Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

independent2014

10 listopada 2017 roku klasa IVb zorganizowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Uczniowie przywołali trudne czasy z kart historii naszego narodu. Zosia Sobocińska zaczarowała publiczność "Polonezem Ogińskiego"- przepięknie zagranym na skrzypcach. W swoją opowieść organizatorzy wpletli wiersze Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz "Inwokację"Adama Mickiewicza. Przypomnieli również "Katechizm polskiego dziecka". Nie zabrakło też piosenek, a wśród nich "Roty"- pieśni powstałej w niewoli. Jej zadaniem było ukazanie niezniszczalnej siły, która drzemie w polskim narodzie. Grą na werblach w wykonaniu Przemka Ziniewicza oddano cześć poległym patriotom, dzieki krórym możemy żyć dzisiaj w wolnej ojczyźnie.

Inscenizacja uświadomiła zgromadzonym gościom ważną rolę narodowych powstań i tożsamości narodowej Polaków pod zaborami. Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe, bowiem tylko w wolnej ojczyźnie możemy żyć szczęśliwie.

2011 Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk