Dni Korczakowskie

j k

W dniach 27 XI-01 XII  obchodziliśmy  Święto Patrona naszej szkoły. W tym roku uroczystość przebiegała w sposób wyjątkowy, ponieważ zostały wdrożone do realizacji szczegółowe zadania i działania realizowanepodczas tygodnia poprzedzającego uroczysty apel związany z obchodami Dni Korczakowskich.

            Wychowawcy i nauczyciele klas I-VII podjęli wiele działań, których efekty zostały zaprezentowane na holu głównym szkoły.

Klasa I A i I B pokolorowały ilustracje do książek Janusza Korczaka. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą sprawnością grafomotoryczną. Prace były pokolorowane dokładnie i estetycznie.

 klasa I D i I E zaprezentowała swoje umiejętności  kaligraficzne. Dzieci ładnie i starannie napisały poznane literki, sylaby i wyrazy.

Klasa II A i II B na kartkach dużego formatu napisała ulubione cytaty Janusza Korczaka, które pomysłowo i ciekawie ozdobiła.

Klasa III G i III F na zajęciach plastycznych wykonała prace nt „Gdybym mógł zmienić świat, wyglądałby tak…”. Dzieci swoje marzenia przeniosły na kartki papieru. Ich fantazja i wybujałe marzenia nie miały końca. Uczniowie poszli za głosem patrona, który  mówił „Dzieci ! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie”.

Klasa III B, III C, III D wykonała plakaty związane z życiem i twórczością Janusza Korczaka.Głównym celem tego zadania było poznanie sylwetki i twórczości patrona, zwrócenie uwagi na bogactwo źródeł poświęconych osobie Janusza Korczaka, umiejętność korzystania z owych źródeł informacji, szukanie inspiracji w tekstach patrona szkoły, poznawanie i stosowanie w szkolnym życiu dorobku pedagogicznego Janusza Korczaka, ale także umiejętność pracy w grupie, zespole klasowym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat naszego Patrona. Plakaty były bardzo interesujące pod względem treści jak i sposobu zaprezentowania ich.

            Pani Mariola Chełkowska ze swoim chórkiem na holu głównym zaprezentowała piosenki o życiu i marzeniach. Najbardziej w pamięć zapadła piosenka o prawach dziecka pt. „Mam prawo do ..”.

Klasa III E i III H na zajęciach technicznych pod czujnym okiem swoich pań wykonała kolorowe, radosne latawce, które unosiły w górę listy do Janusza Korczaka napisane przez najstarszych uczniów naszej szkoły- klasy VI i VII. Wśród nich można było przeczytać prace klasy IV i V zatytułowane „Mój najszczęśliwszy dzień”.

            Zaprezentowane prace wzbudziły ciekawość i zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, nauczycieli, rodziców oraz gości odwiedzających naszą placówkę. Dodały ciepłego klimatu i nastroju przed uroczystym apelem poświęconym Patronowi.

            Podsumowaniem i uwieńczeniem wszystkich zadań i działań była akademia szkolna w wykonaniu uczniów klasy IV B. Uczniowie recytowali wiersze o Patronie, przedstawili krótką biografię, zaśpiewali i zatańczyli z młodszymi rówieśnikami piosenkę „Fantazja” oraz  jako klasa taneczna zaprezentowała swoje umiejętności w tańcu towarzyskim. W trakcie trwania uroczystości wyświetlono prezentację multimedialną o Januszu Korczaku wykonaną przez uczennicę klasy VI B Natalię Rutkowską pod kierunkiem pani Lidii Janowskiej.

            Na zakończenie prowadząca apel pani Wanda Doliasz w imieniu własnym i koleżanki Łucji Magdziarz podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za ogromne zaangażowanie i współpracę.

Wanda Doliasz , Łucja Magdziarz

 

goście

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa