Programowanie w siódemce

IMG 20170928 142206

 

 

 

 

 

Po raz kolejny Ozobot zagościł w giżyckiej siódemce. Tym razem dzieci z Vc pracowały z robotem na lekcji matematyki u pani Joanny Danielczyk. Tajniki pracy dzieci zgłębiały pod kierunkiem konsultanta pana Mateusza Koman z firmy EduSense. Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych. Rysowały trasy zgodnie z kodem, tak kierując robotem, by dotarł do celu.

Jednym z zadań było przećwiczenie tabliczki mnożenia w czasie zaprogramowanym dla Ozobota. Ćwiczenia wymagały cierpliwości i staranności, źle narysowane kody nie były czytane poprawnie przez robota.

Wszyscy pracowali wytrwale, każdy chciał zobaczyć efekt swojej pracy. Na koniec każdy dostał pamiątkowy dyplom za osiągnięcie wspaniałych wyników w programowaniu robotów. Dzieci ćwiczyły z dużym zaangażowaniem, nie zwracając uwagi, że już koniec lekcji…

Korzyści dla dzieci z pracy z Ozobtem: dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci.

 

goście

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa