Zetknięcie ze światem teatru

bestia

16 lutego 2017r. gościł w Giżycku  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia i udali się na zaproponowane przedstawienia:

- klasy  I-III „Piękna i Bestia”

- klasy IV-VI „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”

         „Piękna i bestia” to sztuka oparta na motywach francuskiej baśni ludowej. Twórcy teatru z największą starannością podeszli do tego wspaniałego dzieła, tworząc przepiękną i wzruszającą historię miłości Pięknej do Bestii, okraszoną zjawiskowymi kostiumami, licznymi oryginalnymi piosenkami, zabawną choreografią i świetnymi kreacjami aktorskimi. Spektakl głęboko wzruszył, rozbawił i zachwycił najmłodszych odbiorców.

         Spektakl „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” zabrał starszych uczniów w barwną i ekscytującą przygodę z Mikołajkiem, która wydarzyła się w zwyczajny, szkolny dzień. W rozśpiewanych perypetiach bohaterów widzowie zobaczyli wesołe przygody, różne doświadczenia oraz szkolne problemy jakie pojawiają się każdego dnia.

         Zetknięcie ze światem teatru wspaniale rozbudza wyobraźnię.

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie,

gdyż tam pokazuje się ludziom

jakimi mogliby być i jakimi pragnęliby być,

choć nie mają na to odwagi”

Tore Jansson

Warto było skorzystać z możliwości obejrzenia proponowanych przedstawień.

Danuta Chrostowska

 

goście

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa