Świąteczne śpiewanie w szkole Korczaka

Koleda-72828

W ostatnim tygodniu przed 24 grudnia w Szkole Korczaka czuć świąteczną atmosferę. Drzwi klasopracowni przystrojone: choinkami, prezentami i zimowymi ozdobami. Kiermasz pięknych, świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów, a na holu głównym rozbrzmiewają: świąteczne piosenki, pastorałki  i kolędy.

 

W tym roku przez 6 kolejnych przerw można było posłuchać śpiewu grup klasowych i solistów. Nasi najmłodsi uczniowie czyli pięciolatki i sześciolatki wykonali najdłuższą piosenkę, w której prosili o wyrozumiałość Mikołaja i przywiezienie prezentów mimo ich nie zawsze wzorowego zachowania. Były klasy, które charakter swojego występu podkreśliły świątecznym przebraniem (klasa 3h).
Do śpiewania zgłosili się również uczniowie klas 4, 5 i 6. Magda i Ola z klasy 5a pięknie zaśpiewały „Cichą noc” po niemiecku. Dla niektórych był to już piąty występ, bo tyle lat trwa zwyczaj świątecznego śpiewania w naszej szkole. Miło było usłyszeć od  Pani wicedyrektor, że jest to jej ulubiony dzień w szkole. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, uczniom i paniom wychowawczyniom za piękne przygotowanie występów i wprowadzenia świątecznego ducha w społeczności szkolnej. Uczestnicy przedsięwzięcia: 0, 1a,1b, 1c, 2a,2b, 3b,3c, 3e, 3f, 3g, 3h, 4a, 5a, 5e.

Organizator:

Mariola Chełkowska i Wojciech Żukowski

goście

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa