektóre swym wyglądem śmieszyły inne straszyły.

Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały inaczej niż zwykle, wyjątkowo i nie do poznania.  Może właśnie dlatego uśmiechnięte, w świetnych nastrojach tańczyły i szalały na parkiecie.

Zabawa karnawałowa nie odbyłaby się bez wybrania króla i królowej balu. Po burzliwych obradach ukoronowani zostali:

z I grupy  – królowa: Karina Todryk (kl. IIf) król: Kacper Kucharski (kl. IIIf)

z II grupy – królowa:  Alicja Moro (kl. IIIc) i król: Michał Ostrzyński (kl. IIIa)

Za udział w konkursach animatorzy nagradzali uczestników deszczem cukierków.

Na chwilę wytchnienia i odpoczynku, po wyczerpujących tańcach, uczestnicy balu udawali się do swoich sal na spotkanie z MIKOŁAJEM oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Jednak po drodze „czekała” na każdego SŁODKA NIESPODZIANKA w postaci duszka z waty cukrowej.

***

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że umieją się świetnie bawić. Z żalem żegnali się z organizatorami  balu. Szkoda, że  kolejna zabawa choinkowa dopiero za rok.

Danuta Chrostowska