mycie rakW tym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk, święto ustanowione przez ONZ i wspierane przez Światową Organizację Zdrowia. Celem święta jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest dbanie o higienę dłoni. Nauczyciele na godzinach wychowawczych porozmawiają z uczniami o prawidłowej technice mycia rąk i przypomną gdzie znajdują się instrukcje dotyczące tego jak prawidłowo myć ręce. Dodatkowo na każdym piętrze rozwieszone zostały infografiki o tym jak mycie dłoni niszczy wirusy. Zapraszamy do obejrzenia filmu na ten temat.
Mycie rąk może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Na naszych rękach oprócz wirusa SARS-CoV-2 znajdować się mogą m.in. rotawirusy i norowirusy odpowiedzialne za biegunki, gronkowiec złocisty, który wywołać może zakażenia skóry i zatrucia pokarmowe, pałeczki Salmonella czy Escherichia coli odpowiedzialne m.in. za zapalenie przewodu moczowego i nerek, a także jaja tasiemca i owsika. Mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, grypie, chorobom pasożytniczym i skórnym, dlatego tak ważne jest, aby myć ręce w miejscach publicznych jak najczęściej. Zapamiętajmy proste zdanie że „czyste ręce to zdrowe życie”.