wodaDnia 22.03 obchodzimy Światowy Dzień Wody. Święto to powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej, najgorsza sytuacja jest w Afryce oraz niektórych krajach Azji. Ideą obchodów Dnia Wody jest więc "uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną".
Corocznie Dzień Wody ma inny temat przewodni, w tym roku hasło brzmi "docenianie wody".

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: Światowy Dzień Wody

W związku z obchodami tego święta w naszej szkole, 22.03 odbyły się dwa konkursy. Konkurs fotograficzny, podczas którego uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, fotografując wybrane przez siebie zjawisko fizyczne oraz konkurs wiedzy na temat właściwości fizyko-chemicznych i zjawisk związanych z wodą.

Wyniki konkursów podamy w najbliższym czasie.

Nauczycielom została również wysłana prezentacja, będąca propozycją do przeprowadzenia lekcji wychowawczej, zwiększającej świadomość uczniów w temacie zasobów i dostępności wody pitnej na świecie i w Polsce.