WALENTYNKI - nie po raz pierwszy - w naszej szkole

walentynki

Jak co roku - 14 lutego organizowane są w naszej szkole obchody ku czci patrona zakochanych św. Walentego  – walentynki. Jest to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni.

         Stałym niemalże elementem tego święta jest wzajemnie wręczanie  i wysyłanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Samorząd szkolny tydzień wcześniej przygotował skrzynki pocztowe i postarał się, aby ta wyjątkowa korespondencja trafiła na czas do adresata.

         We wtorek już od samego rana wszystkim dzieciom mocniej biły „serca", gdyż z niecierpliwością czekały na walentynkową pocztę. A przyznać należy, że zapełniono liścikami aż dwie skrzynki. "Listonosze” mieli mnóstwo pracy. Najpierw musieli liściki posegregować  i ustalić harmonogram ich doręczania.  Następnie wędrowali od klasy do klasy i je roznosili. Jak wynika z relacji odbiorców walentynkowe karteczki (najczęściej wykonane własnoręcznie) były opatrzone serduszkami, sercami,   serduchami oraz wesołymi wierszykami lub miłosnymi wyznaniami. 

Nie mogę jeść śniadania, bo myślę o Tobie..

Nie mogę jeść obiadu, bo myślę o Tobie...

Nie mogę jeść kolacji, bo myślę o Tobie...

Nie mogę spać, bo jestem GŁODNY!

         W tym dniu nie zapomniano o odpowiedniej dekoracji  klas, świetlicy  i korytarza – wszędzie pojawiły się ozdoby w kształcie serc. Oczywiście królował  tylko jeden kolor - czerwony. Ci, którzy chcieli się włączyć do zabawy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele,  włożyli nawet ubrania w kolorze czerwonym. Ten „milusiński” dzień zakończył się walentynkową dyskoteką.

Podsłuchane jednym uchem:

 *Dostaliśmy czekoladowe serduszka – Magda

*Pierniczki w kształcie serc są najlepsze – Janek

*Misiowa walentynka to najpiękniejsza maskotka na świecie – Wiktoria

*Nasza pani o nas też nie zapomniała – Hubert

*Ciekawe, kto wygra konkurs na najładniejszą walentynkę – Ala

*Dzisiaj zamiast punktów za zachowanie były serduszka – Kuba

*W naszej klasie jest czerwono i wesoło – Ania 

Danuta Chrostowska

 

 

goście

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa