Jasełka

DSCF5334

Przedstawienie Jasełkowe i śpiew kolęd w naszej szkole Korczaka to szczególny moment i nastrój, który wprowadza całą społeczność szklną w Święta Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym Jasełka przedstawiły dzieci z kl.IIIa,b,c,d,g,h pod kierunkiem pani katechetki Haliny Wasilewskiej.

Pięknie też grały na instrumentach i śpiewały dzieci ze szkoły muzycznej pod kierunkiem p.Ewy Sobocińskiej. Pomoc w dekoracji sali okazała p. Wanda Doliasz, rodzice i uczniowie klas starszych.   W tle miasta Betlejem i pięknego nieba przy żłóbku Pana Jezusa pojawiły się biblijne postacie: Maryja i Józef w Stajence z Dzieciątkiem, wokół nich oglądaliśmy cały wielki krąg aniołów, dzieci, pasterzy i  królów uwielbiających nowonarodzonego Jezusa, który cichutko leżał w żłobie. Wszyscy aktorzy i soliści oraz grający na instrumentach uczniowie zasługują na pochwałę. Dzięki nim mogliśmy przenieść się w atmosferę tamtych czasów i poczuć szczęście w sercu z narodzenia Pana Jezusa. Po obejrzeniu Jasełek głos zabrała dyrektor szkoły p. Katarzyna Banach, dziękując za przygotowanie i wystawienie przedstawienia Jasełkowego wraz z koncertowaniem kolęd. Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie biorący udział w Jasełkach z kl.IIIa,b,c,d,g,h

Narrator – Bogaciel Ida – ucz.kl.IIIc

Maryja – Zuzanna Saługa  i  Józef – Aleksander Łazar uczniowie - kl.IIIc 

Aniołowie –Drężek Lidia, Kałamarz Edyta, Kozłowska Aleksandra, Król Magdalena, Kurek Oliwia, Miciukiewicz Zofia, Predko Julia, Tuż Nikola- uczennice kl.IIIa. Smędzik Milena – uczennica kl.IIIb Aleksiejczuk Aleksandra – uczennica kl.IIIc Asanowicz Zuzanna, Derezińska Wiktoria,Dębska Lila, Gadomska Wiktoria, Rodziewicz Maja – uczennice kl.IIIh.

Dzieci przy żłóbku – Kowalewska Hanna, Łukowska Maja, Ostaniewicz Lena, Karolczuk Jan, Suchocka Łucja, Wasilewska Pola – uczenniowie kl.IIIb Łatacz Oliwia, Dąbrowska Amelia, Wykusz Hubert – uczniowie kl.IIIg.

Pasterze – Baran Bartosz, Dmochowski Mateusz, Szczęsny Paweł – uczniowie kl.IIIa Bieńkowski Dawid - uczeń kl.IIIc Pieńkowski Borys, Wilamowski Jakub – uczniowie kl.IIId

Królowie -  Górajewski Kacper, Jasiński Kacper, Tyszko Hubert - uczniowie kl.IIIa          

Gra na skrzypcach i śpiew kolęd- Sobocińska Zofia kl.IVb "W żłobie leży", "Nie było miejsca dla Ciebie"

Gra na flecie i śpiew kolęd – Zofia Stachowiak SP 4 "Wżłobie leży", "Nie było miejsca dla Ciebie"

Gra na akordeonieJan Karolczuk uczeń kl.IIIb – "Wśród nocnej ciszy"

Soliści:

– Bartek Skórnóg - uczeń kl.IIIb - zaśpiewał 2 kolędyMagdaleny Welc "Babci Zegar", "Sianko na stół"

- Hanna Kowalewska i Pola Wasilewska – uczennice kl.IIIb – zaśpiewały kolędę Arki Noego "Świeć gwiazdeczko świeć".

goście

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa