mbdl5 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Jest to czas, kiedy pragniemy pokazać społeczeństwu, że wśród nas żyją osoby niedowidzące i niewidome. Chcemy bliżej poznać ich, może na pierwszy rzut oka odmienny, ale jakże fascynujący świat. W tym roku, podobnie, jak w ubiegłym, włączamy się w kampanię społeczną JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE zapoczątkowaną przez SOSW dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy. Celem kampanii jest budowanie pozytywnych postaw społeczeństwa wobec osób niepełnosprawnych, w szczególności niedowidzących i niewidomych oraz pokazanie ich problemów, a także radości. Przez cały tydzień w naszej szkole będą się odbywały zajęcia pokazujące specyfikę funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Dowiemy się kim jest osoba niedowidząca i niewidoma. Jakie przedmioty ułatwiają codzienne życie, np. płynomierz, zegarek z dźwiękiem, bajki z audiodeskrypcją. Spróbujemy poczytać Braillem. Za tydzień zdamy relację, jak wyglądała kampania "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"