Ślubowanie klas I

DSCF5092

24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 7 o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość Ślubowania klas I. W tym roku szkolnym przysięgę składali uczniowie z pięciu oddziałów klasowych. Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Pani Marzena Pstrak oraz Pani Krystyna Rakowska.

Na tę uroczystość zawitali również goście:

  • Dyrektor MZSiOP Pan Piotr Szulc
  • Przedstawiciel Rady Rodziców: Pani Żanet Dulemba
  • Dyrektor naszej szkoły: Pani Katarzyna Banach,
  • Wicedyrektorzy szkoły Pani Grażyna Pietrukaniec, Pani Ewa Kamińska.
  • Rodzice i dziadkowie uczniów klas pierwszych.

Po powitaniu gości, uczniów oraz rodziców przez Panią Marzenę Pstrak oraz przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klas pierwszych prezentowali swoje umiejętności, jakie nabyli podczas pierwszych miesięcy nauki w szkole. Pani Krystyna Rakowska zapowiedziała występ artystyczny klas pierwszych.

Klasa I a zaśpiewała piosenkę „Na dobry początek”- wychowawczyni Elżbieta Dębek

Klasa I b wygłosiła wiersz „Pierwszaki”- wychowawczyni Marzena Pstrak

Klasa I c zaśpiewała patriotyczną pieśń „Jestem Polakiem”- wychowawczyni Wanda Doliasz

Klasa I d recytowała wiersz pt. „Ojczyzna”- wychowawczyni Joanna Piesiewicz

Klasa I e wygłosiła wiersz „Moja Ojczyzna”- wychowawczyni Krystyna Rakowska

Po występie artystycznym, który był nagrodzony gromkimi brawami, przyszedł czas na złożenie przysięgi na sztandar naszej szkoły. Pan Jarosław Józwik czuwał nad prawidłowym przebiegiem ślubowania. Wszyscy uczniowie głośno, wyraźnie i z przejęciem powtarzali (…) być wiernym ideom Janusza Korczaka, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować imię naszej szkoły” . Delegaci klas I przypieczętowali akt ślubowania odciskiem palca. Następnie Pani Dyrektor oraz Panie Wicedyrektorki symbolicznie pasowały wielkimi ołówkami, każdego ucznia na pełnoprawnego ucznia.

Na koniec delegacja uczniów klas I podziękowała Dyrekcji, gościom, wychowawcom za przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej SP nr 7 w Giżycku.

Wreszcie nadszedł czas na słodki poczęstunek w klasach oraz pamiątkowe zdjęcia w pięknych biretach na tle portretów, które stanowiły dekorację sali gimnastycznej.

Małgorzata Szabłowska

goście

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa