Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"

Artboard-1-copy-5bobr

Szanowni Administratorzy i Nauczyciele,

W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół do udziału w bezpłatnym konkursie informatycznym „Bóbr”. 

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs jest bezpłatny, adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, na wszystkich etapach edukacyjnych.  Jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komutacyjnego oraz posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności, sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu oraz zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.

Konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia, jedna z grup wiekowych, będzie miała okazję na rozwiązywanie zadań w czasie rzeczywistym – zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00!

  •      Senior (szkoły ponadgimnazjalne) 13 listopada 2017 r.,
  •      Junior (gimnazja i klasy VII SP) – 14 listopada 2017 r.,
  •      Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada 2017 r.,
  •      Skrzat  (szkoły podstawowe I-III) – 16 listopada 2017 r.,

Rejestracja do Konkursu Głównego rozpoczęła się 17 X, a skończy się na godzinę przed danym etapem konkursu. Do tego momentu wszyscy chętni muszą być już zapisani do konkursu.

Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser – www.mCourser.pl

Serdecznie zapraszamy na  stronę http://www.bobr.edu.pl/ , gdzie znajdziecie Państwo wszelkie informacje o tegorocznej edycji Konkursu oraz na stronę www.mCourser.pl, na której umieszczone są archiwalne zadania konkursowe z poprzednich lat w wersji interaktywnej do wykorzystania przez nauczycieli na wszystkich etapach edukacyjnych do nauki informatyki, w tym programowania.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Zadania z Bobra należą do materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji w nauczaniu programowania. 

 

goście

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa