Galeria Świetlica 2017-2018

20170921 100208

Świetlica szkolna : uczy, bawi i wychowuje

"...Jak w domu"

W świecie pełnym pośpiechu, szukamy takich rozwiązań, które uczą nasze dzieci wyciszenia się. Kładziemy  duży nacisk na rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji  koleżeńskich i towarzyskich.

Uczniowie w młodszym wieku szkolnym preferują wszelkie zabawy związane z ruchem   i aktywnością fizyczną.  W trakcie zajęć świetlicowych rozwijamy potrzebę zabaw twórczych, tematycznych oraz  gier, które  korzystnie wpływają  na ich  rozwój emocjonalny.

Szczególne znaczenie  mają  zabawy konstrukcyjne i budowle z klocków. Poprzez nie dzieci  uczą  się dostrzegać i analizować, ćwiczą myślenie abstrakcyjne, kształtują wyobraźnię przestrzenną, tzw. zmysł konstrukcyjny.

różne formy pracy

2011 Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk