Siódemka Patriotycznie

OBCHOD1

„Drugie miejsce po Bogu zajmują Rodzice i Ojczyzna, gdyż z nich się rodzimy, w niej wychowujemy” pod takim hasłem,  17  listopada w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Uczestniczyło w nim 24 uczniów  klas IV – VII i 9 oddziałów klas I – III, przygotowanych przez panie wychowawczynie i rodziców. 

W czasie dwóch godzin występów można było usłyszeć 13 różnych piosenek i pieśni patriotycznych z czasów I wojny światowej, Odzyskanej Niepodległości, II wojny światowej. Najmłodsze dzieci z radością  śpiewały o  byciu Polakiem w wolnej Ojczyźnie. Widzowie usłyszeli „Rotę”, „ Marsz I Brygady”, „Piechotę”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitają paki białych róż”, „Ułani, ułani”, „Przybyli ułani”, „11 listopada”, „Ojczyzno ma”, „Hymn harcerski”, „Deszcz jesienny”, „Jesteśmy Polakami”, „Płynie Wisła, płynie”. Trzeba przyznać, że repertuar nie był łatwy, jednak mali artyści zachwycali śpiewem, a także choreografią i prezentowaniem znaków patriotycznych odpowiednio dobranych do piosenek.  Widzowie mogli włączyć się w śpiew, korzystając
z przygotowanej prezentacji, zawierającej teksty wszystkich prezentowanych utworów. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy i słodkie upominki, których sponsorem była Rada Rodziców.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia.

1c z p. Wanda Doliasz

2a z p. Elżbieta Borzejewicz

2b z p. Bożeną Gago

3a z p. Violettą Jabłońską

3b z p. Małgorzatą Szabłowską

3d z p. Ewą Kostun

3f z p. Mariola Szerenos

3g z p. Wioleta Rawłuszko

3h z p. Ireną Patra

4b Amelia Kubach, Lena Zeman, Iza Boć

4e Marietta Matelak, Zosia Kobiałka, Gabrysia Drężek, Amelka Zubik

4f Hania Wicha,   Julia Durmaj, Amelka Choińska, Wiktoria Zakrzewska,

5b Amelia Zajkowska, Aleksandra Kulesza

5c Pola  Jurgielewicz, Martyna Andzulewicz, Lena Gawryś, Jagoda Wiszowata

5d Weronika  Biller, Karolina Kwiatkowska

6a Natalia Wikieł,  Milena Buśko, Wiktoria Makarewicz, Wiktoria Miciukiewicz, Małgorzata Wędołowska

Przedstawiciel Rady Rodziców: p. Żanett Dulemba

Obsługa techniczna: p. Agnieszka Zima i Dominika Chełkowska kl. VI e, p. Wojciech Żukowski, p. Tadeusz Więcek

Organizator: Mariola Chełkowska

goście

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa