Roman Rapita - nauczyciel, któremu w duszy grało...

swieto tworczosci dzieciecej 2016 161

W nocy, 19 grudnia, św. Mikołaj obrządku grecko-katolickiego, przyniósł nam niemiły prezent. Tej mikołajkowej nocy odszedł od nas p. Roman Rapita.

Pan Roman od 2005 r. pracował w naszej szkole jako nauczyciel muzyki ukraińskiej w Międzyszkolnym Zespole Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Grecko-katolickiej. Oprócz lekcji, które prowadził, niejednokrotnie poświęcał swój czas prywatny przygotowując wokalnie i instrumentalnie uczniów do występów artystycznych organizowanych przez MZNJUiRG i inne organizacje oraz biorąc w nich czynny udział. Dzięki temu powstała w szkole duża grupa wokalna, którą można było podziwiać nie tylko w naszej szkole na różnego rodzaju koncertach i przedstawieniach.

Dzięki swojemu wielkiemu zaangażowaniu i pasji do muzyki stworzył z absolwentów MZNJUiRG zespół "Białe Kruki", który niejednokrotnie można było usłyszeć na scenie giżyckiej, całego województwa oraz w Kaliningradzie i na Ukrainie.

W gronie nauczycieli Zespołu mówiłyśmy na niego "pane profesor" [panie profesorze]. Za każdym razem słysząc nasze "pane profesor" - uśmiechał się :)

Kiedyś ktoś powiedział, że "nie ma ludzi niezastąpionych"... otóż nieprawda... Właśnie p. Roman jest niezastąpiony... Nikt nie dorówna jego pracowitości i oddaniu w naukę śpiewu i gry, nikt nie dorówna jego otwarciu na współpracę z nami, nauczycielami, nikt nie dorówna jego zaangażowaniu w codziennym udowadnianiu, że muzyka jest piękna...

            Panie Romanie, pozostawił Pan po sobie ogromną pustkę, której nie da się już wypełnić...

            Przez uczniów naszej szkoły został Pan zapamiętamy jako "pan od akordeonu"...

Festiwal Elblg 091

goście

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa